Kendinize ne kadar sadıksınız?

Bildiklerinize, inandıklarınıza, hissettiklerinize, KENDİNİZE ne kadar sadıksınız?

Karşıt görüşlü biri size belirli bir süre sürekli olarak fiziksel ya da psikolojik şiddet uygulasa sadece şiddetten kurtulma odaklı kendi kimliğinizden ve inançlarınızdan vazgeçer misiniz?

Teşekkürler.

Not: Kesinlikle hiçbir şekilde şiddet yanlısı bir insan değilim. Soru sadece kendi fikirlerinizin ne denli arkasında durabildiğinizi sorgulamak amacıyla sorulmuştur.

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• geçmem diyen çok olur bende buradaki yorumlarından yola çıkarak bırak işgenceyi adamlar bir eksi almamak için benliğini satıyor diyorum dur birde kalp yapıyım

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Selam,

Ben bilmediğim konuda susmayı bır erdem olarak gorurum karsımdakının fıkırlerını goruslerını dınlerım sonra arastırırım dogrusunu ogrenırım tekrar konusu gecerse onu duzeltırım.

Bildiğim konuda sonuna kadar bıldıkelrımı savunurum kanıtlar ortaya koyarak.

ama kesinlikle ama kesinlikle sabit fikirli insanlarlayane cahillerle tartısmaya gırmem cunku kendi bildiğini okuyacaktır o adama ne desen bostur yane ;)

rahmetlıgın bı lafı vardı

koyma akıl para etmez olm derdi.

soruna gelınce kesınlıkle ama kesınlıkle kendı bıldıklerımden sıddet karsısında veya pıskolojık baskı karsısında sapmam ne goruosam kendı lehıme cevırmeyı bılırım

hata bılmedııgım konuları bıldıgım konulara cekıp onu alt ederim ;)

en ii si budur valla :)

1|0
    0|0
  • Bildiğim şeyleri yarım yumalak biliyorsam eğer, onların arkasında ölümüne duramam.

Hatta karşımdakine itiraz da etmem bu noktada.

İnançlarım?

Neye inanıyorum ki arkasında durayım. İnandığım bir şey varsa da her zaman küçümseneceğim..

Hissettiklerim!

İşte bunda hata payı olamaz. Onlar benim..

İçimde büyüttüklerim. Duygular yapay olamaz!

Ve KENDİM..

Asla sadık değilim kendime.

P.çin önde giden bir karakterim var. Kırılma noktası çok fonksiyonel. Ve çeşit çeşit. Bu yüzden irade denilen lanet olası soyut kavram yok bende.

Bu arada..

Millet ne çok hevesli aykırılığı oynamaya.

Ortaya bir laf salıp ilk önce hangisinin kapacağını izlemek gerek. Özenti beyin hücreleri git gide çoğalıyor.

Yakında abuk subuk bir kelime türetirim. Sonra sizin ağzınıza yapışır, veya özel olacağım diye kullanmaya başlarsınız.

Komiksiniz.

Ja.

Nein.

Hah.

Kein nicht.

Er sie est.

Komiksiniz lan.

1|1
    0|1
  • doğru bildiğimi söylemekten çekinmem, seviyeli tartışmayı severim doğruları buluruz bu şekilde ama o ya da bu şekilde susmam , susturulmam.

Susarsan önce hakkını bir müddet sonrada kişiliğini kaybedersin.

Bu sitede bile yazdıklarıma bak gerçekleri ve doğruları kıvırmadan yazarım ben

Kimileriylede dalga geçerim salak ça sorular soruyorlar çünkü.

1|0
    0|0
  • Merhaba Güzel insan; Şiddetin her türlüsüne karşıyım ve o tür hiçbir kimsenin ne yanında dururum nede kendi değerlerimden ve inançlarımdan vaz geçerim...

Kendime karşı her zaman dürüst ve sadık olurum.

1|0
    0|0
  • her daim fikirlerimin arkasındayımdır ama yanlış düşünüyor olma ihtimalimi de bilirim. Karşı görüşler mantıklı gelirse fikrimi değiştiririm ama şiddet ya da baskı fikrimi değiştirmez. Bazen kırılmamak için esnek olmak gerekir prensibiyle he derim ama fikrim sabittir.

