Bana kadın ve erkegın esittir sozunu dogrular misiniz

kadın nerkek esittir derler yok oyle bisi birbirimizi kandirmıyalim

tarihte bir kadın filozofa rastlayamazsınız

bir kadın peygamber yoktur

bir kadın bilim adami yoktur

dunyadakı kadın basbakanlar bir elın parmagını gecmez

ascılıksa erkeklerden sizden kat be kat ustun

terzilikte fırında modada ve daha sayamayacagım bir cok konuda

beni şaşirtın belki haksız olabilirim

not.kadınlari severim

Güncellemeler:
ben kadın dusmanı degilim ama sizden niye cıkmadı

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler ben yaptım diyerek kendilerini övdükleri için daha başarılı zannediyor insanlar.Oysa kadınlar her işi gayette güzel yapar.Sadece övmez kendini yapar ve çekilir.Reklama ihtiyacı yoktur kadının.Erkeklere daha çok değer veren bir ülke olduğumuz için erkekler daha bir eşit gibi gösteriliyor.Hani George Orwell'ın Hayvan Çiftliği romanında duvardaki maddelerde ''herkes eşittir ama domuzlar daha çok eşittir''yazar onun gibi bir durum.Herkes eşittir sözde ama akıllarda olan erkekler daha eşittir.

Bir de şöyle bir durum var Tayyip her şekilde bayanları ezen kararlar almaya çalışıyor ona inananlarda ondan gördüğünü yapıyor.''Kadın 3 çocuk yapsın evinde otursun hiç bir halt yapamaz zaten''diye düşünüyorlar.Ortada eşitlikle ilgili bir şey kalmasın kendileri üstün olsun istiyorlar.

Kadın haklarını savunca ''feminist'' oluyorsunuz her şeye bir kılıf uydurulan ülkemizde.Kimse dışarıdan bakmıyor haline halimize.Aslında kimsenin kimseden farkı yok herkes eşit.Farklılık sadece kafada olur fikirler ve düşünceler farklıdır eğer üstün olduğunuzu düşünüyorsanız fikirlernizle üstünsünüzdür hemcinlerinizden de karşı cinsinizden de.

2|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• tarihte bir kadın filozofa rastlayamazsın -> eskiden gelişmiş kadın hakları mı vardı sence? kitap çıkarılırken bile genelde erkek ismi bir mahlas seçilerek kitap çıkarılırdı. ve kadının yürürken erkeğin ardında yürümesi alışkanlığı Helenistik toplumlara kadar dayanmaktadır.

bir kadın peygamber yoktur -> bu dinin belirlediği bir şeydir, hüküm bu şekilde verilmiştir ve akabinde erkekler peygamber olmuştur. (Kendi görüşümü eklemem gerekirse ben bir ateistim, ve sadece erkeklerin peygamber olması durumu bile dinin nasıl manipüle edildiğinin açık göstergesidir. Mucizelerle dolu bir insandan bahsediyoruz, erkek olması ya da güçlü olmasının bir önemi olmamalı, ilahi bir güce dayanır gücü ne de olsa.)

kadın bilim adamı yoktur -> en basitinden Madam Curie yi ve geçen sene Nobel tıp ödüllerini alan iki efsane bayanı araştırmanı öneririm. kadın bilim adamları erkekler kadar çoğunlukta dğildir ama erkek bilim adamların sayısına hemen hemen eşit olduğunu söyleyebilirim.

aşçılık, terzilik, fırın, modada erkekler sizden katbekat üstün -> bu hayatımda duyduğum en saçma hipotezdi. açıklama gereği bile görmüyorum.

bunları tek tek yazmamın sebebi feminist olmam ya da kadınların üstünlüğünü savunmam falan değil. sadece o üstün bu üstün muhabbetleri milyonlarca defa açılmıştır. tüm bu muahbbetlerin tek ortak yanı "gayet saçma" muhabbetler oluşudur.

Bu soruya cevap bulmak neyi kanıtlar ne amaçla sorulur onu hiç bir zaman anlayamadım.

4|2
    0|2
    • senden baska bunlara inanan var mı

• ama zaten kadın erkek eşit değil ya hani? e o zaman kadının erkeğin kulu kölesi cariyesi olması dışında ne gibi bir vasfı kalır di mi ama? ((:

beyinin ardından yürüyecek, 29 kişi tecavüz etse bile gıkını çıkarmayacak.

boşansa dahi mahalle ortamında dul damgasını yiyen bir tek o olacak.

sevişince kadn *spu olacak, erkekse çapkn olacak.

hukuku geç sen. en büyk hukuk sokaktadır.ve sokakta "etik" anlamda hiçbir zaman kadın erkek eşit olamadı zatn. ama kadn zekasnı küçümsemk?orda durup düşünmeli

• sen enteresan birisin

• zeka ve fikir yonunden erkeklerden hicbir eksikleri yoktur.bazen fazlalari bile vardir.kadindanda micit filozof sair ozan sanatkar cikabilir.torna tasviye isini bile yapar bir kadin.is yapmaktan gocunmaz.elbette kadin erkek esitligine inanmam.fiziksel olarak bu mumkun degil zaten.herkes yaratildigi gibi dogasina uygun yasamali.kadinlar erkeklesmeye calismamali.erkek bir adim onde olmali hem maddi hem manevi.

0|2
    1|0
  • Böylelerini üyelikten men edin ya

3|1
    0|1
  • kadın erkek zaten en başta yaratılış gereği eşit değilki zaten.sadece hukuki yönlerde eşitiz.bazen oda olmuyo tabi.

1|1
    0|0
  • Eşit olmasın ne olacak ki? İnsanların bu çabasını anlamıyorum gerçekten komik duruyorlar. :)

1|2
    0|0
  • Şu an ki günümüzde herşey çok değişti :)

0|1
    0|0
  • Cinsinin basarilarini kullanarak egosunu kabartan zavallidan baska bir sey degilsin. Basarilari cinsiyete gore siniflandiramazsin,kisi insandir basarisi kendinedir kadin erkek konusu degil. Ksde takila takila gobek buyut sen anca

1|1
    0|0
    • sen sitede yuz vermedigim kızlardan birisin heralde...sinirini gelip boylemi bosaltıcan cok ayıp cok

• ya yok öyle bişe eşit olsaydı çocuk doğurular ve ya bizde askere giderdik:)

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kadın ve Erkek eşit değildir zaten.. Sadece eşit haklara sahiptir..

0|1
    0|0
  • yüzde yüz katılıyorum bikere fizik olarakda üstünüz bir erkek bir kadından boylu güçlüdür.

0|1
    2|0
  • baban ve annen = sen...

0|0
    0|0
    • esittir ben yapman biraz sacma olmus hepimiz aynı yolla dunyaya geldık yoksa sen baska turlumu geldın

• fiziksel hukuksal toplumsal sosyolojik ve psikolojik

hangi konuda soruyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...