Kadın yerine bayan kelimesinin kullanılmasını nasıl buluyorsunuz?

Erkekler ve bayanlar diye bişey var mı ya, erkekler ve kadınlar vardır. Ya da bay ve bayan ama sanki kadın kelimesi ayıpmış gibi onun örtülüsünü bayan kelimesinin kullanılmasına gıcıgım. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yazıda pek farketmez ama hitap ederken durum farklılaşıyor. Tanımadığınız bir kadına kadın diye hitap edemezsiniz, bayan ya da hanımefendi dersiniz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kadin kelimesi ayip degil de kaba diyelim.Bayan daha kibardir sonucta.Bu yuzden bayan kelimesinin kullanilmasi daha hostur.Fakat arkadas arasinda yeterince samimiyseniz kadin kelimesi de kullanilabilir tabi.

0|0
    1|0
  • Eskiden antipati duyulmazdi ama ne olduysa simdi direkt kisiye hitaben kullaniliyor.

Bayan! Siz nerde ineceksiz?

Hanfendi lafi da ayni antipatiyi uyandiriyordu ama bayan sozcugune tercih ederim..

Küçükhanım lafını seviyorum mesela.

0|0
    0|0
    • Abla nerde inecen? demesinden daha hoştur minibüs şöförünün, Bayan! Siz nerde ineceksiz? hitabı. Ayrıca daha fazla incelik beklemek de haksızlık olur bence :)

• Abla'yı alayım ben. Sağolun. :)

• Sevmiyorum ben bağğğyan denmesini :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kadın-kız ayrımı sebebiyle kadın kelimesinin kullanılmasını hoş görmeyen kızlar var. Ama bayan kelimesinde gıcık olacak bir şey yok ki. Bence biraz daha kibar geliyor o yüzden tercih ediliyor.

0|0
    0|0
  • kesinlikle katılıyorum rezil bir şey. Toplumun "kadın" kelimesine bakışını yansıtıyor işte. Kadın deyince ilk aklına gelen şu bekaret saçmalığı oluyor milletin nedense?

0|0
    0|0
  • Hanımefendi diye hitap edilse daha hoş olur. Fakat bayan sözcüğünden kadınlar neden rahatsız olur anlamış değilim .''Ben bayan değil kadınım'' gibi.(şimdi farkettim ki hiç bayan diye hitap etmemişim)

0|0
    0|0
  • ben de düşünceni destekliyorum

hem bay hemde bayan sözcüklerine antipatim var

birde kız ve kadın ayrımı yapanlara

kız sözcüğü bekaretin bir sembolü gibi duruyor ilginç bir varsayım gibi geliyor bana

0|0
    0|0
  • Orman kibarı diye birşey duymuştum bunu kullananlar için. Daha iyi tarif edebileceğimi sanmıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...