Evlilik nasıl bir duygu? Bekarlar: Evlilikten ne bekliyorsunuz?

Sanırım sitede bekarlar çoğunlukta ancak gerçekten severek evlenen varsa bu nasıl bir mutluluk oluyo onların cevaplamasını isterim yani her gün sevdiğiniz insana sarılıp uyumak işten eve gelirken onu görmek için sabırsızlanmak beraber her şeyi paylaşmak birbirine her zaman sevgi ve saygı duymak gibi şeyleri yaşayanlar son derece mutlu olabilirler gibi geliyo ama bu durum zamanla monotonlaşır mı siz eşinizi gerçekten böyle seviyor musnuz ? Bekarlar da ileride evlendiklerinde bunu mu bekler ya da şu an sevgiliniz varsa birbirinze karşı hep öyle kalacağınızı sevginizi ve saygınızı hiç yitirmeyeceğinizi onunla her zaman mutlu olacağınızı mı düşüyorsunuz yoksa zamanla ilk günlerdeki mutluluğunuzun kalmayacağını mı düşünüyorsunuz ?

0|0
24

En İyi Erkek Görüşü

• Offf.. Evliyim ama mutlu değilim. 2. bir çocuk istedim, vermedi, git başkasından yap diyor. Devamlı başımın etini yiyor, en ufak şeyleri büyütüyor. Boşanırsak şu kadar para isterim diyor. Artık çok şey maddi şeylere endeksli, aşk, sevgi,cinsellik bitti. Anlayış yok. Bana anlayış gösteren, beni anlayan başka birine aşığım. Alın işte size evlilik. Evlenecekseniz evleneceğiniz kişiyi çok iyi tanıyın, sevgi ve anlayışınızı kocanızdan esirgemeyin, evlendim artık diyip kendinizi salmayın, her zaman bakımlı olun ve de dışarıda duyduklarınıza bakarak kocanızı asla yargılamayın. Evlenecek kızlara diyeceklerim bunlar.

0|0
    0|0
    • böyle şeyleri duyunca insanlar ister istemez evlilikten soğuyo ya da evlenmeyi sadece yalnız kalmamak için herhangi bir insanla yapılan resmi bir anlaşma gibi düşünebiliyor insanlar o durumda olanlar var evet ama sanırım dediğin gibi insanı çok iyi tanımak lazım hele o seni evlenmeden önce seviyosa kendini farklı gösterebiliyo bunu anlamak zor oluyo oysa senin aşık olduğun insan artık değişen sana saygısı kalmayan insan değil daha önceki kişiliğiyle tandığın insandı eminim.

• Bence su an anlayisli gozuken oteki de evlenince aynisi olacaktir.Evlenene kadar bu hanim kizlarin hepsi masumiyet abidesi,hersey adamlari kandirmak icin.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• aşık olduğun insanla evlenmek hayatta alınacak en güzel karar..işin asıl zor kısmı evliliği sürdürmek aslında..her iki taraf da karsısındaki insanı hayatının en değerlisi kabul etti mi sorun olmuyor..monotonlaşmamak icinde bu konu üzerinde biraz kafa yorup uygulamaya gecebilirsen harika..yoksa cok gördük severek evlenip de 1. sene boşananları..karsındaki insanın öncelikle bir birey olduğunu kabullenir isteklerine cevap vermeye calışırsan evlilik sultanlık olur..

1|0
    1|0
    • aslında hayatın kendinisi de böyle hep kendimizi düşündüğümüz için yeteri kadar mutlu olamıyoruz sanırım başka birinin bizi düşünmesi bizi daha mutlu eder ancak biz de başkasını mutlu olmaktan mutlu olmalıyız. insanlarımız malesef hep kendisine bekliyo bişeyler vermek için pek bişey yapmıyo. ama birbirini seven iki insan arasında bunu yapmak zor olmasa gerek. bazen insan arkadaşına, ya da bir akrabasına gösterdiği saygıyı ''nasılsa eşim'' alınmaz nazı geçiyo mantığıyla eşine göstermiyo malesef.

• sankı ben böyle bır yapım yapınca sana dokundurmuşum gıbı olmuş meraklı.. Sadece yanlış yere cevap yazmışım ustune gelmiş. Sana ve evlılığıne degıldı lafım sana sonsuz mutluluk dılerım aılenle. Bunlar zaten benım korkularım artık evlenme vaktı gelıyor yavaş yavaş ondan belkı kafam fazla karışık..

• tesekkür ederim :)

• Korkularımı dıle getırmışsın...

1|0
    0|0
    • korkulacak birşey yok aslında :) sadece önemli olan bazen insan birine aşık olduğu zaman kusurlarını göremez ya tamam kusurlarını görememek değil sorun herkesin az çok kusurları vardır ama körü körüne aşık olup da o insanın karakterini tanıyamazsa o zaman sorun olur. karşındaki insanı iyi tanıyıp sevgini saygını kaybetmedikten sonra her şey güzel olur bence iyi b bir şekilde yürütülebilir. ama tabi evlendikten sonra bozulmayacak saygısını hiçbir zaman yitirmeyecek bir insanı bulmak da kolay değl

• Ya ıkı ınsan nasıl aynı evde sureklı içiçe olsunkı... evllıkl bu hadı bır sene ıkı sene sonrası.. Aynı evde yaşamak zor bır olay.. tahammul etmek bazen sebepsız yere bıle bırlerı batabılıyor çok yanyana olunca..

Bır sure sonra ınsanalr dusunmuyolar bıle monotonluk falan salıyolar gıdıyor... Umursamıyorlar .. Bılmem şımdılık uzak..

Aşk sevgı saygı bunlar ömur boyu surebılır bır şekılde ama katlanmak hepsını yok edebılır..

• söylediğim şey sürekli içiçe olmak değil zaten yani her an ne yapıyosun o kimdi kimle ne yaptın gibisinden sorular sormak ya da işi cıvıtmak değil ama abartmadan sevgi ve saygıyı koruyup bişeyleri beraber yapmaktan, paylaşmaktan mutlu olabilmeli bence insan tabi o kararı verirken de karşındaki insanın düşünceleri çok önemli ona güvenmen çok önemli sadece sevdiğin için böyle düşünmeyen biriyle evlenmek istersen zaman içinde bu kopukluk olur mutlaka.

Erkekler Ne Diyor 3

• Ask ve sevgi tek basina evlenmek icin bir sebep degildir,evlilik daha cok mantik isidir.Severek de evlenseniz bu ileride cikacak olan problemleri fazla etkilemez,sadece daha katlanilir hale getirir.

0|0
    0|0
    • o yüzden size nasıl görüdnüğü değil insanı gerçekten tanımak önemli sanırım.

• Maglesef karsindaki insani gercekten tanimak beraber yasamaya baslayana kadar pek mumkun olmuyor.

• Ben evleneceğim kişinin öncelikle bana asla yalan söylememesini isterim... Açık sözlü olmalı ve en önemlisi bana saygısı olmalı.. Yaşamadan bilemeyiz bakalım o şanssız kız kim olcak bize kim bakacak :s

0|0
    0|0
    • karşılıklı olması lazım tabi herşeyin yani ikinizde birbirinizi severseniz ve de tanıma aşamasında da birbirinze karşı açık olmuşsanız gayet mutlu gider ama insan bazen kendini farklı gösterebiliyo evlenene kadar bunun ne karşındakine ne de o insanın kendisine bir yararı olmaz. açık dürüst samimi ve saygılı olmak lazım bence: )

• bekarlığımı yaşamak istiyorum ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...