Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye katılmasının sonuçları sizce ne olur?

CHP'ye oy verenlerin de vermeyenlerin de ortak sıkıntısı maalesef Kemal KIlıçdaroğlu. Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye katılımının partinin oy oranlarına ve ileride Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığına etkisi ne olur sizce?

link

0|0
12|36

En İyi Erkek Görüşü

• aklıma iki secenek geliyor sarıgul eger chp ye katıldıysa halen kendine guvenemiyor

ikinci secenek ise chp nin hala ne kadar bencil insanlarla yönetildigi kuskusuz

kılıctar oglu madem bir ikre inanıyor neden koltugunu sarıgule bırakmıyor?

1|0
    0|0
    • Çok doğru bir tespit ama tüm politikacılara koltuk sıcak geliyor zannedersem, kalkası gelmiyor :(

• Eh, vatandaş olarak biz de hakediyoruz ama... Tutturmuşuz bir "kötünün iyisi" ne demekse? Kötü kötüdür kardeşim, iyisi olur mu bunun? Kötüyse yol vereceksin, haksız mıyım?

• bilmiyorum demek isterdim cunki insanlar burda e gercek hayatta hosgörulu degiller fikirlere ve göruslere ama haklısın sende herkez gibi

Erkekler Ne Diyor 35

• Her insan her görev için uygun değildir. İyi bir kişi olmak ile iyi bir lider olmak arasında büyük fark var. Bazı insanlar baız görevleri layıkıyla yerine getiremeyebilirler. Kılıçdaroğlunun kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum fakat şu an CHP'nin içinde bulunduğu duruma da olumlu bir katkı yapamadığı aşikar. CHP'nin sorununun parti lideri olmadığının farkında olmak gerekir. CHP'nin köklü bir değişime ve zihniyetini düzeltmeye ihtiyacı var. Parti içinde çok değerli insanlar var ve bu insanların kıymeti yaşanan kavgalar ve yanlış yönlenme nedeniyle bilinmiyor.

Mustafa Sarıgül siyaset sahnesinin akp dışında kalan bölüm içerisinden önemli bir figür. Bu figür geldiği yerde ağırlığını hissettirir. Partiye alınması dengeleri değiştirir. Hedefini her zaman zirve olarak koyan kişiliğiyle mutlaka parti içinde kendini hissettirecektir ve hedefi önce genel başkanlık devamında da Başbakanlık olacaktır. Bu bir zincirleme reaksiyon. İlk sınavı İstanbul Belediye Başkanlığı. Bu sınavı kazanması halinde büyük bir krediye sahip olur ve kuvvetle muhtemel aldığı rüzgar ile CHP'nin başına geçer. Seçim sonucu mağlubiyet yaşarsa o zaman dengeler aleyhine dönebilir. CHP içinde ne kadar kişinin onun arkasında duracağına bağlı olarak gelecek şekillenir. Fakat yerel seçimler kaderini gerçek anlamda belirler.

0|2
    1|2
  • Kemal zaten Deniz Baykal ile mevcut hükümeti bitirme imkanının olmadığının anlaşılması üzerine birileri tarafından önce dürüst insan imajı verilip sonra da bir dikiz kaseti neticesinde genel başkanlığa getirilmiş zeka seviyesi çok da yüksek olmayan biri.Deniz Baykal ile bir şey olmayacağını anlayanlar bu şahıs ile hiçbir şey olmayacağını çoktan anlamışlardır.O yüzden de İBB yine AK Parti de kalır.Bir değişiklik olmaz ama seçimlerden sonra chp'nin alacağı kötü seçim sonucunun da etkisiyle gelen rüzgar sonucunda kemal gider ve sarıgül oturur onun koltuğuna.Kemal ilk genel başkan olduğunda bütün medya ve kamuoyunda bir kılıçdaroğlu rüzgarı esiyordu ve tam da o dönem başbakanın söylediği çok güzel bir söz vardı ''Sabah rüzgarıyla gelen akşam rüzgarıyla gider''diye tam da öyle olacak.siyasettebir yere tabandan değilde şansının yardımı ile tepeden inme birileri tarafından getirilirsen ömrün kısa olur. bu arada insanlığını dürüstlüğünü bilmem ama sarıgül gerek karizma olarak gerek zeka seviyesi olarak gerek hitabet yeteneği ve insanlarla iletişim olarak chp'nin mevcut genel başkanına fark atar o kesin.

