Nasıl bir hayat bu? Yaş 26 ve en güzel zamanımda emeklilik hayalleri kuruyorum. Yaş 55 ve planlar neler?

Yeni nesil zorluk görmedi lafı ile büyüyen bir genç olarak babama sende dedem gibi büyümedin demekle geçti ömrüm.

Aşk ve sevgi ile bir evlilik yaptım her şey yolunda ama yaş 26 ve az önce fark ettim ben emeklilik planları ve yaşlanmak için can atıyorum :\

Küçük bir ege kasabasın da alt kafe üst pansiyon ya da butik otel tarzı bir yerim olsa. Eşim ile birlikte gençlere kucak açsak . Müzik arşivimi onlarla paylaşsam vs vs vs . . . Hoş sohbetler ve o yaşta gençlerin enerjisine hayran kalsam sohbetler gülmeler. . . Kendi ellerim ile misafirlerime yemekler yapsam :)) Baya baya yaşlandım.

Eşim ile böyle bir ziyaretimiz olmuştu o günden sonra ciddi bir özenti içindeyim. link

Sizin planınız nedir ? ya da planınız var mı ? :) Ben bugün neden böyleyim :\\\

1|0
21|27

En İyi Kız Görüşü

• eş durumından 5 puan verdim..olucak açıcaz ama ben biraz daha genç iken yapmayı planlıyorum yani 55 geç yahu ..

2|0
    2|2

Kızlar Ne Diyor 20

• bende öyle keşke emekli olsam da rahat rahat istediğim yere gezsem sakin biyerde bahçecilikle uğrassam diyorum

0|0
    0|0
  • Bu yaşlanmak değil ki. Bir yandan eleceği garantiye alırken bir yandan da hayatınıza devam edebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • hayal kurmakla ilgili babamın çok özel bir sözü geldi aklıma.ama bire bir yazmamın bir şeyler anlatacağını sanmıyorum.bir gün olupta o beklediğin yaş geldiğinde sen bile şaşıracaksın nasıl bu kadar çabuk geçtiğine.hayatın geleceği ile ne kadar plan kursanda can yücel şiitiyle biyireyim istersen.

SEVDİĞİN KADAR SEVİLİRSİN

0|0
    0|0
  • Ben de bugun mezarliklar piyasaya dustu diye uzulup bir an once olmek istedim, bedavaya olecegimiz gunneri kokulu mumla aricaz emmoolu.

0|2
    0|0
  • öyle bir hayat işte

0|0
    0|0
  • Sorun çalışma hayatının yaşamaya engel olması. Ülke standartlarından kaynaklanıyor bu da. Sevdiğin işi bile yapacak olsan yeri geldiğinde özel hayatını rafa kaldırmak zorunda oluyorsun. Emeklilik hayalleri bu yüzden normal. Keşke şunun bir ortası olsa.

0|0
    0|0
  • hayattan beklentilerin ne kadar çok ve büyük olursa hayal kırıklıklarında o kadar çok ve büyük oluyor.herkesin hayalleri ve planları muhakkak vardır.kimisi çabalar,çalışır kimisi oturduğu yerden bir mucize bekler.ben hayatı akışına bırakanlardanım.sağlıklı bir ömrüm olsun ve birazcık şans yüzüme gülsün yeter :)belki bu istek bile çoktur.. birşeyler dileyip sabırla beklemek yoruyor insanı...

0|0
    0|0
  • iste biz hep böyleyiz. öyle olursa mutlu olurum böyle olursa mutlu olurum. hep mutlu olmamizi bekleriz... bence ani yasamak ve tadini cikarmak ve su anda mutlu olsak daha iyi olur.

tabi gelecege dair planlar yapabiliriz ama fazla kaptirmayalim kendimizi :)

1|0
    0|0
  • eger pozitif biriyseniz,torunlarin cocuklarini gormek,negatif biriyseniz eyvah olum yaklasiyor.Allah gecinden versin.

0|0
    0|0
  • kısaca emeklilik derken hayattan emeklilik de var ...

0|0
    0|0
  • Madeline eşindi degil mi senin? Bence ertelemeyin, fırsatını buldukca kaçın Ege'ye ya da kafanıza nere eserse. Mutlulugu ertelemeyin, o yaşta anca saglık sorunlarıyla ugrasırsınız birbirinizin.

Mutluluklar dilerim bu arada ikinize <3

0|0
    0|0
  • Emin ol emeklilik hayatı hiç de öyle güzel geçmiyor her gün birbirini göre göre evde boş boş otura otura sıkılıyorsun ve bir zaman sonra çekilmez hal alıyor

0|0
    0|0
  • o zaman özel sektörde bu kadar emeklinin ne işi var yahu

0|0
    0|0
  • sen yine iyisin ben işe girmeden emeklilik planları kurmaya başladım

0|0
    0|0
  • her yaşın kendıne göre guzellıgı var ama şuan için düşünemıyorum neden se o zamna akadar garantımız yok anı yaşamaya çalışıyorum artık

0|0
    0|0
  • Ya ben daha farklı eşimle yaşlanınca el ele dünya seyahatine çıkmak istiyorum:))

0|0
    0|0
  • biz niye erken yaşlanıyoruz?

