Walking dead manyakları içeri gelsin vol2.

Alt kısmı okumaya üşenenler için, sorumu yazıyorum; dizideki favori karakteriniz kimdir, neden o karakter ve karakterinizin olaylardan önceki halini tahmin ediniz.

Dışarıdan yeni geldim, şöyle bir kafa rahatlatayım diye gecen haftaki bölümü actım gencler ve genc kalanlar. Bu bölümü üçüncü izleyişim...

Sorumun sebebi Carol. Carol benim dizinin başından beri en sevdiğim karakter. Sonrasında hayranlıga dönüşen sempatim, acımayla başlamıştı aslında. Karakteri kendimle özdeşleştirdim zamanla; evliyken bu kadar bastırılmış bir kadın olsaydım, zincirlerimden koptuktan sonraki halim muhtemelen Carol olurdu. Bu hafta bizi biraz şaşırtmasına rağmen, gene de favori karakterimdir kendisi, yerim.

Carol'ın kocasıyla evlenmeden önce de mutsuz bir aile hayatının oldugunu düsünüyorum, muhtemelen de erken olgunlasmak zorunda kaldı ve evlendi demeyelim de evlendirildi. Dindar bir katolik ailede, baskı altında büyüdü tahminen. Zayıf karakterli kocasının eksiklerini kapatmak için kuvvetli olmak, dayaktan korunmak için sinmiş görünmek zorundaydı. Kızını severken, aynı zamanda ondan nefret etti, çünkü ona her baktıgında zorla beraber uyudugu adamın suratını gördü onda. Hatta hatırlarsanız Daryl ile bir sahneleri vardı youtube.com/watch?v=VFhX7WUizlY Kızı öldügünde yeterince üzülmedigi için, Daryl'in laflarına tepkisiz kaldı. Suçlu hissediyordu çünkü. Bence yaşanan olaylar onun lehine oldu, çünkü ömrü boyunca kendi olmak için bekledi. Yaşananlar onun için kaos degil de, kendi olması için verilen bir fırsattı onun için.

Ben yazdım, sıra sizde. Hadi bakalım...:>

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Öncelikle izleyenler iyi bilir. Grubun kampına düzenlenen zombi saldırısının sabahında Carol ölen kocasının kafasını içinde biriktirdiği acı ve nefretle adeta dağıtmıştı. Benim dizi de iki favorim var ilki Daryl ikincisi ise Rick.

Rick'i sevme nedenim şartlar ne olursa olsun daima iyiliğin tarafını tutuşuydu. Daryl ise ilk başlarda psikopat abisine bağlı oluşundan şüpheyle yaklaşsamda rengini ve safını belli etti.

Aaa tabi zat-ı muhterem, çok yakışıklı ve bir o kadar da madalyon tipli Governor'ı yani valiyi es geçmeyelim. Hayranlık uyandıran bir potansiyel psikopatlık versiyonudur kendisi. En trajik ve bir o kadar da korkunç yönü ise zombiye dönüşen kızına olan sevgisi...

1|0
    0|0
    • Vali zaten İngilizmiş. :)) Yanlıs hatırlamıyorsam, İngiliz dönem dizilerinde de öynamıslıgı var. Asaleti oradan geliyor.

O sahneyi hatırlıyorum. Daryl ben yaparım demişti sanki, ona bırakmamıstı bu işi Carol. İntikamdı onun için, zevkle yaptı, yeni hayatına ilk adımını attı.

Rick'e gelince...Rick gercek olamayacak kadar mükemmel bir adam. Karısına baglılığından cok etkilenmiştim ben de. Yeri de ayrıdır, birine cok benzetiyorum tip olarak.

• Teşekkür ederim mandarinia. :>

Bak onu bilmiyordum, benimki tahmindi sadece.

• rica ederim

• Senin kadar uzun yazamayacağım ama benim favori karakterim Shane. Onun her zaman diziye farklı bir hava kattığını düşünüyorum ve erken rolü bitti.Bence Lori ve ikisininde devam etmesi gerekirdi.Olaylar önceki hali ise ilk başlarda Rick ile birlikte iyi bir dostluğu olan fakat hiç bir zaman onun gibi bir evlilik ve aile ortamı kuramamanın verdiği bir burukluk,bunu başlarda pek yansıtmasa da sonradan tamda Loriyi elde edip eskiden beri arzuladığı ortamı kurmanın hayalindeyken elinden oyuncak alınan bir çocuk gibi Rickin gelmesi ve Loriyi elinden alması,ve zamanla bunu kaldıramamanın verdiği acının üstünde kurduğu baskıyı kaldıramaması ve ölümü.

Keşke devam etseydi onun oynadığı bölümler ayrı bir güzeldi.

1|0
    0|0
    • Daha ne yazasın? :))

Shane aslında Rick'den daha gercekci geliyor bana. Hepimiz mutlu olan bir arkadasımızı kıskanabiliriz, belki onun yaptıklarını yapabiliriz.

• işte bu özelliği Başkalarının mutluluğunu kıskanma ve bir gün onlar gibi olabilme isteği belkide beni yansıttığı için ona biraz bağlandım. Umarım sonum onun gibi olmaz inşallah bende bir gün Loriciğimi bulurum:)

• O kadar kötü kosullarda degiliz, bence onun durumunda olmazsın ya da cesaret edemezsin diyelim.

Umarım bulursun :>

• carol mı ne yaptın ya manyağın teki o kadın bir de darly'i gazlıyor ama darly sağlam adam carol'un gazına gelmiyor favorim de zaten o

1|0
    0|0
    • Daryl'i de severim. Bence Carol ile birbirlerini tamamlıyorlar. Daryl ailesinin en küçüğü, kuvvetli bir karakter ama olgun degil ve ailesinden şevkat görmemiş. Carol onun bu açlıgını giderebilir. :)

• merak etme öyle bir hayat ancak dizilerde olur ;) mutlu olacaksın

• Olacagımı biliyorum, teşekkür ederim :))

• rick benim adamım ya ama ben onun kadar sakin kalamazdım çoktan gubun agzını burnunu dagıtırdım

1|0
    0|0
    • Adam polis mecbur öyle olacak. Bizdekiler gibi mi olsun? :<

• Daryl Dixon. Arbaleti de çok iyi

1|0
    0|0
  • Tbiki Norman Reedus

Daryl Dixon

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Favorim Darly <3

Has adamım benim :)

1|0
    0|0
  • O nasıl ya çok merak ediyorum.

1|0
    0|0
    • İzlediğim en güzel dizi, yönetmeni de zaten Yeşil Yol ve Esaretin Bedeli'nin yönetmeniydi galiba, öyle okumustum.

• Ay evettt. The originals tehe vampire diaries i geçmiş herkes onu izliyormuş. Ama inan bilmiyorum beynim sulandı kan kan kan insan bıkıyor :/

• Açıkçası ben Klaus için izliyordum diziyi, hatta bölümlerin tamamını izlemedim hiç, atlayarak Klaus'lu kısımlar buluyordum izlerken :> Süper ötesi oldu, artık Klaus başrolde. Ben de Vampire Diaries izlemiyorum artık.

• mischonne,darly

1|0
    0|0
Yükleniyor...