Kediye mi çarparsın, kaldırıma mı sürersin?

Şimdi arkadaşlar soru şöyle :

Arabaya bindiniz müziği açtınız. Trafik yok gibi 70 km hızla gidiyorsunuz. Birden önünüze kedi çıktı. Arabanın durrma ihtimali yok gibi. Kediye çarparmısınız yoksa kaldırıma mı sürersiniz ?

Kaldırıma sürerim diyen arkadaşlar sorunun devamını okusun lütfen. Yine aynı şekilde gidiyorsunuz diyelim.1. Seferdeki gibi kedi ve kaldırım var fakat bu sefer kaldırımda bir aile var . Bu durumda ne yaparsınız ?

Kimisine soru saçma. gelebilir anlarım. Kendimce farkındalık sorusu türetmeye çalıştım. İlk soruda kaldırım diyecekler sorunun devamını nasıl karşılayacaklar. Sorunun ayarıyla oynamaya kalkmayın soru bu. Hızlı gitmem , vites düşüp yavaşlarım yok.

Güncellemeler:
Illaki biseyler ekleyeceksiniz.O.zaman ekleme yapıyorum. Solunuz da araba var. Yolda.bariyer yok . Yakınlarda çarpacak duvar , çöp kovasida yok. Sadece soruya göre cevaplar verin lütfen.
Yeteri kadar cevap aldığım için bu soruyu neden sorduğumu söyleyebilirim. Arkadaşlar hayatta hic bir herşey istediğiniz gibi gitmez. Arabanin direksiyonu elinizdeyken herşey olabilir. Soğuk kanlı davranmak gerekir. Ne kadar ani gelişen olaylarda olsa. Hızlı araç kullanirken egerki refleksiniz çok kuvvetli değilse. Anlık herşey gözünüzün onunden film şeridi gibi gecmiyorsa direksiyonu kirmamaniz gerekir. Kediyi herkes sevebilir fakat insanların canından daha önemli değildir.
Anlık yapılan hata sonucunda 1 ailenin hayatı veya kendi hayatınızdan olabilirsiniz. Karşıdan gelen kuşa carpmamak için kaza yapanlar var.

0|0
20|19

En İyi Kız Görüşü

• 40 km hızla giden bir aracın kaza yapma durumunda direksiyon göğüs kısmına çarparsa ortalama 6 ton ağırlıgında çarpıyor bu durumda kediyi bir şekilde kurtarmaya calısırım ama kaldırımdaki aile veya benım aılem yada ben kediden daha önemliyim

hayvan sever kedisi ve köpeği olarak cevap veren biriyim şakasına kediyi kurtarırım dıyemem şöför her zaman insanları ve hakımıyetını ön planda tutmak zorundadır büyük konuşmak istemiyorum ama herkes gibi bende kendim için önemliyim

0|1
    0|0
    • Keske biraz daha bekleseydim. :-/

• orijinal046 arkadaşım teşekkür ederim :)

justhe çok kötüsün :)

• rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 19

• bu o anki reflekslerle ilgili bir durum tabi yolun durumu da önemli ama kediye sürmemek için direksiyon kırıp kaldırıma yöneldim diyelim aileyi görünce yine bir manevra yapılıp kurtarılabilir ama başta da dediğim gibi tamamen o anki kafa durumu ve refleksle ilgili

0|1
    0|0
  • Çok kötü bi soru bu mecbur kedi ölcek yani :((

0|1
    0|0
  • İlkinde kaldırmda kimse yoksa kaldırıma, ikincide diğer kaldırıma..

0|0
    0|1
    • Işte soru bu farkindalik. Kaldırımda aile varmı yokmu bilmiyorsun. kediye carpmamak için aile ye carpiyorsun.

• O zzaman sorun olmamış .. Çünkü bütünü okuyunca bu kanı dırekt ortaya çıkıyor.. farkındalık burda sadece '' diger yöne direksiyon kırmak'' olabilir.

• Tamamını yazmasaydim soru nasil olacaktı acaba ? Burda sen soruyu okuyacaksin ilk okudugun paragrafta aklına gelen şeyi sorunun devamını okurken değiştirmeyeceksin. Ve aklından gecen , sınırlar dahilindeki cevabını yazacaksin.

