Hayatınızın kumandası kimin elinde?

Çoğumuz gibi siz de anneniz, babanız veya sevgilinizin sizin için planladığı hayatı mı yaşıyorsunuz ya da önemli bir karar alırken kendi iç sesinizden çok arkadaşlarınızı mı dinliyorsunuz?

Hayatınızı kim yönlendiriyor? Kendiniz mi, çevreniz mi?

Teşekkürler.

0|0
21|34

En İyi Erkek Görüşü

• Kumanda bende de ben ne kadar istesem de kanal değişmiyor bazen... Ya pili bitmiş bu meretin :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• hayatimin kumandasi ellerimde daima herkese sorarim fikrini kendi fikirlerimi uygularim dogru ya da yanlis neyse görür yasar tercube ederiz.. dogrusuda budur.

1|0
    0|0
  • Hakeden kimse olmadığı için kimsenin elinde değil. Benim gibi otoriter birinin kumandasını eline almayı hakedecek biri sanırım zaten yok.

1|0
    0|0
  • Akıl ile kalbin ortak bir sesini yakalarım.
    Benim hayatıma sadece ben hükmederim.

1|0
    0|0
  • Kumandan belim elimde ama bazen ailem ve çevrem kanal değiştirmek için kumandayı elimden kapmaya çalışıyor .

1|0
    0|0
  • Cevreci degilim :)

1|0
    0|0
  • Komple iç seslerini dinlemek dikkafalılık, komple çevreyi dinlemek kişiliksizliktir bence. İyi bir karışım tutturmaya çalışıyorum.

Ailemin bana dayattığı bir şey de yok, imkanı sunup, düşüncelerini belirtip, son kararı bana bırakmışlardır. Zaten onların istemediği bir şeylere yönelecek birisi değilim, fazla zıtlıklarımız yok

1|0
    0|0
  • Hayatimin kumandasintamamen kendi ellerimde. Bunun en buyuk iki nedeninde yalniz yasamam ve ekonomik bagimsizlik.

1|0
    0|0
  • Bazen nefsimin bazen şeytanın bazen ruhumun elinde:) Ama hepsinden önemli benim, senin ve tüm canlı ve cansız varlıkların kumandası, kara gecede, kara taşın üstündeki, kara karacayı gören, herşeyi bilen ve duyan yaratıcımız ve en büyük olan Allah'ın elindedir.

1|0
    0|0
  • birbirimizi kandırmayalım hayatımızın kumandası kapitalizmin avuçlarında günde 12 saat çalışan insan ben özgürüm diyebilirmi ben köle değilim diyebilirmi ayda 800 tl kazanıp çocuğuna hediyeler alamayan bir baba ben insanım diyebilirmi

2|1
    0|0
  • bu yasima kadar hep kendi elimdeydi bundan sonrada öyle olacak,

1|0
    0|0
  • Sadece ben

1|0
    0|0
  • kumanda ile yönetildiğimi düşünmüyorum kumanda kumandan bunlar bana aykırı kavramlar militarizme karşıyım

1|0
    0|0
  • Hayatımın kumandası tamamen benim elimde. Ve doya doya "Özgürüm" diyebiliyorum. Kumanda bende. Beni sıkan kanalı anında değiştirir, hoşuma gitmeyen şeylerin de sesini kısarım. O kadar basit ve net.

1|0
    0|1
    • Hayatın sana izin verdiği kadar özgürsün sadece

• Mükemmel bir söz bence evet, katılıyorum size. Ama o kadar da kaderci olmamak lazım bana kalırsa. Herkes varlık içindeyken başarmıyor. Başarı hikayeleri de var zira.

