Pencereye asılan tül ve kalın perdenin hangisi odanın iç tarafına, hangisi pencere tarafına asılmalı? Neden?

Pencereye asılan tül ve kalın perdenin hangisi odanın iç tarafına, hangisi pencere tarafına asılmalı? Neden ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• en alta yani cama yakın olan tarafa güneşlik, bir üstüne yani ortaya tül perde, en iç tarafa yani camdan en uzak kısıma ise kalın perde asılır.

tabi dekoratif etkileri çok fazla ama mesela güneşlik güneşten korur ve akşamları dışarıdan görünmeyi engeller. kalın perde genelde dekor amaçlıdır. tül perde gündüz işlevlidir ama akşam da açmayız kalır öyle

Kızlar Ne Diyor 15

• Kalın perde tülden önce olmalıdır.Hem görsel olarak hoş olması için hemde tüllerin güneş ışığına maruz kalmasını önlemek içindir.

• Anlamadım ben.

• tül güneşe açık biçimde temas ettiğinde yanabilir. bu nedenle perdenin pencere ile tül arasına asılması daha doğrudur; böylece güneşli havalarda perdeleri çekip tüller korunabilir.

• ov pekkomik, seni paylaşımda görmek onurlandırdı bizi :)))

• tül , güneşli falan sevmiyorum ben ya stor perde yeter bana

bu çok kullanışlı link gündüz tül gibi oluyo aradaki çizgilerden içeri güneş giriyo gece de bi tık indiriyosun komple kapanıyo en kullanışlısı bu ben seviyorum

• hımm evet güzelmiş.

• kalın perde dış tarafa yanı cam tarafına yakın asılır onun ıc tarafına ince tül asılır...gündüz kalın perde acılır tül kalır böylece içerıye gün ışığı gırer aynı zamanda karsı apartmandakiler sizi görmez gece kalın perde kapanır çünkü lambayı açınca dışarıdan içerisinin görünmesini engeller eviniz gözetlenemez

• mantıklı gibi eğer dekoratif hoş bir perde ise olabilir aslında fakat yazın özellikle tül güneşten yıpranır yaz bitiminde bakmışsın ki tül erimiş ve ilk yıkamandada yırtıldığını görüceksindir...hem organize perdeler var yandan çekiyosun falan böylece kolay acılır kapanır

• tamam haklısın da tülün altındaki kalın perdeyi açmak, kapamak zor değil mi. madem tül hareketsiz kalıyor, pencere tarafına tülü assak, kalın perdeyi içe assak, kalın perdenin açılıp kapatılması daha kolay olmaz mı? mesele göze güzel görünme durumuysa, dekoratif şık kalın perdeler tercih edilebilir :)

• Kalin derken guneslikten bahsediyorsun. O disari bakan tarafa asilir. Aksamlari lambayi açtiginda disaridan evinin içi gozukmesin diye ve oglenleri gunes rahatsiz edici ise kullanilir. Ama artik bu zamanda kalmadi ya, açikcasi bizim evde yok guneslik :)

• ya yok öyle bişe demedim ki :D evin yüksekte demek ama... :))

• merak etme evimi kimse dikizleyemez:D

• vuaww şu store denilenden :))

• Öncekileri Göster
  • link bu iyi

• bence evden çok ofislere daha uygun :) benim fikrimce : )

• kalın perde öne yani pencereye bakan tarafa tül perde de arkaya yani odanın iç tarafına asılır çünkü,kalın perde güneşliktir güneşi geçirmez,tülün yıpranmasını önler.

• hımm iyi cevap, doğru söze başka ne denir :))

• söze değil niyete bakıcaksın. ;)

• hişt salla malla çok ayıp, yanlış anlayacaklar şimdi :D :D

• Öncekileri Göster
  • Gelişi güzel as işte.

• olur

• pencere tarafına kalın perde , iç tarafına tül.

• kalın perdeye güneşlik denir..güneş ışığı geldikçe tüle tülde sararma olur zaman içerisinde...o yüzden tül iç kısma takılır..

• niye ki ?

• Kaçıncı kattasınız.?

• ya -pink soruda ne takayım demedim ki hacı :)))

• Demir al bir stor tak ne tülü perdesi

• Pek havadarsın floy .d

• Öncekileri Göster
  • kalın olan arkaya tül öne çünkü daha çok göze hitap ettiği için

• atmosfer önemli bir unsur

• imaj herşeydir diyorsun yani :)

• Tül perde oda, kalın perde pencere tarafında olur. Tül perde daha şık olacağı için odanın iç tarafında olması gerektiğini düşünüyorum

• Hayır. Neden zorlaşsın ki. Tersi şekil çok kötü duruyor.

• ama o zaman kalın perdenin açılıp kapatılması zorlaş mıyor mu ? :)

• Kalın perde pencere tarafına,tül içe asılır.

• neden ? :)

• Tül odanın iç tarafına, güneşlik dediğimiz kalın perde ise pencere tarafına takılır. Güneşlik tülü güneşten koruduğu için ve akşamları evin içinin görünmesini engellediği için pencere tarafına asılmalı.

• Öyle tabiki. :)

• imaj herşeydir ha :)

• Aşırı güneş olduğunda kapatıyoruz tabiki. :) Evet söylediklerin mantıklı ama tül perde daha çok göze hitap ediyor.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 4

• 30larına gelmişin hala öğrenemedin mi yaa.Kalın perde güneşin etkilerine yönelik tül perdeyi korumak içindir.Tabi başka işlevleride vardır ama bu kısa cevap yeterli olmuştur sanırım.

• çok basit davranış, fake hesap, klavye delikanlılığı psikolojik zayıflık. ve tabii eziklik. kader bu üzülme :)

• 30 larıma geldim ama ezik değilim :)

• Bu, ceketin üstüne gömlek giyilmez gibi bir kanun değil ama yakışanı böyle olduğundan sanırım,tül içeriye asılıyor..Ben hangi taraf güzelse onu kendi görebileceğim gibi asıyorum perdeleri.

• Tül in , güneşlik out.

• hahaha :)

• yanlış liman, yanlış söz.

• sen maymunlarla idare ediver :)

• Öncekileri Göster
  • Tül içeriye , perde dışarıya .

• :)

• Eeee master yaptık bu konuda , annem sağolsun :)

• evet Canxan kardeşim genelde öyle asılıyor.

Yükleniyor...