Çocugunuz oldugunda nasıl yetismesini istersiniz?

Örnegin ben kücük yaslarda piyano ve italyanca ögrenmesini isterdim ya da ne biliyim yüzme ya da jimlastik felanda olur ya siz nasıl yetistirirdiniz?

0|0
1820

En İyi Kız Görüşü

• ben doğayla iç içe yetiştirmek isterim.üretmeyi bilmeli.el emeğinin kıymetini bilmeli.özenmeli ve üstüne alın teri döktüğü çabasını korumalı.bağımsız olmalı.pratik zekasını kullanmalı üretken olmalı.bir domates nasıl yetişir bilmeli ağacı aşılamayı öğrenmeli.bu sayede ancak hem kendine hemde ülkesine katkısı olur.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• öncelikle İslamı öğrenmesi ve yaşaması için elimden geleni yaparım.

daha sonra edebi öğretirim.eğitim,hayatına şekil verme konusunda destek olurum..

ilgi alanı doğrultusunda kurslara katılması,sosyal olması için çabalarım.

ailemin bana kattıklarını ben de ona katmaya,onlardan fark ettiğim eksiklikleri kendi çocuğuma yaşatmamaya çalışırım..

bi de mümkünse ergenlik dönemini atlasın : ( :

1|2
    0|1
  • Müzikle ilgilenmesi sağlarım mutlaka.Sanat ve doğayla da ilgilenmeli.Spor yapmalı.Sürekli okumalı.Bilimle ilgilenmeli.En az iki yabancı dil bilmeli küçük yaşlarından itibaren.Ama bunları isteyerek yapmalı zorla değil.Evlenmeyi düşünen biri değilim olur da evlenirsem ve çocuğum olursa inanıyorum ki bu söylediklerimi kendisi de ister zaten :)

Müzik için: Gitar ve bateri ile ilgilenmesini isterim öncelikle.

Sanat: Sanatın her alanıyla ilgilenmeli bir fikri olmalı en azından.Öncelikle edebiyatı tercih etmesini isterim en çok.

Doğa:Doğa hayatımızın her anında olacak zaten.Hayvlarla ve bitkilerle büyüyecek.Mutlaka bir hayvan olacak yaşadığımız evde.

Okumak:Okumayı öğrenince başlayacak kitap yolculuğumuz hep çok sevecek okumayı.

Spor:Basketbolla ilgilenmesini sağlarım ilk önce.Ben de basketbolcuydum bırakana kadar.Bunun dışında yüzme ve tenis olabilir.

Bilim:Çağımıza ayak uydurması için gerekir bu.Düşünce yeteneğine de katkı sağlar bence.

Yabanacı dil: İngilizce ve Almanca öğrenmesini isterim.Bunları Fransızca takip edebilir :)

Taslak olarak böyle ama sadece kendisi de isterse olur bunlar.Yoksa zorlayarak olabilcek işler değil :)

0|0
    0|0
  • Öncelikle dinimizi islami ögretirim ilknönce almancayi ögretirim sona türkceyide ögrencek tabikide belki ikisini bir karisik.ögrenir sona piyano ve keman derslerine gönderirim :D

0|1
    0|1
  • ben kesinlikle çocuğumu profesyonelce yapabileceği 1 şey bile olsa onu yaptırıdım. Dans alanında, müzik alanında, spor alanında veya herhangi bir şeyde, bir müzik aleti kursuna gönderirdim. Benim tercihim piyano ve keman ama isterse başka bir kursa da gidebilir. Kesinlikle 1 dil öğrenmesini isterdim. İstemezse liseye gidemeyebilir. Yani demek istediğim eğer geleceğine dansla devam etmek istiyorsa dans akademisine, müzikle ilgilenirse müzik okullarına, sporla ilgilenirse spor akademisine. Kesinlikle onun istediği bir okula gönderirdim.

0|0
    0|0
  • Herşeyi yapmasını istiyorum :) basketbol yüzme tenis futbol her ne olursa.Umarım bu tarz şeylere ilgili olan bir çocuk olur

0|1
    0|0
  • kendıne guvenmesını saglamak ıcın elımden gelenı yaparımm

0|1
    0|0
  • sporla ilgilensin yüzme basketbol gibi kızda bale jimnastik ben gidemedim bari çocuklarım gitsin

0|1
    0|0
  • doğmadan hap içer öldürürüm

0|1
    1|0
  • ne isterse öyle olsun korkak olnmasın yeter bana ^_^

0|0
    0|0
  • Sokaktan eve gelmesin kgkkğ

1|1
    0|0
  • resimle ilgilenmesini isterdım

0|0
    1|0
  • Nereye yetiştireyim onu :))

Çerçeve bir soru değil ama sizin sorunuz, çok yönlü düşünmeli...

0|0
    0|0
  • kendine güveni olan ama egoistde olmayan bir çocuk imkansız gibi :)

0|0
    0|0
  • dinin de imanında vatanı milletini seven birisi olması için uğraşırım.

0|0
    0|0
  • OSMANLICA öğrenmesini isterdim, birde ahlaklı edepli olsun yeter :)

1|1
    0|0
  • bende çocuğumun basketbola ya da voleybola gönderirdim hem spor amaçlı hemde boyunun uzaması için..