• kumandamın pili biteli çok oldu

1|0
    0|0
  • Bilgisayarım beni yönetiyor evet bu bir gerçek

1|0
    0|0
  • Kadınların elinde... Bu kadar basit :)

1|0
    0|0
  • once kendim bir karar alırım sonra diğerlerinin ne düsündügünü sorarım göremediğim atladığım şeyleri onlar görebilirmi diye

1|0
    0|0
  • kendi kararlarımı kendim alırım herşey benim beynimde olup biter her kararım kısa sürer Allaha şükür daha pişman olmadım bu huyumdan İnşallah üniversite tercihimde de pişman olmam

1|0
    0|0
  • daha sonra kımseyı zan altında bırakmamak ıcın her turlu kararı kendım alıyorum...sevdıklerım ve deger verdıklerım bu konuda yaptırımlara sahıpler ama...

1|0
    0|0
  • Allahım ailem ve sevgilim.

1|0
    0|0
  • kendi iç sesimi dinlerim

1|1
    0|0
  • Herkes kendi düzenini sağladığını zanneder ama , herkes düzenin bir parçasıdır.

1|0
    0|0
  • Hayatımı Kuran-ı Kerim,hadisler yön veriyor.

1|0
    0|0
  • annemin bla bla

1|0
    0|0
  • Kadere inanirim kumanda yok varsada be elimde..

1|0
    0|0
  • kimse kendini yönetemez kaderin neyse onu yasarsın

1|0
    0|0
  • Kumanda hep bendedir..
    Kanalları degistiren hep ben olmusumdur..

1|0
    0|0
  • Başkalarının fikirlerinin beni yöneltmesine izin vermem kararlarımı kendim veririm.

1|0
    0|0
  • benim elimde olmadığı kesinnn

1|0
    0|0
  • Kendi kendimi yonetiyorum

Cok demokratigim :)

1|0
    0|0
    • Hayret, 'Konuya göre değişir, bazen kendim bazen ailem' falan demedin :p

• :)

ya dur avatarımı değiştireyim :D

• Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 21

• Duygularım ve mantığım.. Her ne kadar birbirine tezat olsalar da çok zaman yüreğimden akanları akıl süzgecinden geçirerek kendi kendime buluyorum doğruyu...

Çok kanamalı, çok ağrılı sızılı bir süreç oluyor bu. Kimseye hayatı hakkında söz hakkı vermeyenlerin yenilgisi gibi görünse de ... kendi düşen ağlamaz diyenlerin oh olsun! lu nidaları eşiliğinde düşe kalka buluyorum doğruyu...

Benim hayatımda ne başkası benim için bir plan yapabilir ne de ben...

Öyle savruk öyle içten geldiği gibi yaşıyorum çok zaman...

1|0
    0|0
  • Kafama göre takılırım.

1|0
    0|0
  • Emir ve komuta bende

1|0
    0|0
  • Bazı konularda ailemin yönlendirmesi, bazı konularda da kendim yönlendirdiğimi düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Herkesin yorumunu dinlerim ama yine kendi bildiğimi okurum.

1|0
    0|0
  • yarı yarıya diyelim

1|0
    0|0
  • Kendi iç sesimi...

Olayına göre mantığımı kullanırım, ama çoğu zaman kalbimi...

1|0
    0|0
  • onlar yol gösterir gideceğim yolu ben seçerim.

1|0
    0|0
  • Kendi elimde.

1|0
    0|0
  • kralıma danışırım. bizde kumanda babada durur istediği kanalı açar. onun sözü geçer :)

1|0
    0|0
  • Hayatmı oğlum yönetiyor.O mutlu olsun o huzurlu olsun diye uğraşıorum. Gerisi hikaye :)

1|1
    0|0
  • eşim desek daha doğru olur :(

1|0
    0|0
  • Benim.

1|0
    0|0
  • Benim hayatım olduğu için kendi ellerimde.

1|0
    0|0
  • iç sesimi dinlerim tabiki :)

1|0
    0|0
  • benim ellerimde :)

1|0
    0|0
  • Bizim evde kumanda hep pederde asdsd

1|0
    0|0
  • Benim ve hep de öyle olacak.

1|0
    0|0
  • Valla baskınım ben ne yalan söyleyeyim şimdi yani:)

1|0
    0|0
  • Kumandanın başkasının eline geçmesine izin vermiyorum .

1|0
    1|0
  • benim

1|0
    0|0
Yükleniyor...