Spor yaparken neyi yanlış yapıyorum?

birkaç haftadır düzenli olarak her gün egzersizimi sporumu yapıyorum ama hatam nerde anlamıyorum. yemek yedikten sonra 1 saat bekleyip ondan sonra başlıyorum fakat egzersizlere gelince karın bölgeme bir sancı giriyor, yani resmen batıyor böyle. yemekten dolayı mı acaba?

neyi yanlış yapıyorum ve neye dikkat etmem lazım?

Güncellemeler:
arkadaşlar dediğiniz gibi sorun yemekteymiş, düzgün ısınıp ısınmamdan kaynaklanmıyormuş. 3 saat bekledim sonra rahatsızlanmadan egzersizlerimi tamamlayabildim :))

bu arada sizce bu linkteki işe yararmı? (birkaç parttan oluşuyor toplam 1 saat baya terletiyor insanı)

youtube.com/watch?v=507P9YJWeTg

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• öncelikle spor yaparken en önemli nokta ve spora can veren nokto nefes alışlarındır derin nefes alıcaksın 2 cisi zorlanırken nefesını verıceksın kalori yakımının en buyuk sebebi bu zorlanırken nefes ver sancı girmeside kaslarının zorlandığını kendini yenilemesınden dolayı sancı yaptıgıdır ve ıyı bi şey =)

0|0
    0|0
  • yemekten 1 saat sonrası hafif yediysen tamam ama çok yediysen sıkıntı yaratır. Bazen 2 saat sonra bile rahatsız ettiği oluyor bisiklet sürerken. Nefes alıp vermenle de olabilir. Fazla değil, hafif birşeyler atıştır öyle yap, tok karnına yapamazsın ve mide uzun saatler kalıyor o yediklerimiz.

0|0
    0|0
  • Isınmadan karın kaslarına girişiyorsun sanırım.. Önce hafif hafif ısın ve yemeği antrenmandan sonra ye. Protein ağırlıklı olsun

1|0
    0|0
    • 10 dakika sırf ısınmaya ayırıyorum, sporun ardından da gevşetme hareketleri yapıyorum. 10 dakika yeterli değil mi ?

• valla dediklerinin hepsini (artı yüzme) yapıyorum, evde de sırf mekik çekmeyle yetinmiyorum tabi ki. spor diyince senin kast ettiğin ne ki

• Kardiyo veya Fitness

• napıyosun tabakları mı yutuyosun :)) 1. si çok zorlama kendini. O batmalar hem yemekten hem de yanlış nefes alıp vermeden de olur. Aynı zamanda zorlama ve hareketi yanlış olarak birkaç kez yapmaktan da olur. Sakin sakin yap yavaş yavaş yap. Hareketi çok yapman, hızlı yapman önemli değil doğru ve yavaş yapman önemli. Hareketleri yaparken hocanı çağır ve doğru olup olmadığının bilgisini ondan al.

0|0
    0|0
    • allah iyiliğini versin güldürdün beni :D yok tabakları yutmuyorum, aslında fazla yediğim de söylenmez :))

• karnın karın bölgeni çalıştırdığın egzersizlerde ağrıyorsa doğaldır uyarmış oluyorsun çünkü zorlaman anlamına gelir kasları uyarmış olursun verim alırsın

0|0
    0|0
  • yemekten sonra yapacaksan en az 2 saat gecmesi lazım, ısınmadan ve esnemeden agır hareketlere gecme

0|0
    0|0
  • 1-spor aç karnına yapılır.

2-egzersizleri çok yapmak değil doğru yapmak önemlidir.

0|0
    0|0
    • direk yemekten sonra yapmıyorum ki zaten en az 1-1,5 saat bekliyorum ama sanırım benim hatam burda :S

• herkes spor hocası kesılmıs bende bısey demıyorm

0|0
    0|0
  • yuklenme ve ısın

0|0
    0|0
  • yemekten

0|0
    0|0
  • Yemeğe dikkat et.

0|0
    0|0
  • linkteki işe yarar kesinlikle bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Spor salonuna gitseniz daha yararlı olur.

0|0
    0|0
  • Tok karnına spor yapılır mı :S

0|0
    0|0
  • Yemek yedikten 2 saat sonra spor yapmalısın ki depodan yaksın vücut aksi halde yediğin yemeği yakarsın.

0|0
    0|0
  • Banada bu olmustu. Isinma hareketleri yapmadan spora baslama birde her gun biraz artirarak yap, bi kerede kendini zorlama :)

0|0
    0|0
  • ısınmadan egzersız yapıyosan olabılır

0|0
    0|0
  • Yemek yediğin içindir.Spordan sonra ye yemeğini.

0|0
    0|0
  • tok karnına olmaz yemekten sonra yapma

0|0
    0|0
Yükleniyor...