Dünyanın en çok çalışan ülkesi bizmişiz?

link

Arkadaşlar Dünyanın en fazla çalışanı Türkler olmuş. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) her yıl hazırladığı ‘Daha iyi yaşam’ endeksine göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 50’si uzun mesai saatleriyle çalışıyormuş. Sizin bu konu hakkında ki düşünceleriniz nedir?

Güncellemeler:
cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum herkese +1 :)

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• Önemi olan uzun çalışmak değil verimli çalışmak..24 saat çalışıp birşey üretememek yerine 4 saat çalışıp üretebilmektir mesele..

Bilmem hiç dikkat ettinizmi sınavlarda bazı öğrenciler günde 4-5 saat çalışmayla başarıyı yakaladıklarını söylerken bazıları 7/24 çalıştıkları halde amaçladıkları seviyeyi yakalayamadıklarını söylüyorlar..

Türkiyedeki çalışma saatleri uzun ve şartları ağır ve bu şartlarla bu ülke hala çağı yakalayamıyor, hala yerinde sayıyor hala kendi kendine yetemiyorsa bir yerlerde sorun var demektir..

Bütün gün ofiste oturup 15-20 sayfa imzalayıp, 10 tel görüşmesi yapıp, 2 dosyayı inceleyip, toplamda günlük 1- 1.5 saat sigara molası, 1 saat öğle tatili verip arada bolca laklak ettikten sonra mesaiyi bitirirken çok yorulduğundan, çalışma şartlarının zorluğundan ve mesainin uzunluğundan şikayet eden ( bunu işim gereği gittiğim ofislerde bizzat gözlemledim..) toplum çoğunluğunun bu şikayetinin kim ne derse desin , şartların ağırlığından değil tembellik kaynaklı olduğunu düşünüyorum..Bizim millete yarım günlük mesai de düzenlesen yine uzun ve ağır der..

Belki de bu yüzden millet Ay' a giderken biz hala yayayız..

2|1
    0|1
    • bu biraz memur zihniyetinden kaynaklanıyor. Maalesef ülkemize katma değeri en az olan kesim kanaatimce devlet memurları. Aslında hepimiz üzerimize düşeni layıkıyla yapsak ortada bir sorun olmaz.

• teşekkür ederim..

• :) rica ederim

En İyi Erkek Görüşü

• haftanın 7 günü çalışıyorum ben..iş bitene kadar bende insan evladıyım..niye hayvan gibi davranıyolar bana uheuehuhe

0|1
    0|0
    • haklısın kardeşim Allah sana en kısa zamanda hayalinde ki gibi bir iş nasip eder inşallah.

• iş hayalimdeki işte çalışma şartları sıkıntılı uheuheh..yok ya proje sonunda 2-3 ay tatil yapıyorum zaten şaka yaptım ben..

Kızlar Ne Diyor 9

• iş var çalışılıyor ama hakkını vere vere değil.

yurt dışında bizden daha çok tatil yapıyorlar bence. akrabalarımız var ne zaman arasam tatile girdik diyor :D

0|1
    0|0
  • Japonların işlerini ne kadar özenle yaptıkları çalışma saatleri gelişmişlikleri ile oranlanarak görülebilir.

0|1
    0|0
  • Yurtdışına kaçacağım zaten ben :D

0|1
    0|0
  • Yaptığımız 9 günlük bayram tatillerini de koymuşlar mı hesaba?

0|1
    0|0
    • Özel sektörde 9 gün bayram tatili olan yerler var evet %10 en fazla

• zaten sadece kamudakileri hesaba katsalardı yüksek çıkmazdık hatta aşağılarda bile çıkardık sanırım ağırlık özel sektöre göre yapılmış :)

• genel olarak tembel bir milletiz

• Yanlış değerlendirme bence Çin olmalıydı.

0|1
    0|0
    • sanırım verimliliğe bakmadılar sadece çalışma saatlerine bakarak yapmışlardı gibi geldi bana bence de japonya ya da çin olmalıydı.

• kesinlikle.

• Kim kandırdı seni?!

0|1
    0|0
  • Biri bizi sonunda anlayabildi.

Ölmüşizz bizz

0|1
    0|0
  • Avrupada olan arkadasım 2 haftada 1 tatıle gırıyor. Yok paskalya, yok cadılar bayramı yok baska bısey bıde bızdekı bayramlar gıbı 5-6 günlük degıl 2ser haftalık. Bende ıstıyorum :(((88

0|1
    0|0
    • emin ol dostum öyle bir şeyi bende istiyorum :)

• Avrupada 2 haftada 1 tatil yok..o biraz abartmis

• Ben lafın gelısı söyledım 2 haftada 1 tatıllerı var nerdeyse dıye.

• Çalışıyorlar da ne oluyor bir şey ürettikleri yok.

Bence en çok çalışan ülke Çin'dir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• La bir git. Nereye biziz yaa. Yılın yaklaşık 150 gününü tatil olarak geçiriyoruz. Nereye çalışkanız yaa?

0|1
    0|0
  • Çalışıyoruzda boşa çalışıyoruz bizim 1 yılda ürettiklerimizi adamlar 1 ayda üretiyor. Biz ürettiğimiz elmanın A kalite olanını yabancı ülkeye veriyoruz D kalite elmayı halkımız avrupadakinin 3 katı fiyatına alıyor.

0|1
    0|0
  • yalandır

japonların üstüne yok

0|2
    0|0
  • Adamlar çalışma saatlerine bakıyorlar, yapılan işe baksalar dünyanın en uyuşuk insanı Türkler olur

0|3
    0|0
  • Çare norveç!

0|1
    0|0
  • Emeği en çok sömürülen biziz yani.

0|2
    0|0
  • hep daha iyi yaşam için.

0|1
    0|0
  • bence çinliler yaa yanlkşlk vardır bizdekiler çalşmyor en çok kaytarandır o :)

0|1
    0|0
  • Bal yapmaz arı bizim millet

0|1
    0|0
  • Fakir veya gelişmekte olan ülkeler çok çalışır. Yani halk çok çalışır ama az geliri olur. Gelişmiş ülkeler ise az çalışır ve gelirleri daha adaletli olur. Bu bizim sistemde iş veren ve devlet kazanır işçi değil. Cebinizdeki para kadar zenginiz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...