1|0
    0|0
  • Asla vazgeçmem. Üstelik ilk fırsatta içimde ki SS subayını uyandırıp ona fazlasıyla korkunç davranabilirim...

0|0
    0|0
  • galile dünya dönmüyor de affedil! tamam o zaman dünya dönüyor dönüyor ama dönmüyor

1|0
    0|0
  • yokk benim değer yargılarım kesindir kralı gelse değişmez..

0|0
    0|0
  • sanırım hissetme konusunda en kötü durumda olan benımdır.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar hem kendıme hem cevremdekılere sağdığımdır :))

1|0
    0|0
  • çok pis inadım vardır tutmaya gör

0|1
    0|0
  • İtiraf ediyorum. Düşüncelerim uğrunda yaptığım kavgalarda dayak atmaktan çok dayak yemişimdir. Ama kimse "Hira kadar Müslüman, Tanrı Dağı kadar Türk'üm" dememi engelleyemez. Ta ki şah damarımı koparıp, sesimi soluğumu kesene kadar...

0|0
    0|1
    • Türk ve Müslüman olduğun için dayak yemen de ilginç :)

• Olsalardı; her düğünde bölücü renklerini sırtlarına poşu etmezlerdi, duvarlara "kürdistan faşizme mezar olacak", "başörtülüler, dinciler giremez" yazmazlardı, biz ilkokulda istiklal marşı okurken onların çocukları "apo marşı" nı okumazlardı, imam-hatip servisine ses bombasıyla saldırmazlardı, millet bayram namazındayken arabaların camlarını patlatmazlardı...

Kızlar Ne Diyor 8

• Benim için hayat siyah ve beyazdır. Kendimi kurtarmak için kendimden vazgeçmem

1|1
    0|0
  • Ne olursa olsun doğru olandan vazgeçmem. Eğerki, doğru olarak savunduğum şeyin bir müddet sonra yanlış olduğunu düşünüyorsam da özür diler ve evet sen haklısın derim.

1|0
    0|1
  • Bazen kendime düşma olucak kadar

Not: Bu arada biraz şiddet yanlısıyım sorun olurmu acep :P

2|1
    0|0
  • Önceden kendime hiç sadık değildim ben başkaları için fedakarlık yapardım hep yeter ki o hayatımda olsun, o mutlu olsun, ya da benden beklenen birşeyi gerçekleştirmediğim zaman yapılan piskolojik baskılara boyun eğer kabul ederdim ailem arkadaşlarımda dahil. buda benim yaşam enerjimi çalıyordu kendimi bitkin işe yaramaz hissediyordum ama şu son 3 seneden sonra kendi kendime duuur dedim onlar bu kadar önemli de sen çok mu değersizsin, onların istediği oluyor da niye senin istediğin olmuyor ben bunları haketmiyorum ki; sonra ailemde dahil istemediğim hiçbirşeyi yapmamaya başladım mutluyum. He birde kendine sadık olunca insan doğru kabul ettiği birçok şeyden vazgeçerken çok zor oluyor o süreç ama bilirsin ki doğrusu bu. O doğruların yanlış olduğunu acı gerçekle öğrenmek kadar acı bişey yokmuş...

Her neyse kendime çok sadığım... :)

0|0
    0|0
  • Duygusal olarak kendime ihanet ettiğim kadar kimseye etmemişimdir

Sadece zarar gören bensem vazgeçmem sonuna kadar giderim

0|0
    0|0
  • Hayır vazgeçmem evlendiğim adamla ayrı dünyaların insanıydık boşandım mesela onun görüşlerini kabul etmedim hiç bir şekilde. Kendime de sadığımdır ama bir başkasına sadık kalamıyorum şıp sevdiyim,öhm.

0|0
    0|1
  • kendime çok sadığım kimseye bu kadar sadık olmadım

0|0
    0|0
  • o konu tartışılır benim açıdan

0|0
    0|0
Yükleniyor...