Kitap okumanın faydalarını ciddi ciddi gören var mı?

gelcek yıl üniversite sınavına gireceğim ama sayısalcı olarak.kendimi kitap okumaya adapte ettim.günlük hayatta konuşmada derslerde her yönden faydasını gördünüz mü?

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Okuduğun her satır seni dışarıda dolaşan gölgelerden farklı kılar...

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir kere kişilik analizi yapmana yani insanları daha iyi taanımana çok yarımcı oluyor. Konuşmana yani kelime haznene çok iyi geliyor. Yorum ve olaylara bakış açını, ufkunu ve hayalgücünü geliştiriyor. Daha neler neler. Ama işte doğru kitapları seçmek gerekir. Öyle piyasa kitapları ile olmaz bunlar. Klasikleri okuman lazım.

2|0
    0|0
  • her insan içinde binlerce insan barındırır ve her yaşam tarzını tek bir hayatla anlamak mümkün değildir kitaplar bu konuda devreye girer tecrübe etmenin yerini tutmasa bile kişiler olaylar nesneler hakkında farklı açıdan bakabilmeyi garanti eder.

2|0
    0|0
  • hayatımda sadece 1 tane kitap okudum..zararınıda görmedim..kimsenin hayal dünyasını ya da yorumlarını çekemem..sadece gerçek olayları izler ya da okurum..onun dışında en ufak yorum katılan bir yazı makale roman vs vs okumam..

1|0
    1|0
  • türkceni düzeltir

1|0
    0|0
  • uzun zamandır okumadım,bilemiyorum

1|0
    1|0
  • gözlerim bir başka görüyor, yolda giderken reklam panolarına daha bakmadan ne yazdığını okuyorum :D daha neler neler, okuyalım okutturalım

2|0
    0|0
  • Kitap okumuyorum birileri için zevk olabilir fakat kabullenmek gerek zaman düne göre daha hızlı akıyor anlatılmak istenenleri daha kısa zamanda ortaya koyabilen kısa videolar filmler ya da başka metaryeller tercihimdir

1|0
    2|0
  • En azından hiç kitap okumamış bir insan lugatındaki bir kaç kelimeyle cümleler kurarken,okuyan bir fikri farklı şekillerde daha anlaşılır ya da tıkanmadan sonuna kadar götürebilir.

1|0
    1|0
  • Tabi ki. Ben kitaplarla butunlesen bir insanim mesela kitaptaki karakter icki iciyorsa hemen en yakin tekele gider bende icki alirim oturup beraber iceriz

1|0
    2|0
  • görürsün ama onu fark edemeyebilirsin

1|0
    0|0
  • ben goruyorum sahsen okudum zamanda dunyadan soyutlanıyosun mukemmel bısey

2|0
    0|0
  • Ben kekemeliği kitap okuyarak attım.Seneler önce.Beni tanıyanlara samimi olduklarıma söylediğim zaman inanmıyorlar :) Kitap dosttur...

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• OKuduğun kitaba bağlı olarak Türkçe'ni düzeltip, farklı konular hakkında üstün körü de olsa bilgi sahibi olmanı ve kelime hazneni geliştirmeni sağlar. Türkçeyi iyi kullanan yazarlar okuyorsan bir süre sonra okuduğun her metinde (ÖSYM'de dahil) anlatım bozuklukları, imla hataları gözüne çarpar. Yalnız bu amaçlı okuyorsan dikkat etmen gereken şey kötü çevirilmiş kitaplardan kaçmak. Dostoveski de okusan kalitesiz bir yayın evinden okuyorsan bol bol çeviri hataları, Türkçe'ye uymayan cümle kalıplarıyla karşılaşırsın bu da sana bir fayda sağlamaz.

1|0
    0|0
  • günlük hayatımda olsun, derslerde olsun, kitap okumanın bunlar üzerinde olumlu etkileri oldu. sayfalarca yazılar artık gözümü korkutmuyor, kelime haznem belli başlı kalıplarla sınırlı değil, olaylara kendimi yorumlarımı katabiliyorum, dünyaya başka bir açıdan bakabiliyorum.

her şeyden önemlisi "ne okuduğun" değil, okuduğunun sana "ne kattığı"dır.

2|0
    0|0
  • Üniversite sınavında okuduğunu çok daha kolay anlayabileceksin kitabın sana böyle bir faydası olacak

1|0
    0|0
  • Bn üni sınavnda 35 net biraktm ve sadece kitap okudum söyliyim ama dil bilgisini çalışman lazm

1|0
    0|0
  • kafa dagıtmaktan baska faydası yok baska bır dunyanın ıçıne gırmek guzel okudugun turede baglıda romandan fayda gelmez

1|0
    0|0
  • oradan edindiğin birikimler ile bir sohbet esnasında anlatacak çok şeyin olur:))

1|0
    0|0
  • evet, kesinlikle

1|0
    0|0
    • ne gibi mesela?

• Bilmem hic denk gelmedi oyle bir karakter

• Bu zamana kadar hep icenleri denk geldi ins gelmez oylesi

• çok gördüm

1|0
    0|0
    • ne gibi mesela biraz anlatırmısın?

• seçtiğin kitap türüne göre alanın genişler farklı terimler diline yerleşir bilgi veren tarihi romanlar bilimsel dergiler vs.aşk romanları kime ne katabilir ki

• Hıc kıtap okumazdım , son zamanlarda okuyomaya basladım ınsanın herseyı gelısıyor kıtap okuyarak , mesela turkce sorularını yapamazdım anlayamazdım sımdı gayet ıyıyım

1|0
    0|0
Yükleniyor...