Akp'nin,evlerde öğrencilerin tek tek denetlenmesine nasıl bakıyorsunuz?

Kendi fikrimi söyleyecek olursam;

18 yaşını geçmiş,kendi kendine karar verebilen bu insanların nasıl yaşadığının hiçbir hükümetin denetiminde olmaması gerektiğidir.

Hükümet bilerek yurt yapmıyor cemaat yurtlarına mecbur kalmaları için onların istediği gibi bir gençlik yetişsin umuduyla var gücüyle çalışıyor(dindar ama sorgulamayan itaatkar,emperyalizmin bize neler yaptığını umursamayan,türkiyedeki ölenlere değil mısırda ölenlere 4 parmak kaldıran nesiller)

Güncellemeler:
cemaat yurtlarında ve devlet yurdunda kalmış biriyim. cemaat yurtlarında zaten bayan yok ki!

devlet yurtları o karışık dedikleri yurt sadece yemekhanede birbirlerini görüyor erkek ve bayan

herhangi bir anormallik yok.

ben o yurtlarda kalmak istemedim 50 kişinin baktığı tv ye bakmak istemedim eve çıktım, eve kim gelmiş gitmiş kontrol etmeleri bunlara mı düştü sizce? ne kadar gereksiz çaresiz bir uygulama

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• devletin haddi değildir ahlak bekçiliği yapmak, devletin görevi vatandaşın iyilik halini artırmaktır. ama bunu eğitimsiz insanlara anlatamazsın.. bambaşka yönlere çekerler. maalesef

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• resid insanlarin kiminle nasil yasayacagina devlet karar veremez. özel yasama müdahale edemez devlet.

kimse bir digerinin yasam tarzina göre sekillendirmek zorunda degil hayatini.

kimseyi de zorla sen bir erkekle zorla ayni evde yasayacaksin denmiyor ki neyin denetimi bu? hayir ne yapicaklar ögrenci evlerini basip evlilik cüzdani sorup evli olmayanlari evden mi aticaklar? hangi tarafi evden atmaya kalkicaklar kizi mi erkegi mi ya da her ikisini de mi?

ayrica hangi kanuna yasaya göre uygulanacak bu?

polis kafasina göre eve girip denetleyemez, eve girip arama yapilmasi icin savcilik izni olmali. savci hangi suclamayla bu izni vericek.

2|0
    0|0
    • Okuyan egitimli insanlar onlarin politikalarina ters, onlara sulayacak ot lazim. Ne zaman sularlarsa o zaman cicek acmalisin.

• zihniyet kirli. devlete bagli kadin tüccarligi yapan genelevler muhafazakar kesimin aile yapisina uygun sanirim. oralar dururken ögrencileri irk fasizmi yaparak ayirdiklarina göre. ya da bir ede imam nikahli 3-4 es ile yasanmasi ahlakli aile yapilarina uygun ki bu konuda bir denetim yapmiyorlar. a pardon imam nikahi yeterliydi fuhus yapmak icin.

• cinsiyet fasizmi.

• Yanlis yasayablirler, kimilerine gore ahlaksiz bile olabilirler. Ama hukumet her isi birakip milletin yetistirdigi cocuklara burnunu sokarsa bunedena bir kac yil sonra giydiginiz donun rengine gore bile itham edebilir sizi. Kirmizi don alanin evine ihbar kagidi gelebilir mesela...

Demokrasi bu denli kisisellige karismayi yasaklamistir, en basta buna zit. Basortusune karisanlara karsi cikmalarina bile tezat bu yaptiklari.

3|2
    0|0
    • zina yasasini cikarmak icin güzel bahane. diger türlü hangi yasaya dayanarak evleri denetleyip kiz ve erkekleri hangi yasaya dayanayarak evden aticaklar.

• aynen. enerji bakaninin dedigi gibi egitim seviyesi arttikca akpye oylar azaliyor.

• Ne yalan söyleyeyim hem iyi hem kötü bazıları cıvkını çıkartıyor gece yarılarına kadar ama bir yandan da dediğin gibi 18yaşını geçmiş kazık kadar olmuş insanların özel hayatları kimseyi ilgilendirmez bende arkadaşlarıma ders çalışmaya gidiyorum onlarda geliyor ne yani fuhuş mu sayılacak her şey kararında güzel bence gençlerde hükümet de eşit saçmalıyor kısacası ben aradayım

0|0
    0|0
  • Sadece yobazlık baska bir şey değil :) Şimdi de inkar ediyo yokmuş böyle bişey felan. Yurtlara bakılcakmış sadece falan filan

1|0
    0|1
  • İnsanların özel hayatına müdahale resmn birarada gördüğü her çifte fuhuş yapıyo damgası vuracak resmen

0|0
    0|0
  • Bu konu çok tartışıldı burada. Düşüncelerine katılıyorum 5*

0|1
    0|1
  • akp ve cemaat aslında son zamanlarda araları bozuk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• gelsın bızede baksınlar. lanet rezıl adi insanlar toplululukları bunlar.

0|0
    0|0
  • Esada kızıyor ama diktatör olma yolunda gidiyor. Bakalım ne olacak Bu arada suriyelilere Üniversitelere sınavsız giriş hakkınıda verdi. Sanırım arapları kendi halkından daha çok seviyor.

0|1
    1|2
  • biz 2 erkek kalıyoruz bize göre bir sıkıntı yok olan düşünsün onun için ben mücadele edemem daha önemli konular var

0|0
    0|0
  • hersey daha ılerı demokrası ıcın genclerr

durmak yok yola devam <3

0|1
    0|0
  • sanırım TAYYİP ERDOĞAN'ı KIZLAR EVİNE ALMAMIŞ

0|0
    0|0
  • artık evden dışarıya molotof atıcağız desenize

0|0
    0|0
  • Denetleme diye bir olay var mı? Ve varsa evde istediğiyle kalmak kanunsuz mu? Zinayı suç kapsamından çıkaran devlet öyle bişey yapmaz sanmıyorum..

0|0
    0|0
  • kendi kızının öyle bir evde kalmasını ister miydin? başka bir şey demiyorum.

1|1
    2|0
    • kardeşim sen hala anlamamışsın olayı. Senin kızının aklı var fikri var gitmesin kalmasın koskocaman kızı devlet mi belirleyecek nerede kalacağını ?

kaldı ki bu kadınları düşünen devlet neden kadın cinayetlerini önlemiyor? neden koruma vermedi onlara? onların da başı örtülüydü. iş ilanlarında tesettürlü bayan çalışma arkadaşları arıyoruz diyor artık başı açıklar iş bulamayacak , türkiye'nin nereye gittiğini görün kör olmayın lütfen.

Yükleniyor...