0|0
    0|0
  • Ne güzel anlatmışsın :)

0|0
    0|0
  • benim ilk bir mesleğimi tamamıyla elime almak sonra evlenmek falan heralde...

0|0
    0|0
  • Zaten gencken ömrümüz okumakla, calısmakla gecıyor. Artık bır an önce emeklı olsakta su bırıktırdıgımız paraları yıyecek zamanımız olsa,su dünyanın bı tadını cıkartalım dıyoruz. Yoksa vaktımız yokkı calısmaktan. :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Himmm.. Bakıyorum da tam da mevsimine gör bir parça seçmişsin. Ankaraya yeni vardım ve -3 derce harbiden de " Dona Dona " totomuz DONUYO:-))))

İnsanların hayattan beklentileri genelde hevesten ibarettir. Birinden bir şey görürler ( kıyafet olsun, eşya lsun, araba olsun) " ah benimde olsa bir gün " diyerek hedef olarak koyarlar akıllarına. Çok nadir insan kendine has hayaller ve bunlara bağlı hedefler koyabilir. Ancak bunu yapabilenler " BAŞARILI İNSAN " olarak nitelendrilenlerdir.

Ben çocukluğumda ve gençliğimde kurduğum tüm hayallerimi gerçekleştirdim ( ha hemen çok şanslıymışsın filan demeyin sakın, köpek gibi çalışarak yaptım bunları, ama amacıma ulaştım, sanırım azimle taşı delenlerdenim gib gibi.. :-)))) .. )

Seninkisi de aynen dediğin gibi "bir özenti" gördüğün hazır bir şeye özenti..zaten filimlere de ( Dizilere özellikle) sık konu olan bir yaşam tarzı en baariz olanı da " "Hele biii gelllllll dediğimiz dizi..Kafadan Muğlada bir tatil kasabasında başlamıştı "

26 Yaşındasın ve yeni evlisin, daha hayatın getireceği ciddi sorumlulukları bile görüp tatmamışsın. Hele bir bebişiniz olsun , görürüm ben o zaman Butik hotel tarzı pansiyonu" Çocuğun eğitimi ne olacak diye ömürbitiyor. Önce :

- İlk ses çıkarış

- İlk gülüş

- İlk adım atış

- İlk diş çıkarma

- İlk hastalanış

- İlk kelime telafuzu

- İlk baba- Anne deyişi

- İlk okula gidiş günü

- ilk sınav

- ilk Aşk semtomları

- İlk üzülme ve karasevda

Bak şimdiden ömrümden 23 yıl gitti ve oldun 49 :-)) Hdi kolay gelsin bakim..

Başkalarından gördüklerinizi değil..kendinizin yarattığı hayaller ve buna bağlı hedefler oluşturun...

0|0
    0|0
  • Emekli olmadan ölmeyi planlıyorum.

1|0
    0|0
  • Plan güzel.

Bende 26 yaşındaydım, bu planları yapmaya başladığımda.

Emekli olup, çoluk çocuğu büyütüp, bahçeli bir evde yaşamayı hayal etmiştim.

Yıllarca bu uğurda taviz vermeden çalıştım.

Bahçeli bir ev, çeşit çeşit meyve ağaçları, sebzeler, birkaç tavuk ve dingin bir yaşam.

Allah gönlüne göre versin, mutlu bir ömür dilerim.

0|0
    0|0
  • Bu planın bir türevi vardı bende de devamlı güncelliyordum kafamda. Sonradan farkettim zaten hayatim egede geçecek ve egenin o ağırlığına yavaşlığına, havasına suyuna o kadar çok alışmış olurum ki. Sıkıcı olur. Şimdi bile sıkıldım diyebilirim...

Ayrıca çoluk çocukla uğraşmak zor gelir. Kendi tasarımım olan teknede dünya turu yaparım emekli olunca her limanda başka bir tat için dolaşırım... Torunlar için hediye filan alırım. Arada genç ve sıradışı beyinler için blog yazıp başarının sırrını filan anlatırım. Yine danışmanlık hizmeti veririm muhtemel. Emeklilikte bile işi düşünüyorum. Özel sektör beni kendine benzetti =(

0|0
    0|0
  • yarına cıkacagın bellı deıl be arkadas neyın kafasındasın tadını cıkar her dakıkanın ;)

0|0
    0|0
  • moruk ya sorma benimde alıp başımı ıssıza gidesim var insanlardan uzak 3/5 hayvan tamamen hayatta kalmak için çalışmak üzere parayla alakan olmayacak teknoloji olmayacak ama işte gel gör ki totom yemiyor onu yapmaya ki onu yapmak için bile belli bir bütçeye sahip olmak gerek (teknoloji dediysek az buçuk olacak :D ) bu aşık olduğum şehrin beni eskitmesini istemiyorum 55 ne anasını satıyım ben ölürüm zaten okadar yaşamam :S

0|0
    0|0
  • Mevcut sahip olduklarından kopmayı göze alabiliyorsan zor birşey değil bu.