• refleks olarak tabiki kaldirima sonucta oda bir can okadarda vahsi degilim

0|1
    0|0
  • ben bilemedim bana çarpmasında :)

0|1
    0|0
  • Kaldırım ve cadde varsa, caddede kedi, kaldırımda aile varsa, ben sol taraftaki bariyere ya da duvara çarparım..

0|1
    0|0
  • üzgünüm ama kediye o durumda acımam.

0|1
    0|0
  • carpmak kacinilmazsa frene basip kediye sans dilerim. ani menevralar planladigimizdan farkli sonuc verebilir. 70km de pek düsük bir hiz sayilmaz. üstelik yagmur falan yagiyorsa frene de yüklenmem gazdan cekerim ayagimi.

0|1
    0|0
  • Kaldırıma sürerim ordan bi güzel U dönüşü sonra beyaz ışık.

0|1
    0|0
  • araba sürseydim kaldırıma.

0|1
    0|0
  • kedi+vicdan..sonrasında uğraş dur uzunca bir zaman

0|1
    0|0
  • kediyi korurum

0|1
    0|0
  • kedıye çarpmam kaldırımda aıle varsa dıreksıyonu kırar bı duvara gırerım

0|1
    0|0
    • arabaya carparım duran araca carparım olmadı atarım kendımı arabadan araba nereye carparsa çarpsın napayım ya:(

• Güzel cevabın için teşekkürler aydinlattin bizi :-)

• Bu ne lan bahtsız bedevinin günümüze uyarlanmış hali. Kediyi ezerim ben galiba

0|0
    0|0
  • Kediye çarpar sonra arabaya alır deli gibi veterinere koştururum. Kedi zaten esnek bi yaratık olduğundan bi yerine bi şey olmaz inşallah. :(

0|0
    0|0
  • kediye carpar durmadan giderim

0|0
    0|0
    • bence durup kontrol etmelisin eger hayatta kaldiysa geri vitese alip gaza bas (:

• Neyi kontrol edecek, kedinin nabzını mı tutatacak, 70 km. hızla araba çarptığında değil kedi, insan bile ölür. :P

• o süratte kedi mahfolur durmana gerek yok bas gaza devam :)

• İlla birinin ölmesi mi gerekiyor?

0|0
    0|0
  • kornaya basarım hızımı azaltmaya çalışırım kedi kaçar yüksek olasılıkla :(

0|1
    0|0
    • Kornanin fişi çıktı , frende.tutmuyor. Allahım ya şu soruyu degistirmeyin. Kedi zaten aniden çıkıyor kornaya basınca nereye kaçıyor. arabanın durma ihtimali yoktan kastimi anlamissindir umarım yavaşlayacak mesafen yok.

• o anlık şokla ne yaşanır bilinmez ama tahminen kediyi görünce direksiyon kırılır aile görününce yine kırılır mesafe kısaysa hangisi yırtar onu bilemem o reflekse bağlı duymak istediğin hangisini feda ederdiniz gibi bir yanıtsa ne yazıkki aile 1 kişiden kalabalık olduğu için oda can taşıyor yaşamaya hakkı var ama kedi :( olurdu ne yazıkki

• bu soruya cevap veremem.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• bizim mahalleden bi arkadasın nenesini rahatsızlandı neyse götürdük hastaneye vs işte sonra geliyoz eve yoldayız arabayla eve geliyoz, çift şeritli yolda gece 1-2 gibi, ben sağ şeritte 60 gibi falan gidiyom, sol şeritteki araba hızlanıyo önüne bi kedi cıktı adam kedinin arka ayaklarını ezdi, kedi kıvranıyo sağa sola gidiyo, geldi arabanın önüne, o an nasıl oldu bilmiyom frenleri kitledim :S naptıgımı hiç düşünmedim hiç, arabadan indim kedi deli gibi dönüyo delirmiş resmen, yanına yaklasıp halini bakmak istedim izin vermedi, itfayeyi polisi aramadım durumu anlattım, 15 dk ya geldiler, geldikleri gibi bende yoluma devam ettim. insan o anda naptıgını kestiremez emin ol.

0|1
    0|0
  • hayır niye kaldırım? diğer tarafa niye süremiyorum? sağa veya sola mı çekiyorum ben?! yön duygum mu yok?

1|1
    0|0
    • Soru sadece bu başka bisey yapamiyorsun. Kedi veya kaldırım. Soru lütfen tekrar sonuna kadar oku.

• Sen o hizda arabayı tekrar toparlayabilcegine inaniyormusun ?

