Kadınlar neden evlilik için aşırı ısrarcı?

Kadınlar neden evlilik için aşırı ısrarcı?

link Yıllardır bu klibi izlediğimde aklıma aynı şey gelir kadınlar evlilik için neden bu kadar ısrarcı erkeğin istemediğini birebir duysa bile sonuca odaklanıp önemli olanın sonunda kabul ettirmek oldugunu düsünüyor?Yani alçalmıs olmuyormuyuz bu ikna ettirme çabasıyla ve aynı sekilde erkekler neden istemediği halde yenik düsünüp evleniyor istemiyosan kararsızsan hazır değilsen neden evleniyorsunki ?

Bunları evliliği düşünmeyen biri olarak söylüyorum yani objektif bakıyorum olaya kimse üstüne alınıp ben yapmıyorun gibi kişisel yorum yazmasın..

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• belli bir yaşa kadar hayalleri,belli bir yaşdan sonrada korkuları yüzünden olsa gerek..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bunun nedeni bence güvensizlik. Çoğu kadın aksini söylese de birlikte oldukları erkeğe güvenemiyorlar ve bu nedenle onu bağlamak istiyorlar bu şekilde. Evlenince kendilerini güvencede hissediyorlar. Bir yere ait olmak istiyorlar. Bunu bir erkeğe ait olmak olarak algılamayın. Sadece bir duygu bu. Aslında hiçbir yere ait olmamak en iyisidir. Yai bir erkek zorla evlenirse o evlilikten hayır gelmez ki, gene bildiğini okuyabilir. Bunun başka bir nedeni de çocuk isteğidir. Kadınlar belli bir yaşa gelince çocuk aor mu olur diye kaygılanıyorlar ve bu kaygı erkeklerde yok. Evlenmeden çocuk yapmak da olmayacağı gibi evlilik şart oluyor.

2|0
    0|0
    • Doğru ama bir erkeğe bağlı olmak mecburiyeti algısada var toplumda

• Ben ait duygusunun değilde birliktelik duygusunun yasanması derim aitlik bağımlılığa dönüşüyor

• Evet, zaten aitlik güzel bir şey değil bence ve birliktelik duygusunu da sevdiğinle yaşamak istersin. Evliliğin de bu sebepten yapılması gerek zaten. Çocuk yapmak ya da evlenmiş olmak için değil. Kimsenin kimseye ait olmaya ihtiyacı yok, ama herkesin sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı var.

• Ne zamandır dinlememiştim iyi oldu link teşekkürler .

20 yaşına gelmiş her kızımıza ne zaman evleniyorsun , evlen artık ve benzeri baskılar uygulanıyor olması sebebi ile artık kızlarımız 25 yaşına gelmesine rağmen evlenememiş olmayı kaldıramayacak potansiyele ulaşıyorlar (istisnalar hariç) .

1|0
    0|0
    • Rica ederim.. Evet aynen 'evde kalmıs kız' baskısı kesinlikle etkiliyor bunu belki ben böyle bir baskı altında hissetmediğim için durumu anlayamıyorumdur ..

• Doğrudur .

• hay anasını ya bendede durumlar hep tam tersi oluyo ne ters adamım yav

0|0
    0|0
  • neden olucak, bul bi enayi, kapağı at, yan gel yat :)

0|0
    0|0
  • ne kadar az dırdır dınlesem kar mantıgı yatabılır:)))

0|0
    0|0
  • evde kalma korkusu yüzünden

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok uzunca bir şeyler yazmak isterdim ama kadınların geneli (yanlış anlaşılmasın) hükümet gibilerdir.Bir adamın hükümü altına almak isterler ve o kontrol ettikleri kişinin herşeyi olmak isterler.Onuda kontrol etmek için evlik gibi bir kavrama iterek onlarin ellerine kelepçe takip (yüzük ) onları kendilerine baglamayi severler.Onların hayatlarında tek olmak isterler :).Tek aşk, tek kadın, tek önemlisi.Bilmiyorum ben öyle düsünüyorum ama baz kadınlarda ekonomik yönden rahatlamak için ve bazıları cinselliği yaşamak için.Bu değişir.Kişiden kişiye değişir.

1|1
    0|0
  • toplum bizi buna itiyor

2|0
    0|0
  • çünkü bu genelde şoyle oluyor bazı kızlarımız(hatta cogunluk) ılıskıye dırekt evlılık gozuyle bakıp evlılık hayalı kuruyor ya evlenmezse ya evlenemezsek olayı dogup kuruntulu oluyorlar.halbukı bırak evlenme ya bırak anı mutlu yasa bu yeterlı ama kızların bazıları buna kurulu

1|0
    0|0
    • evet bencede mutlu zaman gecirebilirsiniz birbirinizi zorlamaya gerek yok evlilik olcaksa güzelce olur daha sonra

• biyolojik saat yüzünden. madem doğurabiliyorum, öyleyse neden her ay yumurta ziyan ediyorum? hemen evleneyim de üreyeyim, diye düşünüyolar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...