Ölümü Günde Ne Kadar Düşünüyorsunuz??

Yerin seni çektiği kadar ağırsın

Kanatların çırpındığı kadar hafif..

Kalbinin attığı kadar canlısın

Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç…

Sevdiklerin kadar iyisin

Nefret ettiklerin kadar kötü..

Ne renk olursa olsun kaşın gözün

Karşındakinin gördüğüdür rengin..

Yaşadıklarını kar sayma:

Yaşadığın kadar yakınsın sonuna;

demiş şaiirn biri kimler ölümü düşünür

Güncellemeler:
güne başlarken ve gün sonunda

neler yaptıgımı nelar kaçırdıgım ve neler yapacağımıdüşünerek acizane bedenim ölümü bekler her daim

1|0
16|28

En İyi Kız Görüşü

• Niye ölmemeli öyleyse

Yaşamak mutlu bir devinimse.

Ben ki bir ölüyü beklemekle geçirdim geceyi

Bir ölüyü ve ölünün bütün inceliklerini.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• ölümü düşününce yaptıklarıma bakıyorum yapmam gerekenlere bakıyorum aradaki devasa farkı görüyorum vee hemen o düşünmceden uzaklaşmaya çalışıyorum

0|1
    0|0
  • Sureklı hatırlayayım dıye olum ıle ılgılı bır sozu yazp odamdakı duvara yapıstırdım her okudugumda olum gelır aklıma

0|1
    0|0
  • ölümü düşünsem yaşayamam ki

0|0
    0|0
  • Bir insanın ölümü; bir kızıl goncanın içini açmasına, âlemi öpmesine benzer yaprak yaprak ve satır satır! ..

Ve bir insanın ölümü;

Bir goncanın açması kadar, beklenendir! ..

0|1
    0|0
  • Ne hasta bekler sabahı

Ne taze ölüyü mezar!

Ne de şeytan bir günahı

Benim seni

Beklediğim kadar

Bekliyoruz..Bir gün o da olacak.Hayırlısı

1|0
    0|0
    • bende severim bu dörtlüğü

bugün geçti yarın varmı

gençliğine güvenme ölenler hep ihtiyarmı

• her zamann ya sen

0|2
    0|1
  • Her an düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Pek düşunmem ama sevdiklerimin olmesini çok düşünürüm

0|1
    0|0

• sık sık

0|1
    0|0

• 5 vakıt

0|0
    0|0
  • Ben çok düşünürüm sabırsızlıkla bekliyorum :)

0|0
    0|0
  • özellikle bu aralar çok sık düşünür oldum..

0|0
    0|0
  • niye yaşadığımı bile bilmiyorumki aklım çok karışık

0|0
    0|0
  • Surekli bunu dusunmek hastaliktir. Bunalimdir, depresyondur.

0|1
    1|2
  • işin aslı kimse kendi ölümünü düşünmez.hiç ölmeyecekmiş gibi gelir.buda allahtan tabi.yoksa yaşamak çok zor olurdu.genelde hep birilerinin ölüceğini düşünür üzülürüz.allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• ne depresifsiniz ya.. sahip olduğunuz hayatı güzelleştirin gençler.. mesela ülkenin kafasına kazığı çakıyorlar mesela lisede yemekleri haremlik selamlık yenmeye başlaması düzenlemesi, kızlı erkekli evlere denetlemeyi filan da düşünecek olursak medeni hayatın şeri kurallara göre düzenlenmesini fark etmemek için kaç iq altı olmamız yetiyor acaba?

bunu kabul edebilecek kişilerin ancak ve ancak hayatta herhangi bir işlevi olmayan insanlar olması gerekiyor.. zira işlevsel olduğunun farkında olan kişiler daha iyisini hak ettiğinin farkında.. falan filan.. düşünün.. dünyada kuran hükümlerine göre devlet düzeni kurmuş birçok ülke var.. genelde arap yarımadasında.. insanları değer görmüyor hayatları mutsuzluk ve ölümü özler şekilde geçiyor.. ölsem de kurtulsam/rahatlasam diyorlar insanlar.. diğer tarafta da modern ve seküler yapıdaki devletler var.. gidip görmenizi dilerdim..

1|1
    0|1
  • her ezan sesı duydugumda aklıma gelır.

her bı yerden bı yere gıderken aklıma gelır.

yane aslında bakarsan hep devamlı olucekmısım gıbı yasarım.

gizli kalp ırsi bir gun tutacak tek seferde olucem dedem gibi amcam gibi babam gibi ama ne zaman bılmıorum ;)

0|1
    0|0
  • Bu konu hakkımda bir yazı vardı

İnsan Egosu neden ölümü kabul etmez? Sanki Evrenin en başından beri varmış da bundan sonra da olması şartmış gibi.

