Latex, miktex ile ilgili. Bu programın nasıl kurulacağını bilen var mı?

bu programın nasıl kurulacağını bilen var mı?

bunun dersini alacağım da, derse gitmeden önce programa fransız kalmayayım diye bilgisayarıma kurayım dedim lakin beceremedim.

miktex.org dan basic miktex 2.9 u indirdim. çalıştırayım dediğimde " invalid package archive file " nedeninden dolayı olmadı. google sordum ingilizce bilmediğim için bir şeye ulaşamadım. türkçe birkaç yazıya baktım ama çok aramadığım için sonuca ulaşamadım sanırım. şimdi biri bana ne yapmam gerektiğini basitçe yazarsa ne iyi olur. bilgisayarla uzak, düşük seviyeli bir ilişkim olduğu için bu tür konularda hiç iyi değilimdir.

not. hoca derste miktex kullanacak diye duydum, başkası olmaz.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• program hakkında bilgim yok. Fakat kurulum hakkında yardımcı olabilir. Hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz. Sitede 64 bit sürümü içinde indirme linki gördüm. Eğer onu indirdiyseniz problem olabilir. Sitede birde net installer pakerleri var 64 bit olmayanını bir deneyin.

0|0
    0|0
    • benimki 32. isminde 64 bit yazanı indirmemiştim. bir sitede aynı hatadan dolayı bir kız diğerini miktek 2.9 u yüklemiş onda da ilk başta sorun vermemiş sonra ( epey bir sürüyormuş ) hata vermiş. ( gerçi ingilizceydi yanlış anlamış olabilirim. ) o yüzden denememiştim. yarın da türkçe bulabildiğim şeyleri okuyayım olmazsa diğerini yükler denerim.

• merak etmeyin yarın hallolur. Strese gerek yok.

• Aynı problemi Japonya Serverinden indirerek çözüme ulaşan olmuş. İndirme sayfasında romanya serveri varsayılan olarak mevcut. Oradan Japonyayı seç ve öyle indir. 2 tane japonya serveri var artık sırayla dene. Tabi önce hali hazırdaki kurulumunu kaldır. bilgisayarını yeniden başlat. Eğer Wn7 kullanıyorsan kurulum dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırı seç. Ben xp kullanıyorum ve problemsiz olarak kuruldu. Xp kurarakta deneyebilirsin. Söyleyebileceklerim bu kadar umarım faydası olur.

Erkekler Ne Diyor 2

• ilk defa duydun ne işe yarıyor bu program.google bile yardımcı olamamış sana

0|0
    0|0
  • oda ne ki mayk ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bilemedik biz onu

0|0
    0|0
Yükleniyor...