Düzenli spor yapmanın sırları nelerdir?

Sabah erken kalkıp spor yapmayı ben yapamıyorum bugün 12 kadar uyudum bıraksalar devam ederdim :D sporu düzenli yapmak istiyorum ama kalkamıyorum bu arada baska sırlarınızda varsa acıklayabilirsiniz :D

Hadi bana sırrınızı açıklayın nasıl yapıyorsunuz?

Güncellemeler:
Ks sorumda değişiklik yapmış.teşekkürler :)

0|0
13|48

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bir video göstereyim spordan önce izle fena gaza gelirsin www.youtube.com/watch?v=eG0J-shx3Rk

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• 2009'dan beri düzenli spor yaparım. Spor salonuna git, spor dışarda olmaz 1 gün yaparsın 2. gün yağmur yağar yapamazsın ve sekteye uğrayınca bırakırsın. Spor salonuna kayıt ol mümkünse evine yakın olsun, oradan 1-2 arkadaş edin ve onlarla spor dışında da takıl. Böylelikle spor hem seni sosyalleştirsin hem de spor salonuna giderken canın sıkılacakmış hissine kapılma. Ayrıca spor bir zorunluluk değil aşktır. Yani zayıflıyacağım vs diye değil, sağlıklı olacağım gibi daha geniş ve idealist ve doğru hedefler koymalısın. Yıllardır fitness ile ilgilenirim spor salonuna gelip kayıt olan abi baklava çıkarıp kız tavlayacağım, şu kadar ağırlık basacağım kolları şişireceğim diyip 2. ay tekrar salona gelen kişi görmedim çünkü bu iş karı-kız-erkek için değil kendin için yapılır. Kadınları etkilemek veya erkekleri etkilemek sadece olayın yan ürünüdür.

1|0
    0|0
  • 2 hafta kendini zorla 3. hafta yapmadan duramayacaksın.

1|0
    0|0
    • Evet işte bir.zorlayabilsem :)

• bu arada annene durumu açıkla yanlış düşünmesin :D

• Ahshjsa peki :D

• Duzenli yasamla beraber gelir duzenli spor, erken yatip erken kalkmak gibi. Gecegec uyuyorsun muhtemelen.

1|0
    0|0
  • Alışkanlık 63 günde kazanılır. ilk 21 gün acı içinde, ikinci 21 gün zevk içinde, üçüncü 21 günde zamanla alışkanlık kazanırsın der Deneyimsel Tasarım Öğretisi. Yani işe başlayarak başla

1|0
    0|0
    • Ah hayat zor sjdks su alşma süresini aşsam

• :) ah larla olmuyo icraat lazım :) biran önce başla. Deneyimsel Tasarım Öğretisi şöyle der Anlık kazanım varsa kaybedersin. Uzun vadede kazanım varsa kazanırsın. Sen uzun vadede kazanmaya çalış. Çalıştır vucudunu.

• içinden gelicek

1|0
    0|0
  • gidiceksin bir spor salonuna vericeksin üç kuruş yazılıcaksın sonra düzenli gidiceksin. İçinden gelmeli. nası anlatiim mesela ben barfiks çekerken acaip hırs yapıorum. acı çekiim ya nolucak ki. spordan sonra kasların sızlasın. sızlasın ya nolucak. aşağı yukarı bende o saatlerde kalkıorum. uyanır uyanmaz hemen bir bardak süt. hatta litrelik olanı tepene dikince daa tatlı oluor. sonra sağlam bir kahvaltı yap spordan bir saat önce. sonra çalış. koş. atla. zıpla. at kafandan herşeyi. yor kendini. sırtın üstün başın ıslansın terinle. spordan sonra hemen duşunu al.. çıkınca bir avuç fındık badem ye..ohh.misss. senden iisi yok. bu dediklerimi yapınca vücudundaki düzelmeyi görünce daa çok hoşuna gider. daa çok yapmak istersin. mesela ben bugün bu dediklerimi yaptım. kendimi acaip kuvvetli sağlıklı hissedıorum.

daa ne anlatim.