Niye kendine sonsuzluk hayali kurar? Niye ortalama 70-80 yıllık bir organizma olduğunu kabul edemez.

Niye Seks, yeme -içme gibi temel zevklerini ölümden sonra da devam ettirmek ister (Cennet) ?

Ölümden sonra hayat beklentisi, Film bittikten sonra yüz milyon dolarlık bir sahne daha izleme beklentisi gibidir.

"The End" yani anlaması çok mu zor ?!

benim cevabım ise hiç düşünmüyorum niye düşüneyimki?

0|1
    0|0
  • Ölüm gerçeğini hatırlamadan yaşamak.

Ölüm. Aldığımız nefesi, yağan yağmuru, rüzgarın sesini, tenimizi okşamasını, güneşin sıcaklığını, yediğimiz yemeği, sevdiğimiz insana seni seviyorum demeyi kısacası herşeyi elimizden alacak. Hayatta bir hiç uğuruna arkadaşları ile kavga eden insanlar, birbirlerinin arkasından birbirlerinin kuyusunu kazanlar, saçma sapan kavgaları uzatan çiftler, biraz gerçeklerle yüzleşin ve kendinize şu soruyu sorun "değer mi ?" nefes alabildiğiniz her saniye hayatın tadını çıkartmaya çalışın ve iyi bir insan olmaya çalışın...

Volkan Çolak...

Facebook'taki kendi yazılarımdan birisidir kaynak > link

0|1
    0|0
  • Elbet birgün hepimiz ölceğiz . net :))

Yani arada kıl payı kurtuldugum bı takım oılaylar gelıyo.. sonra ozamankı duygu ve dusuncelerımı tartıyor hatırlamaya calısıyorum.. insanın elinden hıcbırsey gelmedıgınde isteği dısında gelişen olaylarla karsı karsıya geldıgınde herseyı bıtırmek ısteyebılıyor.. yaşama amacını sevincini kaybedebiliyor..

ölümü düşünmektense.. Ölene kadar yapabileceklerimi düşünmek, daha fazla insanı güldürmek eğlendirmek dostluğunu kazanmak için elimden gelen herseyı yapmayı yeğliyorum..

Sanırım boylesı en azından benim için daha sağlıklı...

0|0
    0|0
  • valla ben geceleri düsünüyorum her gece olur

0|1
    0|0
  • Bazen hic düşünmüyorum baznee bir dusundummu aklimdan cikartamiyrum oyke bisey

0|1
    0|0
  • 3 gündür ciddi ciddi aklıma geliyo robot gibiyim

0|1
    0|0
  • Düşünmeden beklediğim tek sey o.

1|0
    0|1
  • dusunmemeye calısıyorum. bılmem ölümden benım kadar korkan azdır herhalde. hayatım cok cok daha iyi sartlardada yasasam bunu hıssederdım galıba. bilinmezlik kafamı kurcaladıgında o garıip his yuzunden keske yasamasaydım cok dıyorum

0|0
    0|1
  • Hergün defalarca düşünüyorum o günü bekliyorum o gün benim doğum günüm o gün benim düğün günüm ama ölmiyecek gibi yaşıyorum hayattan küsmü değilim ama gelsin kapım açık

0|1
    0|0
  • İyi demiş şair

0|0
    0|0
  • Topraktan geldik toprağa gidicez düşünsenizde düşünmesenizde Allah ın dediği gibi her canlı ölümü tadıcaktır

0|0
    0|0
  • Ölüm geldi cihane baş ağrısı bahane

0|0
    0|0
  • bi savaş çıksada ölsek

0|0
    0|0
  • bi kaç kere heralde

0|0
    0|0
  • hergün her an nefes alıp verdiği sürece kalbi attığı sürece her insan ölümü düşünmeli

0|1
    0|0
  • yaklasık 45 dk civarı

0|1
    0|0
  • Günde ? yılda bile düşünmüyorum. ölsem affım yok

0|0
    1|1
  • günde 10 kez felan belki daha çok izinli günlerimdede tefekküre dalarım

0|0
    0|0
  • sonunu düşünen kahraman olamaz.

0|0
    0|0
  • canıma razıyım günah olmasa...

0|0
    0|0
  • düşürüm günde 1 kere falan

0|0
    0|0
  • hiç düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • sabah akşam 7/24 manyağızya biz işimiz gücümüz yok paso ölümü düşünüyoz

git biraz yaşa sonra öl

0|0
    0|0
  • Her gün düzenli olarak bir defa.

0|0
    0|0
  • bikaç gündür sürekli

0|1
    0|0
  • hergün . çünkü müslüman biri her zaman düşünmeli.

0|1
    0|0
Yükleniyor...