2|1
    0|2
  • akpnin çöküşü

2|2
    1|1
    • Kısa dönemde o kadar oy toplayamazlar gibi geliyor bana...

• hiç bişey olmaz chp nin oyları sabit hatta şuan dahada azalacak..

2|1
    0|1
  • Burada büyük bir çoğunluk Ak Parti döneminden öncesini hatırlamıyor bile. 20 yaşında birinin 5 yaşından beri gördüğü iktidar partisi Ak Parti oldu.

Unutmayın, dünya ne firavuna, ne nemruta, ne de sezara kaldı. Halkımızın oyu çantada keklik de değil.

Sarıgül'ün İstanbul'u alması Ak Parti'yi sarsar.

0|2
    0|2
  • 1. Sarıgül chpye geçti ıst.seçilip kazanırsa bir sonraki dönem partinin başına gecerki buda kılıçdaroğlunun işine gelmediğinden gürsel tekini kullanıp kazanmasını engelleyebilir.gürsel teninde aday.

2.sarıgül kazandı diyelim istanbulu gürsel tekin girmedi partide bütünleşme oldu. Sarigulu tayyip modeliyle mazlumu oynatıp aaa bakın bu adam kötü olsa ugrasmazlar dedirdip halkın desteğini alabilirler

3 karşınızda bir sonraki başbakan duruyor...

0|0
    0|0
    • çok mantık dışı bir yorum olmus usta.. kılıcdaroğlu açıklama yapmıstı aylar önce. sarıgül partinin basına geçmek isterse buyursun gelsin diye.. bizim kapımız herkese açık demişti. istenirse seçimde yaparız yeniden..

• Bloften öte bişey değildi sadece nabız yoklama

• Sarıgül akp yi sallayabilir gelecekte İBB sıcrama tahtası gibi tahta acılan yol :P

0|1
    1|0
  • degisen pek bisey olmazzz

1|2
    0|1
  • bugun akp nin basinda basbakan olmasa eminim oy orani yaridan fazla duser bu cikarima gore lider cok onemli.. sorunun cevabi basit sarigul sagdece sol kesime degil merkez sagida etkisine alan bir siyasetci ve chp ye donmesi chpye cok sey kazandiracaktir kanisindayim.

0|2
    1|0
  • tipten kaybediyor ama şişliden tanıyorum kendisi aktiviteleri bol istanbulu alırsa biraz daha sosyal yapabilir diye düşünüyorum

0|2
    0|0
  • eşeğe altın semer vurmuşlar eşek ginede eşek

2|2
    2|1
  • ben yılmaz morgül taraftarıyım chpye bir yılmaz morgül şart mhpye de kuşumm aydın lazım hepar mepar hikaye zaten ama dr bilal olabilir, bülent ersoyla görüşme yapıyormuş dsp bülent ismi yeter diyolarmış. akp ve bdpnin hepsi dönek zaaten onların ihtiyacı yok böyle şeylere. diğer partilerde elinden geldince taklit ediyo tabi ne kadar döneksek kar diyolar..

0|0
    0|0
  • Benim gozumde eski buyuklugunu kaybetti.bi insanin pesinden gidiceksen yaptiklarina bakarsin cenazelere katilip kongrelerde olay cikarmaktan baska ne yapti

sol icin ya da Turkiye icin.

1|1
    0|0
  • pilot kim olursa olsun solunda ve sağında kanatları olmayan bir büyük uçak asla uçamaz. chp nin kanatlara ihtiyacı var.

0|2
    0|0
  • hiç bir şey olmaz akp kden kim gelse alır yine

2|2
    0|3
  • Kılıçdaroğlunun kasedi çıkar yakında, sonra indirirler onu yerine Sarıgül geçer :)

1|2
    0|1
  • chp olsun akp olsun ve diğer partiler hepsi cebini doldurma peşinde türkiyeyi düşünen yok Allah bealarını versin hepsinin

0|2
    0|1
  • bence CHP Mustafa Sarıgül'ü değilde Yılmaz Morgül'ü getirse oy oranı daha çok artardı bir kere adamın sesi güzel:)

1|1
    0|3
  • Sarıgül Siyaset adamı değil Askeri bakımdan gelme biri . Fakat İktidar olabilir mi bilmiyorum ama CHP son zamanlarda bünyesine aldığı Şafak Pavey gibi insanlar olduğu sürece AKP'nin saçmalıklarını TVye yansıtacak ve iyi işlere yol açabileceklerine inanıyorum.

