Aşk neden genel bir şizofreninin istisnası olsun ki ?

Günümüz tüketim toplumu çok fazla yüzeysel . Bu düzlem hakkında şimdilik çok kısa bir özet geçeceğim daha ayrıntılı şekilde aydınlanmak isteyenler şu yazımı okuyabilir

link

Bizim kuşak evlilik için fazla yüzeysel, İnternete girer gibi evleniliyor. Genelleşmiş bir zapping toplumunda insanların hayat boyu aynı kişiyle yaşamalarını nasıl isteyebilirsiniz. üstelik çok eşliliği ilahlaştırdığınız halde ! link

Starların, siyasetçilerin, sanatların, hatta cinsiyetlerin hatta ve hatta benim bile birbirinin yerine bu kadar kolay geçebildiği bir çağda ?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Her link için ayrı bir anekdot düşmek gerekecek.

Birbirleriyle bağları çok ince çünkü.

Belki soruyu not edip sonra yazarım belki de bir iki şey karalayıp çekilirim kenara bilmiyorum şu an.

En azından soruya cevap vereyim; bahsettiğin tüketme kavramı en kendini bilenin bile ustalıkla (!) yaptığı bir kendini parmaklama olayı sanırım. Bir de işin doyumsuzluk boyutu var.

Bir yandan daimi bir istek ve bitmeyen arzular diğer yandan elde ettiğin anda sömürmeye ve sonrakini istemeye başlamak...

İşte tam da burada kendini parmaklıyorsun.

Elinde herkesin herkes olabildiği, yeri doldurulamayacak birinin kalmadığı bir hiçlik kalıyor.

Sonra? Sen de aslında onlardansın işte. Kendini tüketmişsin, kimsenin içmeye kıyamayıp itinayla sakladığı kan kırmızı sıcak şarap değilsin.

Parmak acıttı.

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...