Tanrı ve Zaman . Neden - Sonuç ilişkisinin üst üste gelmesi.

Öncelikle ateist biri olarak 2.yazıma başlıyorum belirtmek isterim bunu. Dünkü Yazım link

Allah herşeyi bilir ve onun için zaman kavramı yok veya evrendekiyle aynı değil ayrıca insanları Dünya'ya bir sınav için yolluyor .Sanırım buraya kadar bir sorunum yok.

Allah evreni insanları hatta bir şeyi üretmeden önce sonucunu da bilebilir .Yani Şu an aslında kimin cennette veya cehennemde olduğunu yaratmadan önce biliyor. O halde evrende olmamız sınavın bitmesini beklemesine hiç gerek yok. Allah zaten bunların cevabını birşeyi yaratmadan zamana ihtiyaç duymadan biliyor.

Sizin yaşıcağınız her saniyeyi sağ ve sol meleklerin kaydetmesine gerek kalmadan hemde herşeyi Yaratmadan önce biliyor. (Yaratmadan altını çizmek istiyorum)

O zaman Şu an ki zamanın geçmesi veya onun için 1 kaç saniye geçmesi bile saçma. Birşey yaratması yapması bile gereksiz . Çünkü zaten birşeyi yapmadan önce cevabını tüm ince ayrıntısıyla biliyor.

Örnek ;

Düşünün tam birşeye karar vericeksiniz aa bunu biliyorum tüm saniyeleriyle üstelik geçtim , başka birşey yapayım aa bunu da biliyorum geçtim .Sonsuza kadar bir zincir oluşur birşey yaratmak mümkün olmaz neden-sonuç üst üste gelir.

(Bazılarınız sen Allah değilsin kendini onun yerine koyamazsın ,onun gibi düşünemezsin ,bunu bilemezsin diye kestirme cevap verebilir. Ama ben beynimi küçümseyemem sizin gibi.)

Ne düşünüyorsunuz ?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Kaderimiz bellidir. Bize verilen akıl ve irade ile o kaderimizdeki büyük olaylara ulaşma şansını seçme hakkı verilmiştir.

Örnek vereceksem senin kaderinde bankaya fatura ödemek varsa ve paran yoksa o parayı çalışıp alınteri ile kazanmak ya da hırsızlık yaparak bulmak sana bırakılmıştır. işte biz bu seçimlerin bedelini ödeyeceğiz.

0|1
    0|0
    • O zaman sen şuan Allaha hakaret etmiş oluyorsun. Allah sadece kaderimizi biliyor yaşanılanları bilmiyor . Zayıf noktasını bulmuş oluyorsun.

• trip atan sensin farkında mısın :D

o noktayı otur düşün ben çözümledim kendi içimde elimden geldiğince de açıkladım. sen düşünmeye debam et. bir gün orayıda çözümlersin umarım.

• Teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 2

• düşünmek saçma degıl..ama bız insanoğlu herseyı bılemeyız...Allah bununda sebebını bılıyordur .. evrenı yaratan sence bılmez mı vardır bı sebebı bızım aklımzn alamayacgı kadar hemde..belkı çok ufak bı ayrıntıda gızlı cevap..belkıde hıc akılla bulunacak bı sebep degıldr ne dersın ?

0|1
    0|0
    • Bunu Allah bilebilir ben bilemem demek kendi beynimizi küçümsemek ve işin kolayına kaçmak diyorum.

• olabılır senı yargılamıyorum kesnlıkle... ama sebebı vardr bunu bıl...

• Tanrı'yı değil dinleri sorgula derim

0|1
    0|0
    • Ben olayın kökten çözülmüş halini gösteriyorum. Dinleri sorgulamak çok basit kalıyor.

• Cennet cehennem kader inancı islamda mevcut ve bazı dinlerde belki böyle ödül ceza sistemi yoktur ama Tanrı herşeye rağmen mevcuttur

Erkekler Ne Diyor 4

• suana kadar bildigimiz en hızlı sey ısıktı 300 bin km ile gunes doguyor dunyaya 8 dk doguyor

fakat ısıktan daha hızlı birsey bulunduşu angunes in içinde patlayan fotonlar dunyaya 2 dk geliyor

birde bir saatin içinde bildigimiz 60 dk var

nerden bilebilirizki suanda aslında nerde oldugumuzu?

0|0
    0|1
    • Benim yazdığım olay hakkında düşüncen ney peki bu kadar bilgin edindin ?

• Güzel cevapmış. Su ayrietten 100 santigrat derecede kaynıyor. Bunuda yazsayın araya kendi doğal düşünceni yazmadan.

• ben bu kadar biliyormusum demekki

bildigimide paylastım

rica ederim

• neler düşünmedikki, olmadı..

0|1
    0|0
  • allahsan allahım de olum

kılalım namazımızı işimize bakalım o.O

kanka bu yazılar çok sıkıyor ya

ben bile okumuyorum emeğin boşa gider burda git bir blog aç orda yaz bence

cayırt

0|0