Bir dolandırıcıya karşı nasıl davranırsınız?

çok yakınınızdaki bir insan profosyonel bir dolandırıcı, 60 yaşında tatlı dilli, konuşması çok düzgün ama çevresindeki ve kendisiyle irtibata geçen herkesi bir şekilde mağdur ediyor, parasını alıyor, malını alıyor veya insanların kendisini kullanıyor, bunları yaparken tatlı dilini ve (sahte) islami kimliğini kullanıyor

kadınlara karşı gayet kibar davranıyor, ve dünyada hiç birşey umurunda değil, mesela piyasaya 100.000 $ dan fazla borcu var ve alacaklıları hergün arıyor ama hiç önemsemiyor

siz bu kişiden alacaklı olsaydınız veya bu kişinin yanında istemedende olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

• sayın bay tâmıs endırsın,

öncelikle büyük bir düşünürün şu sözünü unutmayın;

Ateş olmayan yerden duman çıkıyorsa, orada birisi sigara içiyor demektir...

(o ben değilim; sigara içen ben değilim... ama büyük düşünürüm arada; bu aralar değil tabi...)

yani bir adam ancak kandırılmaya hazır olanları kandırır. kanmak kişinin istemeden yaptığı değil, isteyerek yol açması sonucudur. korkak insanlar kandırılırlar)

bir adam dolandırılıyorsa, ve siz de dolanmaktan hoşlanmıyorsanız, bence bu adamın dolanmaması için gerekeni yapınız.

sabah bir yorum yazdım, en güzel cevap olacak bir yorumdu, ama nasılsa gitmemiş, yolla tuşuna basmayı unuttum demek. neyse lafı dolandırmayayım, uzmansa o dolandırıcı, mutlaka ondan istifade ederek siz de işi öğrenin. harcanıp gitmesin, bu devirde böyle bilgin ulema dolandırıcı yok bence... mutlaka değerlendirilmeli kendisine olanaklar sağlanmalıdır. bu fırsatı kaçırmayınız derim. sizin yerinizde olmak isterdim. tüh... kader işte beee

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu soruya başımdan geçen iki olay ile cevap vereyim.

Bir firmaya iş başvurusu yapmıştım grafiker olduğum için benden çalışmalarımdan bazılarını ve bana ait olduklarına inanmaları için benden psd dosyalarını istediler yanımdaki pc de adam bakıyor bir logo çalışmam hoşuna gitti bu çok güzel dedi o sırada bende aynadan adamın pc'ye görüyorum o logonun psd dosyasını kendi bilgisayarına kopyaladığını farkttim hemen benim usb belleği çektim aldım adamın pc'den :)

Adamlar bu şekilde başvuru yapanların çalışmalarını kopyalayıp sanıyorum işe almadan çalışmalarını çalıyorlar.

Şu anda çalışmakta olduğum firmanın çalıştığı bir tekstil firması var ve firmaya yüklüce bir borcu var bu tekstil firması bir şirkete çek verecek , karşı taraf ise çek bedeli yüksek olduğu için çalıştığı firmaları soruyor ve firmada bizim şirketide soyluyor

Adam çeki vermeden bizim patronu arıyor ve alacağına karşı açık açık tehdit ediyor ceki vereceği firmaya karşı adama referans olursa oradan alacağı mal ile de bizim patrona olan borcunu ödeyecek .

Kısaca özetleyeyim benim patronun kendi alacağını tahsil edebilmek için başka birisini yaktı :)

0|1
    0|0
  • ben anlarım bi bakmaya ne mal oldugunu hEM YAKIN SAVUNMA tekniklerimi uygular kelepcemi takar direk nezarethaneye atarım bu kadar :)))))

0|0
    0|0
  • agzını burnunu kırınca ötmeye baslar nasılsa

0|0
    0|0
  • Neden sorularda dahi islami kullanıyor seklınde acıyorsunuz ? Amac ne ?

0|0
    0|0
    • hayır kötü bir maksatla yazmadım ama bu kişi islami kimliği üzerinden prim yapıyor, hem insanları dolandırıyor hemde millete özelliklede bayanlara menkıbe vs anlatarak onlardan faydalanmaya çalışıyor

• menkıbe yiyen bayan kaldı mı yahu? ben şöööle romantik bir menkıbe yaşayacak bayan ararken neden onlar sadece dinlemekle yetiniyorlar pes :))))

Erkekler Ne Diyor 1

• nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdirle uslanmayanı hakkı kötektir... Eşegi bağla köteğe başla.. Eşşek sudan gelmesin..

0|1
    0|0
Yükleniyor...