"Çok satanlar" mağdurları var mı?

Arkadaşlar kitap alışverişi yaparken, çok satanlardan etkilenir misiniz? Ben etkilenirdim. Taaki son aldığım kıtaba kadar... Aranızda elbette çok satanlardan uzak duran tecrübeli arkadaşlar vardır, ancak ben bilmeyenler için ufak bir bilgilendirme notu geçmek istedim ki siz de o yorumlara kanıp almayın dite. Arkadaşlar çok satanlar listesinde olan kitaplara yapılan yorumlara dikkat ettiyseniz hep olumlu yorumlar. Haliye o olumlu yorumlar bizleri etkiliyor. Sonuç olarak ben de o yorumların etkisinden ve çok satanlardan etkilenerek aldığım kitaptan hiç ama hiç memnun kalmadım. Kitap hakkında olumsuz yorumda bulundum, yorumum onaylanlanmadı ! uygun görülmemiş ! Üstelik hiçbir şekilde kitabı karalamak ya da argo içerikli bir yorum değildi, ya da kitabın içeriğinden de bahsetmedim, kendi görüşlerimi ve memnun kalmadığımı belirttim. Ama onaylanmadı. Benimle birlikte bu kitabı alan birkaç arkadaşımda olumsuz yorum yapmışlar, ama onlarınki de onaylanmamış! lafın özü arkadaşlar, çok satanlara sakın inanmayın, olumsuz yorumlar kesinlikle yayınlanmıyor. Zaten çok satanların ticari amaç güddüğünü Kahraman Tazeoğlu'nun Bukre adlı kitabının çok satanlar da ilk sırada olmasından da bu anlaşılıyor :) Bizim toplumumuzun kitap kültürü Bukre den ibaret olamaz herhalde :) liselilere hitap eden bir kitap :) Bu arada benim okuduğum kve menun kalmadığım kitap ; limon yapraklarının kokusu adlı roman idi .

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• bu konuda kesinlikle haklısın önereceğin kitap varsa rica ediyorum bizimle paylaş konusu veya tarzından biraz bahsedersen sevinirim.

1|0
    0|0
    • Ben, Gabriciel Garcia Marquez, Milan Kundera, Paulo Coelho, Dan Brown, Oğuz Atay'ın eserlerini çok beğeniyorum. Şu sıralar debbie macomber'ede sarmış durumdayım :) blossom street serisini okuyorum. Ama Debbie Macomber'in blossom street serisini genelde bayanlar okuyor,tebessüm ettiren, yer yer hüzünlendiren tamda bitti her şey derken tekrar seni umutlandıran bir seri, beğeniyorum . Gabriel Garcie Marquz ise bence eşsiz hayal gücüne sahip bir yazar, çok gerçekci kurgulara sahiptir.

• Son olarak Murathan Mungan yüksek topuklar adlı kitabını öneririm. Kadınları çok iyi tanıdığını düşünüyorum :) Kitapın öyküsüne deyinmeyeyim de kadınlar anlatmış diyeyim kısaca. erken egemen toplumununa inanan kadınların sıkıştırılmış kalıplar içine girmeye çalışmaları, hep seçilmek beğenilmek zorunluluklarından kadınların birbiriyle yarışı ele alınmış . Bayağı uzun oldu :) umarım faydalı olmuştur :)

• yüksek topukları okudum aynen katılıyorum fikirlerine. Çok faydalı oldu valla süpersin

Erkekler Ne Diyor 6

• Yooo hic umrumda olmaz. Çoğunluk sacma sapan dizileri de izliyor mesela. Ben tv izlemiyorum tam tersi.

Hosuna giden seylerle ilgilenmeli insan.

1|0
    0|0
  • Aaa aynısı bana oldu. Ve Dağlar Yankılandı kitabını almıştım. Sanırım olumsuz yorumlar satışları etkiler diye yapıyorlar bunu. Aynı siteden bahsediyorsak, onlar bunu hep yapıyor.

1|0
    0|0
    • En iyisi bildiğimiz okuduğumuz yazarlardan şaşmamak

• Hele NT'nin en satanlarında Fethullan Gülen var asdfghjklş

1|0
    0|0
  • hiç bakmıyorum bile, nefret ediyorum best-seller'den. arkalarındaki new york times'a washimgton post'a kimbililr kaç paraya yazdırılmış pazarlama amaçlı yorumlardan.. kurban olayım içi küf kokan saman rengi kitaplara.

1|0
    0|0
    • Çok doğru söyluyorsun, en iyisini yapıyorsun.

• Çok satanların hiçbirisi ilgimi çekmiyor. Sırf çok sattıkları için "muhaliflik" olsun diye değil, gerçekten okuyana hiçbir şey katmıyorlar. Dan Brown'lar Elif Şafak'lar falan, boştur hepsi

Kitap eleştirisi yapılan makaleleri okurum, Radikal'in kitap eki mesela

0|0
    0|0
  • allahtan kitap okumuyorum D:

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çok satanlar olduğu ya da çok olumlu eleştiriler aldığı için kitap alan ya da film izleyen biri değilim..O yüzden bugüne kadar hiç mağdur olmadım..

Başkalarının değil kendi beğenilerim önemlidir..Milletin beğenmediklerini yere göğe sığdıramamışlığım olduğu gibi beğendiklerini yerin dibine sokmuşluğum da vardır..

0|0
    0|0
  • hayır ben genelde bilim kurguya doğru yöneldiğim için hiç çok satan kitaplara bakmadım belli yazarlarım okuduğum tarz vardır sadece

0|0
    0|0
  • Genelde sevdıgım yazarların veya bana hıtap eden türden romanlar aldıgım ıcın sonunda pısmanlık duymadım.

Hıcbır zaman bu roman cok satalarda herkes begenmıs dıyıpte almadım zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...