Selamlaşmak konusunda ne düşünüyorsunuz?

''İnsanların en âcizi duâ etmeyen, en cimrisi de selâm vermeyendir.'' (Hadis-i Şerif, Taberâni)

Selamun Aleyküm can'lar. Nasılsınız, iyisinizdir inşallah? Konya'mızdan hepinize aşk kokulu selamlar, sevgiler, dua ve muhabbetler... :)

Mademki muhabbete selamla başladık, o zaman muhabbetimizin konusu ''Selamlaşmak'' olsun. Evet, ne düşünüyorsunuz bu konuda? Dökülün bakalım o güzel, kıymetli fikirlerinizi :)

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• yolda benzin bitince allahin insallah benzin yagar diye dua ediyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Girdiğimiz topluluğa selam vererek girmeye çalışıyoruz. Ve Konya ya da selamlar bir gün orayı görmeyi istiyorum şems ve Mevlana geliyor aklıma :)

0|0
    0|0
    • Ve aleyküm selam ve rahmetullahu ve berekatuhu. Tabii ki gel, Şems ve Mevlana da senin gelmeni bekliyorlar zaten :) Biliyorsun ki, o mübarek insanlar kabirlerinden bile bize yardım ediyor, bizim onlara gitmemizi, ziyaret etmemizi bekliyorlar. Eğer gelirsen haber et de rehberlik edeyim sana. Ücretsiz rehberlik, daha ne istiyorsun arkadaş :)

• onlar bize yardım edemezler bence yanlış bir ifade oldu bu..

Bu aralar gelebileceğimi sanmıyorum dahailer ki dönemler umarım :)

• Yanlış değil ama eksik bir ifade oldu sanırım :)

''Allah'ın izniyle'' yardım ederler. Çünkü, öyle insanlara Allah tarafından belirli tasarruflar verilmiştir. Yani, onlar vefat ettikten sonra dünyada yoklar diye bir kural yok, insanlara çok manevi yardımları oluyor. Eğer itikadın gerçekten kuvvetliyse, eğer dini eksikliklerin yoksa ya da yok denecek kadar azsa, çok zor bir duruma düştüğün zaman, ''Medet ya Abdulkadir-i Geylani!'' de, o mübareğin Allah'ın izniyle sana faydası olur er ya da geç.

Erkekler Ne Diyor 4

• Mübarek mevlana ve sems? Mesnevide eşekle kadının girdigi cinsel iliskiden tut, kadın kılığına giren erkeklerden, sübyancılık ve eşcinselliğe kadar yok yok. Türbe gezdirene kadar mesneviyi okusak?

0|0
    0|0
    • Mesneviyi okumak da türbe gezdirmek de önemli. Mesnevi'yi okumadım, okudum deyip de riyakarlık yapacak değilim fakat Mesnevi'de bahsettiklerinizin olması o mübarek eserin okunmayacağı anlamına gelmez, ya da Mevlana'nın o bahsettiğinizin şeylerin ruhunu taşıdığı anlamına gelmez. Mevlana'yı sevmeyebilirsiniz, bu doğal bir şey olmasa da sizin hakkınız olan bir şeydir, saygı duyarım ama Mevlana'ya yahut onun eserlerine saygı duymakla, ona hakaret etmemekle de siz yükümlüsünüz.

• Eşeğin cinsel organına kabak geçirip rahmin parçalanmasını engelleyerek cinsel ilişkide bulunmayı anlatan bir kitaba mübarek, bunu anlatana hazret diyorsanız ben bir sey demiyorum. Bu şekilde bir canlının istismarına saygı da beklemeyin.

• Realist misin?

• Bir ortama girildiğinde selam verilmeli ve gülümsenmelidir.

0|0
    0|0
  • Dua edip oturup beklemek mi acizlik değildir? Ben de körüm o zaman.

0|0
    0|0
    • Çoğumuz körüz zaten, göremiyoruz bazı şeyleri; görsek de bulanık görüyoruz, o da bir işe yaramıyor tabii ki. Ama dua edip oturup beklemek acizlik değildir. Ama nasıl beklemek acizlik değildir? Eğer beklemeyi sadece sabit durmak, bir fiil gerçekleştirmemek anlamında algılıyorsan, o zaman acizlik olur. Fakat mücadele ederek, istediğin şeyi ve nasibini dua ettikten sonra kuş gibi çırpınarak ararsan, böyle beklersen bu acizlik olmaz, azizlik olur, yüce bir sıfat kazanırsın.

• aleykümselam

0|0
    0|0
Yükleniyor...