Başarısız olma , sınavlarda yetiştirememe gibi korkuları yenmek için ne yapılmalı?

Sürekli stres içindeyim.Ygs ye az bir zaman kaldı ve matematikle büyük sorunlarım var . Ders çalışmaya da anlamayacağımı düşünerek başlıyorum.Kafayı yemek üzereyim.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Matematik çok kolay. biraz istikrarlı olman lazım. ve ne olursa olsun "anlamıyorum , anlamam " dememelisin. Kendini şartlandırırsan baştan kaybedersin. biraz derse yoğunlaş inan üstesinden gelirsin. Yapanlar nasıl yapıyor ? eğer onlar da " ben anlamam "deyip pes etselerdi emin ol yapamazlardı.. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• ders çalışmaya başlarken hata yapıyorsun. ders yaparken bildiklerinden başla yaptıkcı zevk alırsın ve yavaş yavaş bilemediklerine geç. ve emin ol bilemediklerinde çok basittir yine yapamıyorsan bilene sor yoksa çözümlü sorular çöz..

0|0
    0|0
    • öyle yapıyorum zaten en kolay soru bankalarını aldım temel eksikliğim var bu yüzden dersane veya zor soru bankalarını hemen çözemiyorum o konunun en kolay sorularını çözmem lazım önce ama kolayları çözüyorum zorlara geldm mi tıkanıyorum özgüvenim kayboluyo birden strese giriyorum

• zor olanları bilene göster çözüm yoluna bak hatta aynı çözemediğin soruyu diğer gün tekrar çözmeye çalış bence

Kızlar Ne Diyor 2

• Kuantum olumlama

internetten araştır.

0|0
    0|0
  • bol soru çözmeli.dakilkayla çöz testler.yapamadığın soruyda takılıp kalmamayı boş geçmeyi öğren..hatrladıklarm bunlar

0|0
    0|0
    • sınavlarda zamanım yetiyo fakat böyle olunca da soruları dikkatli okumuyorum üstünkörü okuyup cevaplıyorum

• yani normal ders çalışırken test çözüyorsun ya onu da saatle çöz dikkatini topla gelişir zamanla umarım...

Yükleniyor...