Çünkü zor olan mevcut kazanımlarından kopmak. Sonuçta pansiyon, müzik bir yere kadar. Hayatını idame ettirmek ve "beklentilerin" doğrultusunda yaşamak esas olan.

0|0
    0|0
  • Yaş nedeniyle 60 öncesi emekli olamayacağım. Şimdiden dizlerim filan ağrıyor. O zamana kadar tamamen iptal olur beden. Sonrasinda huzur evi hayal ediyorum. En azından düzgün bakacaklari bir yer. Altima kaçırmaya başlamadan da ölürsem iyi olur.

0|0
    0|0
  • Boşuna piyango hayalleri kurmuyorum.

Yüce Nicolas, koca hayatta kendini kafeslenmiş hissetmek :(

1|0
    0|0
  • emekli oldugumda çiftliğim olacak

gerisi sağlıgım.

0|1
    0|0
    • bak oda çok güzel ama içinde butik otel de olsun :))

• oha torun vs diyorsan gerek yok tabi :) olur inş kendi ektiklerini yersin ne güzel hayat yahu :\

• :)

aynen.. meyve bahçem olacak 2 dönüm kadar zaten.. ayrıca sebzeler için ayrı bir bölüm

horoz sesi ile uyanmayı çok özledim

• hepinizin tembellik paçalarından akıyor o yüzden böyle emekli olup yatma hayalleri kurarsınız..her yaşın bir güzelliiği vardır genç olmanın kıymetini bilmeyenler ileride de yaşlılığın kıymetini bilmezler bu iş bu kadar basit

0|0
    0|0
  • Ben hayalim kendime kendi şarabımı üretebileceğim bir tesis kurmam. fazlasını da satar para kazanırım:) hem civarın gençlerine de iş sahası açmış olurum.

0|0
    0|0
  • böyle bir pansiyon sahibi olmadı olamaz :o hepsi odadan atmaya çalısıyo :/

0|0
    0|0
  • yaşlanmıycam ben

0|0
    0|0
  • 1 sn sonrasını bilemediğim için planım yok

insan kaderini yaşar

kaderde ne varsa o olur...gerisi boş...

0|0
    0|0
  • 26 yı ters cevir 62 . çıkar 26 dan ne kaldı 36 kaldi.

6 dan 2 yı cıkar döörrrrt edeer.

ve 36 ya 4 ekle ne yapar

40 yapar

mhp nin 40. yılı kutlu olsun sevgili püskevitler :)

0|0
    0|0
  • Üzülerek söylemeliyim ama sevgili arkadaşım, evliliğin artık heyecanını yitirmiş ve monoton ve rutin bir hal almış, emeklilik hayalleri buna işaret..

0|0
    0|0
    • Bu sorudan bunu mu anladın ? Benim evliliğimde heyecan bitmez merak etme , binbir zorluk ile kurdum yuvamı çok şükür karşılığını da görüyoruz. Emeklilik hayalleri evliliğimin güzel gitmesinden de olabilir negatif bir düşünceye sahipsin sanırım mutsuz bir hayatın var geçmiş olsun. Ben hayallerimin hepsinde eşimi zirveye koyarım merak etme sen ;)

• neden başına bunlar geldi ?

0|0
    0|0
  • türk filmlerindeki pembe panjurlu evimiz olsun diyen kızlar gibisin 26 yaşında bu neyin kafası ölmeden mezara koydular beni türküsü sana gelsin

0|0
    0|0
  • ohhhh ben 55 e kadar dünyayı gezmiş olurum 55 de güzel böyle ormanın içinden ev alıcam bide özel ağırlık salonu yapıcam kendime sakin sporlu bir hayat sürücem hatunumla brazilyalı kendisi hahahahahhahaah

0|0
    0|0
  • Narlidere Folkart evlerinden bir daire alip ege'de huzur'u koklamak.

0|0
    0|0
  • fight clubte tyler durden bunu çok guzel anlatıyor... bu bahsettıgını

0|0
    0|0
  • ruhuna el-fatiha...

0|0
    0|0
  • planlar çook aMa ama amalar işte...

0|0
    0|0
  • günü yaşa gerisini boşver hayatının ne kadar kaldığını bilmiyorsunki

0|0
    0|0
  • Hayat bu napcagi beli olmaz

0|0
    0|0
  • Aradan 27 gün geçmiş artık vasiyetini de yazmışsın dır sen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...