Asosyallik bir hastalıkmıdır?

Ben asosyal birisiyim çünkü hiç arkadaşım yok 1 tane bile. Sevgilim hiç olmadı. Dışarı çıkıp gezmek sinemaya gitmek istiyorum ama arkadaşımolmayınca pek cçekici gelmiyor

Güncellemeler:
Bütün gün oyun ders sürekli bu döngü var. Üniversitede okuyorum. Çok sıkıldım. Çıkıp dolaşasım yok. Yemek yemek bile yük haline gelmeye başladı. İntihar etme gibi bir düşüncem yok ama ölümü düşünmeye başladım

1|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• Asosyallik bir hastalık değil. Sadece geçiş dönemidir ..

Bende bu dönemden geçtim.. Senin gini ders ya da okul yoktu.. 1 Yıla yakın bir süre sürdü..

İnt. cafe işletirdim bıraktım.. Kız arkadasımdan ayrıldım.. Arkadaslarıma her zaman olumsuz cevap verdim..

Ve sadece internette zaman geçirdim odamdan hiç çıkmadım neredeyse..

İnan bana ne kadar berbat bir duygudur bilirim... Yapacak hiç birşey bulamamak ne yaparsan yap kısa süre sonra yine canının sıkılması.. Ben o 1 yıla yakın sürede 600 den fazla film izledim.. Okuduğum yazıların haddi hesabı yoktur..

Ve şiir yazdım yazı yazdım resim çizdim kendimce.. Bana tek yararıda kendimi o 1 yıl da haddinden fazla geliştirmem oldu..

Nasıl kurtulduğumu sorarsan eğer hiç kimsenin yardımı olmadı.. Psikiyatriste bile gittim..

Geçiş dönemi dememin nedeni de bu.. Bana göre naparsan yap sonu gelmeden bitiremiyorsun bu sözde asosyalliği..

Sadece bir kez dışarı çıktım.. Ve o günden sonra haftada en az 4 günüm dısarda geçti.. Ve hala da devam..

Sorun felan varsa dostum özelden konusalım.. :) Sıkıntı yapma bu durumu kendine..

Ölüm diyorsun ya hani.. Ben neler düsündüm neler.. Aklın almaz.. Ve merak etme geçer biter bu durumda.. (:

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kesinlikle hastalıktır. Genelde anksiyeteye eşlik eden sosyal fobisi olan insanlar içe kapanır. Sendeki durum biraz farklı gibi geldi bana. Dışarı çıkıp gezme isteği duyman umut verici, çünkü sosyal fobisi olanların gezme arzusu da pek olmaz.

Anladığım sen dışarıda olmak, gezmek dolaşmak istiyorsun ama bunun için uygun arkadaş ortamı oluşturamamışsın. Bu nedenle de sendeki durumun sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • ben tek alışveriş yapmayı cok severim, tavsiye ederim.zaten üniversitede cıkarcı olmayan görmedim o yuzden sıkınt değil normal arkadaşın olmaması.

0|0
    0|0
  • Ben de senin gibi sayılırım arkadaşlarım var sevgilim de oldu.Ama sorun bana yararları olmadı.Boş adamla da sohbet et et nereye kadar.Ben de boşladım sonunda.Geleceğini düşünüyorsan kendine de güvenin varsa karşındaki de boş beleş değilse en azından bir kursa yazıl gene sosyalleş.Yarın sevgili bulsan dahi hatta evlensen düğününde altın takacak kutlayacak adam olmayacak en zararsızından.

1|0
    0|0
  • Eski arkadaslarini arasan ya da kuzen arkasi gelir ya da kendin cikmalisin ve tanismalisin. Sanirim demesi yapmaktan daha kolay ama sIkildiysan mecbur tut kendini

0|0
    0|0
  • doğrudur kardeşinde mi yok peki

0|0
    0|0
  • tek eksiğin bir arkadaş. dışarı çıkıp gezmeyi eğlenmeyi istiyorsun bu önemli bir ayrıntı. hastalık değil bence. arkadaş edinmeye bak sen.

0|0
    0|0
  • hayır değil neden olsun biraz hobi edin arkadaşlarına zorla kendini açmaya çalış yani çabala illa sana uygun bir konu konuşuyor olacaklardır sende katıl ne demek istiosan de hiç utanma küfür bile et onlar mutlu olur sen onlarla konuşuosun die :=)

0|1
    0|0
  • arkadaş edinmeye bak

0|0
    0|0
  • Sosyal-fobiden ortaya çıkan asosyallik bir hastalıktır

Tercihen asosyallik, hastalık değildir.

0|0
    0|0
    • Peki tercih edip etmediğimi nasıl anlayabilirim? Emin değilim.

• Devics, tercihen asosyal olan bir sürü kişi tanıyorum. Sen psikiyatrist misin nesin, bir bok bilmeden konuşma

• Soran, insanlarla iletişim kurma yeteneği ile anlayabilirsin.

Mesela arkadaşları onu çağırdığı halde gitmiyordur, insanlardan hoşlanmıyordur vs

Ama sosyal-fobi yüzünden asosyal olanlar, insanlara hiç yaklaşamazlar mesela

• bende senin gibiyim ve gayet mutluyum. Okul zamanı illa bikaç arkadaşları oluo insanın ama hepsi çkar için varlar. Etrafta çkarım için olmayan biri olacağna kimse olmasın daha iyi.

0|0
    0|0
  • degildir.am bunu sorun olarak gormek bir hastalık olabilir.

0|0
    0|0
  • Bende öyleyim. Napıcam bilmem...

0|0
    0|0
  • Üzülme , hastalık değil bu .

Sadece senin tercihin gibime geliyor .

