Boksörler neden sert yumruk atar?

Evet sizce boksörler neden sert yumruk atar?Boksörler neden sert yumruk atar?

• Yumruğun nasıl atılıcağını bildikleri için
    80% (8)67% (20)70% (28)Oy Ver
  • Çok yumruk attıkları için
    20% (2)33% (10)30% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bir boksör olarak cevap vereyim... Boks'ta 3 önemli faktör vardır: Hız, güç, dayanıklılık. Bazısı çok hızlıdır yani 3 tane yumruk atar ama sen ancak 1 tanesini görürsün, bu adam hızdan kazanır karşıdaki ne kadar kuvvetli de olsa o daha elini kaldıramadan riskli bölgelere yumruk atar ve kişiyi indirir. Bazı boksörler güçlüdür, bunlar biraz daha yavaştır ama vurdu mu tam vurur. Genelde nakavt edici yumruklar atarlar. Bir de sokakta çok önemli olmasa da dayanıklılık vardır. Normalde spor yapan, ham olmayan bir adamı bile getirseniz 2 dakikalık 1 round maçı nefes nefese bitirir, oysa bir boksör çok rahat 4 - 5 -6 raund maç yapabilir. Bu da çok önemlidir. Sorunun net cevabına gelince, sürekli yumruk çalışıyoruz, aynı zamanda yumruk gücümüz yani itmesi gelişiyor bu yüzden hedefe gittiği zaman normal bir insandan daha darbeli yani güçlü vurabiliyoruz, ayrıca boksta duruş pozisyonları da önemli derecede yumruk gücünü arttırıyor ve bir boksör nereye vuracağını çok iyi bilir, hassas bölgelere de vurunca o güç daha da artıyor, ayrıca dediğim gibi bir boksör normal bir insan tek yumruk atasıya kadar 3 tane darbeli yumruk atabilir, kısacası senin soruna cevap A şıkkı ve B şıkkı.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Cevap verenlere laf söylüyorsun ama sorunu soruş şeklin yanlış.Boksörler nasıl sert yumruk atar demek başka boksörler neden sert yumruk atar demek başka.

Senin yazdığına göre alacağın cevap belli ''boksör oldukları için''

Asıl sormak istediğin şeyin cevabı ise bence ''nasıl yumruk atacaklarını bildikleri için''

0|0
    0|0
    • ordaki anketi okicak zekaya sahip değilmisin

• Benim zekam seninkiyle karşılaştırılamayacak kadar yüksek bunu bilmeni isterim.Sana insan gibi neden yanlış anlaşıldığını anlattım gerizekalı olma ihtimali düşünemediğim için özür dilerim.Saygısız bir insan olmandan da gurur duy zekasız.

• vazifeleri bu

0|0
    0|0
  • yumrugun teknıgı onemlı bırde vura vura alısıyo hızlanıyo artık yavas bıle vurduklarını sansalar karsıdakı adamı acıtabılır. kick boks yapıyorum ondan yanı bılıyorum

0|0
    0|0
  • Teknik bakımından

0|0
    0|0
  • boksör oldukları için

0|0
    0|0
  • Teknik meselesi , amaçları bu .

0|0
    0|0
  • İşin tekniğini bildikleri için.

0|0
    0|0
  • Yumruğun nasıl atılıcağını bildikleri için

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Amaçları bu . Kum torbası sert yumruk attırmaktan ziyade , hızlandırıyor . Daha önce Kick Boxing ve Boks yapmış biri olarak söyleyebilirim . Nereye yumruk attığında çok önemli tabi profesyonel ara vermemiş bir boksör tek yumrukla bile çeneye oturtabilirse rahatça çıkarır yerinden . Zamanla olacak bir şey .

0|0
    0|0
  • kardeş boksörler neden sert yumruk atar çünkü tekniği biliyorlar sokakta adam bir sallıyo hem karşısındakini kırıyo hem kendi elini kırıyor neden bilmiyoru ama boksör bir patlatıyo abi karşıdaki pert adam tekniğini biliyor.

0|0
    0|0
  • sen neden ve nasıl arasındaki farkı bilme sonra cevaplayanlara b.k at

0|1
    0|1
    • +1. Ben de diyecektim ki ralli yarışçıları neden hızlı araba sürer. :) Neyse ara neden ve nasıl farkı var.

• la mallar orda anketi görmüyonuzmu

• Biz anladik merak etme :) ;) B dedim ben.

0|0
    0|0
  • kardeş bende 3 aydır boksa gidiyorum günde 1 saatten haftada 6 gün antrenman yapıyorum ama ben kendimde bir güçlenme hissetmiyorum

0|0
    0|0
  • İşin teknigini kapmışlar adamlar.Şimdi sen kalı bir fitnessçıyı getir karşısınada normal bir boxör koy boxör daha iyi yumruk atar...

0|0
    0|0
  • nakavt

0|0
    0|0
  • bence ikiside değil bence asıl sebebi, eğer sert atmazsa dayağı yer o yüzden :D :D

0|0
    0|0
  • ben bkosor degilim ama sert atcak tabi canını yakmak için

0|0
    0|0
  • tekniğini bildikleri için

0|0
    0|0
Yükleniyor...