1|0
    0|0
  • ben senin gerçek olma ihtimalini sevdim.

1|0
    0|0
  • gene düzenli spor yapabilirsin her gün öğlen 12:30 da

1|0
    0|0
  • sırlarımı paylaşamam senle üzgünüm:D

1|0
    0|0
  • Sana şunu söyliyeyim.Erken uyu erken uyan.Spora başladığında artık uykun gider.Bak ben profesyonel bir body yapıyorum.Şimdi saat 8 de yatıyorum 5-6 da kalkıyorum hemde hiç zorlanmadan kalkıp kahvaltımı yapıp.Sporu aradan çıkarıyorum.Böylelikle 1,5 senede 17-19 kilo arası kas inşa ettim

1|0
    0|0
    • Güzel işte alşmam lazım bide kahvaltıdab sonra. Mı öncemi

• Kesinlikle kahvaltıdan 3 saat sonra yap veya 2-2 buçuk saat sonra yap.Daha iyi ben günde 5 öğün besleniyorum.Profesyonel body ve atletizm yaptığım için çok titiz bir beslenmem var ve tabiki supplement (besin takviyeside alıyorum)

• 2 saat öncesinde yoğun karbonhidrat ve lif yüklemesi yapıyorum.. Yulaf ezmesi kullanıyorum, muz da ekliyorum. Ondan sonra korta giderken yarım litre su içiyorum. Isınma ve açma hareketlerinden sonra (Yaklaşık 20 dakika) antrenmana başlıyorum. Her 15 dakikada bir yarım litre su içiyorum. Yarım saatte bir de 2 muz yiyorum. 2 saat süren antrenmanım boyunca 4 litre su tüketiyorum. Antrenman sonrası kurulanıp üstümü değiştirdikten sonra, tahıl barı yiyerek dönüyorum :))

1|0
    0|1
  • Sırrı şu; spor yapan arkadaş bulup gün ve saat ile buluşmaya söz vereceksin :) koşu, tenis, basket, neden hoşlanıyorsan artık ;)

1|0
    0|0
  • Düzenli antremanı ve hocası olan bir spora git misal karate tekvando antremanları olacak etrafında da bir sürü öprenci olacak gaza gelicen hocada disiplin katacak salmayacaksın kendini :)

1|0
    0|0
  • link

Hala dinliyorum bunları :)

cut.

1|0
    0|0
  • Sen sporunu yap da sabah olmasa da olur:) bu spora bağlanmanın tek yolu faydalarını görmeye baslamaktır. Biraz sabret fiziğindeki değişimi görünce zaten bırakamazsın..

1|0
    0|0
  • Spordan geleli yarım saat olmamıştır ölüyorum yorgunluktan artık duymak istemiyorum :/

1|0
    0|0
  • bende sabahın köründe mal gibi uyanmamanın sırrını istiyorum :(

1|0
    0|0
  • Önceden sabah 7'de kalkar hemen hazırlanır 15 km koşardım. Günüm çok güzel, dinç ve mutlu geçerdi. Başlaması gerçekten zor. Ama kafa olarak kendini hazırlarsan getirileri sen mutlu edecek.

1|0
    0|0
  • öncelikle spor yapmak için zaman olması gerekiyor ve istek .Spor yapmayı seven bir birey bu dediğim şeylere sahipse düzenli spor yapar.