Girişken ol , açılırsın .

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Niye hastalık olsun? O zaman fazla sosyal olan insanlar da hasta olur. Sen şimdi gençsin, kötü bir dönemden geçiyorsun ''her genç'' gibi. Bu anormal bir şey değil. Zaten insan, 15-20 yaş arası çok tehlikeli, fırtınalı, vadilerin, platoların, iyi-kötü adrenalinlerin olduğu bir dönemden geçer. Bu dönemde asosyollik de olur, sosyallik de olur, hayata küskünlük de olur, her şey olur. Önemli olan, bunun farkına varabilmek. Sen sadece kendini sıkmamaya çalış, bak sıkma demiyorum, belki elinde değildir ama sıkmamaya çalışmak elinde. Yavaş yavaş arkadaş ortamlarına girmeye bak. Atıyorum; kantinde oturan kızların yanına git, ama temiz niyetli olarak. Oturabilir miyim de, onlara bir şeyler ısmarla ya da erkek arkadaşlarınla çık sınıftan, git kantine, bir şeyler yiyip için. Neşeli olmaya çalış. Derslerde aktif olmaya çalış. O zaman kızı da seni bulur, erkeği de. Demek istediğim; ufak bir delik aç, o delik zamanla büyür inşallah ;)

0|0
    0|0
  • Ağzını bir bayana yakışır şekilde kullanmayı öğrenemeyen bazı dişiler var.

Bir b.k bildiğini sanıp'lı laflar edip, engelkeyen tipler hani.

Tercih meselesiymişmiş..

Lan asosyalliğin tercihi mi olur?

Doğuştan çekinik özelliktir o. "Ben asosyal olacağım" diyen ve o doğrultuda numara yapan tiplere asosyal demem ben.

Tercih meselesi lafını eleştirmem bu yüzden. Çünkü saçmalık.

Bu tercihen Borderline veya tercihen hafefobi olmaya benziyor.

Var mı lan böyle saçmalık?

Çekinik bir kişi tercihen atak ve girişken bir tip olabiliyor mu anasını satayım?

Tercihenmiş..

Yesinler senin tercihen kavramını.

1|0
    0|0
  • :) niye hastalık olsun..in to the wild diye bir film var izle onu..anlarsın..

0|0
    0|0
  • Asosyallik bir hastalık değildir ama psikolojik bir hastalığa neden olabilir veya psikolojik bir hastalığın sonuçlarından biri olabilir. Mesela asosyal olduğun için depresyona girebilirsin ki girmişsin gördüğüm kadarıyla. Ya da bipolar olduğun için asosyal olabilirsin.

0|0
    0|0
  • Yalnızlık kimine göre hasta kişinin kaçışıdır, kimine göre ise hasta kişilerden kaçış... Bence olaya nereden baktığına göre deli yahut dahi bile olabilirsin.

0|0
    0|0
  • hala aynımısın arkaadaşım artık tanış sınıftan birileriyleee üni okuyorsun

0|0
    0|0
    • Sorma joe hala aynıyım. Bişey sorcam devlet hastanesinde psikolog varmıdır?

• var tabiii ama kardeşim kafana takm bu durumlra arkadaş edinirsin koskoca üni bee

• asosyalliği bilmemde yardıma ihtiyacın olduğunda arayabileceğin kimsenin, arasanda gelmeyeceğini bildiğin insanların arkadaş sıfatı taşıması canımı çok sıkıyor

0|0
    0|0
  • Hastalık mı bilmiyorum ama arkadaşım var sevgilimde var ama dışarıya çıkasım gelmiyor okula giderken bile işkence çekiyorum insanlar sıkıyor beni ölümü düşünmeye başladım tam sebebini bilmiyorum neden böyle oldum değiştim kendim bile merak ediyorum

0|1
    0|0
  • Bilader bunu sorun olarak görüyosan melankoliksin.Bende asosyal diyorum kendime ama 5 dk da bir yolda selamlaşıyorum birisiyle bir yığın arkdaşım aslında olay nerden baktığına ve insanlara nasıl davrandığına bağlı.

0|0
    0|0
  • Asosyallik tercihen ise hastalık değildir. Fakat asosyal olmak istemeyip de sosyalleşemiyorsan hastalık olabilir.

0|0
    0|0
  • kafan rahatsa kimseyede ihriya yoktur :) ne yapcan arkadaş tutup sonra sırtını dön parmaklasınlarmı :) böyle iyi böyle iyi :)

0|0
    0|0
  • asosyallik kotudur aga hakkaten

0|0
    0|0
  • psikolojik bir bozukluktur.

0|0
    0|0
  • bende aynıyım..allahın cezası kpss ye çalışıyom çevre 0 ortam 0 arkadaş 0 pek bir yerede çıkmıyorum arada geziyorum öyle istanbulu sonra dönüyorum...

0|0
    0|0
  • tek değilsin usta bende aynı senin gibiyim tam bir asosyalim içime kapanığım utangacım bizde özgüven eksikliği var o yüzden böyleyiz

0|0
    0|0
  • tercihtir. önemli olan mutlu olmak, nasıl oldugun değil

0|0
    0|0
  • benim çok arkadaşım var ama gene evde kalıp bilgisayar başında oturmak daha eğlenceli geliyor

0|0
    0|0
  • Bence hastalık değilll..alışkanlıktır :)

0|1
    0|0
  • Asosyel alkolik olmuşsun sen .

0|0
    0|0
  • hastalıktır amk kimin esirisin

0|0
    0|0
  • puacemiyeti.com kardeşim bu iyiliğimi unutma :)

0|0
    0|0
  • hacı nerde yaşıyorsun sen ya :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...