Bu ayeti açıklayabilecek olan var mı?

Ahzab suresi ayet 50:

Ey Peygamber! Amcanın, halanın, dayının ve teyzenin kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Allah bilir, biz açıklamayalım :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Peygamberine kadın ayarlayan tanrı mı olur?

Şeytan'a yok mu?

0|0
    0|0
  • Peygamberine kadın ayarlayan tanrı mı olur?

Şeytan'a yok mu?

0|3
    1|0
    • saçmalama dostum.. düşün biraz

• Ozaman Kadınlar Yada Erkekler Olmasaydı Tek Cins Olsaydık Çoğalmasaydık Allah Herşeyi Kusursuz Yaratmış Peygamberlere Kadın Harammı Kılınsaydı Bunumu İzahetmeye Çalışıyosun ?

Erkekler Ne Diyor 3

• Diyor ki, hazreti peygamber isterse yakın akrabaları ile evlilik kurabilir. Ayrıca peygamber istediği takdirde, kendisini belli bir ücret dahilinde olmadan peygambere hibe eden kadınlar da sadece peygambere mahsus olmak üzere helaldir.

Bu noktadan sonra yorum yapmak sana kalmış. Bu konuları 5-6 yıldır araştırıyorum ve kur'an-i kerim i 22 farklı mealden yorumladım. Diğer kutsal kitaplar da dahil olmak üzere, kimi zihinlere çelişki, kimi zihinlere mucize gelebilecek ayetler var. Bana daha çok çelişkili geliyor, bu yüzden ateistim. Düşünen bir insan olarak inancına karar verecek olan sensin.

0|2
    0|0
  • İşte hep öyle ayetler yüzünden ben ateist oldum akrabaları düzmek helal başka kadınla yatmak <

zina nasıl iş lan bu

0|2
    0|0
  • gayet acik daha neyin aciklamasini istiyorsunki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...