1|0
    0|0
  • bence sevgili ayarla onu görmek için yaparsın (: bn öyleydim sonradan ayrıldık kızdan hala spor yapıyorum :)

1|0
    0|0
  • bırak üşengeçliği en güzelii sabah sporu akşam boşver sabah üşenmeden kalk sporunu yap sahilde ya da yakınlarda bir yer varsa ;)

1|0
    0|0
  • Aynı ben spor yapacam diyorum yapamıyorum bir türlü bir ara bir kaç gün yaptım sonra bıraktım disiplinli olacaksın uyuşak olmayacaksın bilinç altına işleyeceksin hrşeyi ok

1|0
    0|0
  • Spordan kastın kardiyo ise ben onu akşam yapmayı tercih ediyorum yavaşlayan metabolizma hızlanıyor. yağlanmanın önüne geçersin ben öyle yapıyorum

1|0
    0|0
    • Hayır dostum.Kardionun sabah kesinlikle kahvaltıdan 2-3 saat sonra yapılması lazım.Çünkü kahvaltı metobilizmayı inanılmaz derecede hızlandırır.Kardioda eklersen tavan yapar

• dediğin doğru olabilir kardeşim de akşam yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmak yağlanmanın önüne geçmez mi? yanlış mı yapıyorum

• 11 de rahat kalkıp 12 ye kadar yapabilrsin yani.

1|0
    0|0
  • Yazın spor salonuna gidiyodum 6-7 civarı , bıraktım derslerden dolayı.

1|0
    0|0
  • ergensin daha büyüyorsun ondan uyumak istiyorsun hep ;) :D

1|0
    0|0
  • gece yatmadan yap.

yaseminle gece sporu var eskiden star tv de. hey gidi günler...

1|0
    0|0
  • özür dilerimde tabiri caiz ise birazg*tlazım ya.. işi gücü olmadan öğlenlere kadar yatanlar için özellikle..

1|0
    0|0
  • hırs kaynaklı :D

1|0
    0|0
  • Valideyi sabah 7'ye kur sonra sonra gider sen onu uyandırmaya başlarsın

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 13

• 1 2 haftadır çıkamıyorum ama sabah koşularına çıkıyorum.

Gece uyumadan önce kendini planla.

6 buçuğa kur saatini. Çıkmadan önce ılık su iç.

İlk günler zor olabilir lakin sonra alışırsın ve çıkmadığında kendini suçlu hissetmeye başlarsın.

Kolay gelsin:)

1|0
    0|0
  • evde bisiklet koşu bandı twist dumbll herşey var ama yapmazdım ama şuan haftada 3-4 kere yapıyorum.iste sana sırrım , uzak bir yerde en az 100 liraya spor salonuna yazıl. bak nasıl gidiyorsun 'param boşuna gitmesin' diye :))

0|0
    0|0
  • benim spor sırrım babam sabah akşam düzenli yürüyüşleri var bende peşine takılıyorum günde en az 2saat spor yapmış oluyorum=))

1|0
    0|0
  • valla sabah erken kalkıp spor yapmanın bir sırrı yok da 2 haftadan fazla devam edebilmenin sırrını biri gelsin bana açıklasın ne olur =(

1|0
    0|0
  • topluca spor yapmaktır...hem eğlenceli hem de spor isteğini arttırır.isteye isteye spor yaparsın..spor yapan arkadaşlar edin..sen kalkamazsan telefonla arar kaldırırlar seni

1|0
    0|0
  • Azim,hırs,istek 3lüsü..

1|0
    0|0
  • sabah yapamıyorsan akşam üzerleri yap.

1|0
    0|0
  • ben alıştım işe gittiğim için =) ama sadece artık hafta sonları yapabiliyorum bie işten çıktıktan sonra evde bir kaç hareket harika oluyor =)

1|0
    0|0
  • kuruyorum saati 5.30a uyanıyorum 1 saat yürüyüş yapıyorum akşamda koşuya çıkıyorm ara sıra.

1|1
    0|0
    • Bende ondan istiyorum

• İrade insanı takdir ettim. Avrupalı olmak böyle birşey işte :) bizde okul, işyeri yılın yarısı tatil. Yatıyoz biz :D

• spor gerekli ama bize lüks be

1|0
    0|0
  • Ben Fitnessa gittim 3 hafta dayanabildim sonra anladım ki spor felan bana ters işler

1|0
    0|0
  • Bendedw ayni sorun var :/

1|0
    0|0
  • belliii zaten nn

1|0
    0|0
Yükleniyor...