0|0
    0|0
  • ben hem ilim hem din yönünde yetiştirmek isterdim kuranı kerimi namaz kılmayı ilkokuldayken ortaokuldayken öğrensin mesela sonra yine okuldayken sosyal aktivelere katılsın isterdim örneğin tiyatro gibi

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bir müzik alanıyla, bir spor dalıyla ve bir de dil öğrenmesini sağlamaya çalışırdım küçük yaşlardan itibaren. Kişiliğini oturtmaya çalışırım, ona göre kitaplar alırım, Tarih ve genel kültür bilgisini destekleyecek konuşmalar yapardım. Daha çok arkadaş olmaya çalışırdım. Atatürk'ten bahsederdim uzun uzun.. Her baba gibi ben de; yanlış yaptığımız olaylardan bahseder ders almasını sağlardım. Umarım böyle olur

0|1
    0|0
  • Yüksek ihtimalle zamanımız ebebeynlerinin gerçekleştiremedikleri hayalleri çocuklarına enpoze etmesi durumlarından uzak duracağım çocuğumda kendi kararlarını veren isteklerinin peşinde giden bir birey olacak ben sadece yol ayrımlarında ışık tutacağım

0|0
    0|0
  • Küçük yaşta çok fazla sorumluluk yüklemezdim. Oyun oynasını isterdim. Dille falan ilgileniyorsa bunu da oyun gibi öğretirdim.

0|1
    0|0
  • Kızım olursa kesinlikle bale ya da jimnastik eğitimi almasını isterdim küçük yaşlardan başlayarak. oğlum olursa da bale ve jimnastik yerine dans eğitimi aldırmak isterdim. Ayrıca piyano çalabilmesini isterdim. Dil olarak bilmiyorum ama ingilizce ve almanca belki italyanca vs öğrenmesini isterdim. İngilizce ve almanca kolay da (kendim ingilizce sevgilim hem ingilizce hem almanca biliyor) italyancayı nasıl öğreteceğim hiç bilmiyorum. :D Kısacası çocuğu bebeklikten entel yetiştirirdim ben :P Ayrıca ne çok istediğim şey varmış çocuk bu kadar yükün altında ezilmese bari :D

0|0
    0|0
  • çok kaslı yetiştiririm.

0|1
    0|0
  • Ben ilk harfleri öğretirdim sanırım okul hayatına erken girerse erken çıkar hesabı :P

0|0
    0|0
  • Bende sanatsal işler ile uğraşması için destek ve yardımcı olurdum.

1|0
    0|0
  • erkek oğlum olursa direk kick box ve güreşe yazdırıcam. 18 yaşına kadar kick box ve güreş yaptırıcam reşit olduktan sonrada isterse devam eder isterse bırakır.

0|0
    0|0
  • Kendini tanıyan ve kendini rahatça ifade edebilen biri olmasını isterim. Bunun için de ne gerekiyorsa yaparım. Asla ve asla baskılamam. Disiplini de elden bırakmam ama kesinlikle üzerine gitmem. Benim çektiklerimi çekmesin o da.

0|0
    0|0
  • Küfürbaz olmasın,doğaya saygılı olsun,edepli olsun, ve yabancı bir dil bilmesini isterdim. Ancak ülkesinde konuşulupta bilmediği bir dil olursa daha iyi olur.

0|0
    0|0
  • Bir sporla ilgilensin . Müzik enstrümanı çalsın .Kendine güveni olsun ve Çalışkan olsun

0|0
    0|0
  • Bir virtiöz olarak yetiştirmek isterim bende iyiyim fakat olamadım 2.sınıf barlarda sahne alabildim ancak çocuğum olursa belki o gerçekleştirebilir

0|0
    0|0
  • Atatürk'ü tanısın onun yolundan ilerlesin zaten her türlü başarıyı elde eder

0|0
    0|0
  • gitarist yapmak isterdim fakat önce ne istediğini kendisine sormak isterdim zorla değilde kendisinin ne istediğini bilip ona göre yönlendirirdim ki severek isteyerek yapsın

0|0
    0|0
  • o değil de profil fotosu seninse şurada bir beslenme ve spor programı paylaşıver sevabına.

0|0
    0|0
    • baslangıc seviyesinde mi istiyorsun kendi programımı mı veriyim

• aslında iki yıl kadar ben de body yaptım ama 10 yıl önce bıraktım. başlangıç yapmam gerekir yeniden. şimdi yeni teknikler, yeni beslenme programları varsa harika olur. bir de iş yüzünden salona sık gitme şansım yok. evde neler yapabilirim, tavsiyelerin olursa çok sevinirim.

• şımarık olmasın tozun toprağın içinde büyüsün saygıyı dinini kendini bilsin yeter :)

0|0
    0|0
  • kendisi gibi olsun özenti olmasaın

0|0
    0|0
  • adam gibi adam olsun saygılı olsun nasıl yetiştigi önemli degil

0|0
    0|0
  • Benim yetişmesini istediğim gibi biri olmak istemeyebilir ama.

0|0
    0|0
  • bu vucut senın mı la dogru sole ?

0|1
    0|0
    • benim kanka

• helal olsun o vakıt sıfır yag

• yuzde iki felandı gecen sene 90 kiloydum suanda oyle degilim104 kiloyum bulk donemindeyim(kilo alma) Mart Nisan gibi yarısmalar var hacim kazanmaya calısıyorum iste ama alty yapım saglam oldugu icin suanda dümdüz olan karnımı o hale getirmem 12-13 gun alıyor

Yükleniyor...