• deneyeceğime inanıyorum. çünkü bu refleks. sen sorunun sorgulanmamasını istiyosun ben de cevabımın.

• doğrusu 70 km. hızla giderken direksiyonu (büyük konuşmayayım) kaldırıma çevirmem. direksiyonu hareket ettirmem, kediye çarpmamak dileği ve ümidi ile direk giderim. çünkü 70 km.hızla giden bir araç kaldırıma çarparak devrilebilir. o zaman bir insan hayatı için bir kedi hayatı kurtulmuş olur...

0|1
    0|0
  • abi onu bunu bilmem ama senden psikolog olmaz o kesin :)

0|1
    0|0
  • Kedileri severim ama 70 km. hızla giderken önüme çıkan kedi için direksiyon kırmam.

0|1
    0|0
  • yolda ezlimiş çok kedi gördüm bugüne kadar..

kedileri insanlardan daha çok seviyorum..

0|1
    0|1
  • ailenin durumu anlayıp kendiye pissstttttt demesini umut ederek,kornaya basaraktan kediye sürerim.

0|1
    0|0
  • şimdi eklemelerden hoşlanmıyorsun ama illa yapacağım bir ekleme benzer bir durum başıma geldi aniden önüme sahibinden kurtulan köpek çıktı sola arabaların üstüne kırdım ve son anda kurtardılar, ha bu durumda da demek ki kaldırıma kırardım, ikinci durumda da eğer o anki bir refleks olmazsa ki sanmıyorum kediye çarpardım

0|1
    0|0
  • Ezerim lan kediyi.. insan hayatı daha değerli, madem kaçış yok illa birini ezeceğiz..

0|1
    0|0
  • güzel kardeşim.yaşadığım yerde 70km hızla gidilecek şehir içi yol yok.ilçeler arası büyük yollarda yapılabilir o hız ancak ana caddede de kedi veya hayvan çıkma olasılığı çok düşüktür.bahtsız bedevi misali çıktı diyelim.kaldırım yok bariyerler var.

farkındalık sorusu emeğine saygı için cevap vereyim.duramazsın kedi şanslıysa kaçar.

0|1
    0|0
    • belki hiz sinirini asmistir (:

• rica ederim.baz almadığının da farkındayım ama koşulları belirtmeden kediyi kestiririm şanslıysa kaçar deyince cani gibi durmak istemedim.

• Kazalar aniden oluyor zaten kim canı olmak isterki hem. Kediye carparim cevabını vermemek için zorlanıyor insanlar. Çünkü canilik olduğu söylenecek diğer yanda aile var ona çarpınca ne olacak !

• Kaldırıma girdiğimde aracın kaskosu yoksa bir dünya para sigorta görevlileri belli bir süre araçsız gezmek falan uzun iş ölme tehlikeside var hızlısın diyorsun gerçi 70 fazla hızlı gelmiyor bana ama kediye çarpıpta hiçbirşey yokmuş gibi yola devam etmem en azından trafik sigortasından karşılanıyor artık veteriner masrafları ölmemişse en yakın veterinere götürürüm

0|1
    0|0
  • benım arabamın kaportasının uzerıne kedi zıpladı bı kere 60 ile giderken küüt diye çarptım mecbur kediye neye uğradığımı şaşırdım cunku kedide gitti çöp kovasının içine girdi. ama bişey olmadı allahtan kediye. 9 canlılar valla

0|1
    0|0
  • Trafik uok gibi olan bir yolda kedi cikarsa frene basar kesiyi arabaya ortalarim. Genelde kediler bu tip durumlardan hasarsiz kurtulurlar, asla direksiyonu yoldan baska bir yere kirmam...

0|1
    0|0
  • anlık refleks, kaldırıma da sürülebilir. ama can tatlı.

0|2
    0|0
  • Ben bi keresinde çöpe giriyodum o şekil de Allah korudu derler ya aynen öyle oldu.

0|1
    0|0
  • kediye sürerim. kedi de kaldırıma kaçar. hem kediyi hem de aileyi öldürürüm. ben deliyim.

0|0
    1|1
  • önce kediyi ezerim sonra aileyi. Önüme çıkmasalarmış napabilirimki acemiyim.

0|0
    0|1
  • üzgünüm kedicik ezmem lazım :(

1|0
    0|0
  • kafanda bitirmen gerek sadece

0|0
    0|1
Yükleniyor...