0|1
    2|2
  • bence chp sarıgül'e katıldı

2|1
    1|1
  • dinsizin hakkından imansız gelir.

1|0
    0|1
  • CHP deki şovmen sayısı artmış olur.

2|2
    2|3
  • Mustafa Sarıgülün CHP'ye genel başkan olmasını istemişimdir hep. CHP nin ilerleyen zamanlarda oyunun artacağını ve zamanı gelince Sarıgülün genel başkan olacağını düşünüyorum...

1|0
    2|1
  • Bence Sarıgül Genel başkanlığa oynuyor

1|1
    0|1
  • bence chp acaip oy artışı gösterir not chp li değilim

0|2
    2|2
  • Kılıçdaroğluna hayranım bu bir , sarıgülün gelmesi istanbulu alacagımız anlamına gelir kimsede kılıçdaroğlu sıkıntısı yok biaz beyninle hareket et kılıçdaroğlu chpnin en yüksek oyunu aldı son 70 yılda

0|0
    0|2
  • Tek başına iktidar olur :P

0|0
    1|1
  • eğer belediye başkanı seçilirse, sonraki genel başkan olabilir.

0|1
    0|0
    • Bence belediye başkanlığında şansı var.

• MUHARREM İNCE başa geçmedikçe isteyen gelsin isteyen gitsin hiçbir şey DEĞİŞMEZ

0|1
    0|1
  • Chp Sarıgül' e katıldı..

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 12

• çok iyi yaptılar eğer ileride chp lideri olursa tayyipi tekmeler.. tayyipte başa gelmesin diye elinden gelen psiliği yapar

0|2
    3|1
  • Bu kadar gösteriş budalası bir adam olamaz. Hiç sevmezdim zaten; bu hareketiyle de kendini gösterdi.

0|2
    0|0
  • chp nin alacağı oy bellidir ülkede , ondan sarıgül başkan olabilir de öyle aşırı hayaller kurmamak lazım ...

1|2
    0|1
    • CHP'nin alacağı oy çok farklı olabilir. Ecevit 1977'de %41 oy aldı. Siyaset acımasız bir ortamdır. ANAP ve DYP benzeri partileri bile baraj altında bırakabilir. Ak Parti'yi veya CHP'yi de bırakabilir.

• +1 ancak.daha fazlasını beklemek inandırıcı değil.

1|1
    0|1
  • Aslında amaç belediye başkanlığı değil genel başkanlık mücadelesi.Yarım kalan işini bitirmeye geldi.Bakalım iyi çalım atabilicek mi

0|2
    0|0
  • Yine ana muhalefet olur o kadar

1|2
    0|1
  • kemal gitse daha guzel olur

0|1
    0|1
    • Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP 1977'den bu yana en yüksek oyu aldı. Sarıgül'ü partiye kendisi davet etti, standart bir siyasetçi olsaydı koltuğumu kaybederim endişesiyle buna yanaşmazdı.

• kılıçdaroglu gitmeli öncelikle.ama artış olacagı aşikar

0|2
    0|2
  • Atların tepişeceği kesin de ezilen kim olacak merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Hıc sevmedıgım bır adam. Amerıkan özentısı emperyalıstın tekı.

0|1
    0|0
  • kılıçdaroğluna evet bir katkısı olabilir ama chp nin başına bu adam geçse iktidar bile olabilir çünkü chp veye başka parti olsun bu adamı sevmeyen yok ki ben bile ona oy veririm adaylığını koysa :)

0|1
    0|1
  • kemal in yerine geçse oy oranı kesin artardı bir kere ama ne o durumda ne şimdi etkisi olsun veya olmasın yine iktidar olamazlar yani fark etmez etkisi olsada olmasada

0|2
    0|0
Yükleniyor...