Aldatmak nedir sizce? Sizin tanımınıza göre her insan aldatır mı?

sevgılısıne guvenen kendısını; kendısıne guvenen de sevgılısını aldatır... dıe bır soz vardır...

sızın aldatma tanımınıza gore bu soz dogru mu yoksa gercek dısı mı?

• Bu yaklasım bence dogru
    12% (6)15% (5)13% (11)Oy Ver
  • Bu yaklasım bence yanlıs
    37% (19)26% (9)33% (28)Oy Ver
  • Bence aldatmak şudur....
    12% (6)15% (5)13% (11)Oy Ver
  • Sevgili ne demek?
    8% (4)12% (4)9% (8)Oy Ver
  • Bizi leylekler mi getirdi abi?
    31% (17)32% (11)32% (28)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
yahu sen bılındık seylerı soyluyorsunuz ztn ben farklı brı yaklasım ıstıyorum

ornegın bır karsı cınsı gordun ve begendın ama sevgılın var... aklından onunla bır kerecık opusme ya da yatma ıstegı gectı ama hıc brısey yapmadını da... kendıne hakım oldun ama cok da ıstedın bunu.. sen sımdı aldatmıs mı oldun?

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• bi insanın almatması için real olmasına gerek yok bence... bunu aklından geçirmeside aldatmaktır bana göre

0|1
    0|0
    • guzel bır kız gordum..guzellıgının seyrıne daldım ve ıcımden , "allah sahıbıne bagıslasın ne guzel bır kızmıs" dıyerek noktaladım hıslerımı...

aldattım mı ben sımdı?

• elbette ki aldatmak dusunce bazında bıle olur, buna kesınlıkle katılıyorum.. ama dusuncenın seklı de onemlıdır dıyorum sadece ve burada esas alınamsı gereken kıstas olark da NİYET die dusunuyorum... yanı kısıyı dusunurken o anda ki niyetin ne:))) niyete gore aldatıyorsun ya da aldatmıyorsundur:)) ztn ıstısnasız butun eylemelerımızde nıyet on planda deıl mıdır... ne yaptıgından zıyade neden yaptıgın daha onemlıdır anlayısı yanı :)

• Ok B'nde aynı fikirdeyim ama anlaşamadığımız nokta sen o kişiye "Allah sahibine başlasın" derken aslında bilinç altında o kızla olma düşüncesi yatıyor sadece sen bunu süsleyerek farklı bir formata sokuosun (;

Kızlar Ne Diyor 11

• aldatmak denince neden akla kadın erkek ilişkileri geliyor acaba

arkadaşlar birbirini aldatabilir

aile fertleri

akrabalar

her türlü insan ilişkilerinde olabilir bu

birini kandırmak, aptal yerine koymak, düşüncesizce ve bencilce davranmak, karşı tarafa değer verilmemesi, saygı sevgi eksikliği vs. demektir bence.

0|0
    0|0
    • guzel bır yaklasım oldu bu, tesekkur edıyorum:)

pekı ıkı sevgılı arasındakı aldatma kavramına bakıs acınız nedır?

• bakıştan bakışa fark var

bir bakarsın hoştur karşıdaki çevirirsin kafanı

birde hoşlanıp dklarca kesme var bir de bunu yanında sevgilisi varken yapan var

yanındakini önemsememek bu

• soncu olarak ne dıyeceız pekı...

dusuncede kalsa da aldatma aldatmadır ama bazıları dusuncesınde bıle aldatmaya bılır dıyebılır mıyız? oyle ornekler var mıdır sence?

• İçten geçen ile içte olan aynı şey değildir ki ama... İradenizi devreye koymadan, istemsizce türlü türlü düşünceler geçer zihninizden... Bu fikirlerin geçmesi birinci aşamadır... İrade meseleye dahil olunca yapılmak istenen seçim ise ikinci aşamadır... Tatbik etmek ise üçüncü...

Aşama 2'de

-Anlık bir etkilenme hissetmiş isem, ama olmaması gerektiğini biliyor ve "hayır, böyle olmamalı" diyorsam, sorumluluğum yoktur... Çünkü bana bir his sunuldu, ben de reddettim...

-Fakat etkilenme sonrası kalben de evet diyorsam, "bir fırsatını bulsam, haberi olmasa, ah keşke" diye iç geçiriyorsam aldatıyorum demektir... Uygulamam şart değil, zihnimde gönül sözleşmemize aykırı hareket ettim çünkü...

Yakalanma, ayıplanma, kınanma korkuları dış etkenlerdir...

Olmaması gerektiğine net bir kanaat getirmek, yanlış olduğuna inanıldığı için bundan kaçınmak iç etkenlerdir...

Velhasıl; hangisinden çekince duyuyorum? Dışımdaki polisten mi, içimdeki polisten mi...

0|0
    1|0
    • bu yaklasıma katılıyorum...aşama 2 de kı ılk fıkra gecerlı ıse aldatma deıldır dıyorum ben de. ıkıncı fıkra ıse tamamen aldatmadır, her ne kadar soyut bır sekılde gerceklesmıs bıle olsa.

ama kucuk bır ayrıntıya daha derınlemesıne ınmek ıstıyorum sadece...

ornegın ılk fıkrada...bana bır his sunuldu ve ben reddettım:) ben o asamada red kısmını sadece cınsel anlamda bır red olarak kabul edıyorum..yoksa bır ınsan ınanılmaz hoş bır sımaya sahıp olablr ve ben doya doya ona bakabılırım bu norml:)

• herhalde canım, ben de yanında sevgılısı varken yapsın demıyorum... ama bu ınsanoglunun fıtratında var bence... yanı sevgılım onu da yapamaz dıen bırı kendını kandırıyordur sadece..cunku dıkkat ederse aynı seyı kendının de yaptıgını farkedecektır:)))

allah herkesı sahıbıne bagıslasın:)))

• :))

Bağışlasın ya, bağışlasın tabii...

• Kendine güvenen insaan aldatıyor bence de doğru.. Aldatıldım hemde defalar ca :)

0|0
    0|0
  • Aldatmak bana göre yalan söylemek tir aynı zamanda

0|0
    0|0
  • Her insan aldatmaz ama aldatan insan çoktur.

0|0
    0|0
  • şaçma bir yaklasım . aldatmak insanın içinde olan bişeydir

0|0
    0|0
    • her ınsanın ıcın de olan bırsey mıdır pekı?

• pekı bakalım :) ıstısnalardan bırı olabılrısın belkı ...sımdıye dek hıc gormedım ama neyse:)

• Herkes aldatmaz , mesela ben asla .

0|0
    0|0
  • yalan söylenmesi kandırılması

0|0
    0|0
    • baykuşlar ne guzel hayvanlar halbu ki...hıc aldatmıolar

hata gece uyurken dıerı rahat uyusun dıe yastık gıbı yaslanıo otekıne:)

• wayy cok ıyıymıs :)))

o zmn akılda klamaya hakeder bır hıkayesı de varmıs ztn bu nıckın

tanısmamıza aracılık ettıgın ıcın sana tesekkur ederım :))

• bişi değil :))

• Aldatmak sadece bedenen olan bir şey değil. İnsanın eğer kafası karışmışsa başka kişiyi düşünmeye baslamıssa o bile aldatma sayılır .. en azından benim için..

0|0
    0|0
    • evet o ztn aldatmakla esdeger bır durum kabule dılıo... bırı ıcın kafası karısmayı bırak bence bırını arzulaması bıle aldatmadır...

• bu gıdıs nemenem bır gıdıstır boyle gizli özne:)))

derhal kendıne gel ve radıkal kararlar almaya basla bu ılıskıye daır :)

• arkadaşa malum oluyor :)

• Her insan aldatabilecek kapasitede olabilr bence... İyi gizleyebileceğine inanan ve bunu yapan çok insan vardır.

0|0
    0|0
    • aldatmak nedır pekı sana gore..ılla bırıyle yatmak mı?

gozle olmaz mı bu ıs mesela

• anlamaa :)

• insanlıgımdan soguttun ben be :D

• bence aldatmak şerefsizliktir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• seni gerçekten tamamlayan eşinin sana yetmediğini düşünüp nankörlük yapıp niyetini dışardaki yabancı tenlere meyil ettirmektir aldatmak önce bakışla başlar sonra soğuk bir dokunuş...

0|0
    0|0
  • sevdiğinin izin vermediği herşey aldatmaktır bence...

1|0
    0|0
  • haYatın her alanında var aldatmak-aldanmak..zihinde başlayıp fiiliyatla bitiyor..

1|0
    0|0
  • gözleriyle başka bir insana beğenerek bakması bile benim için aldatmadır..

0|0
    0|0
  • yalan söyleyincede aldatıyorsun sonucta

0|0
    0|0
  • Bence hiçbir koşul, bir insanı “seni hep sevdim” deyip, gitmek zorunda bırakacak kadar, o* çocuğu olmamalı..

0|0
    0|0
  • Aldattim ayrildim sevgilimden ve anladim ki aldatmak cok salakca bisey vicdani olan seven aldatmaz.bundan sonra kesinlikle sevgilimi aldatmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...