Zeki insanların agnostik veya ateist olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Einstein,Bill Gates,Tesla,Steve Jobs gibi zekalarının üstünlüğüyle ünlü bu insanların ateist ya da agnostik olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu insanlar yanılıyor olabilir mi ?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistim, kendime zeki demek değil amacım. Bilimi ve bilimin tarihini araştıran yakından ilgilenen bir insanım. Dediğin son derece doğru, çoğu bilim insanı ateistti. Her hangi bir yaratıcıya inanmıyordu. Günümüzde de bu şekilde. Zaten şöyle bir durum söz konusu, bilim metafiziksel kavramları yok kabul eder. Tanrı, melek, şeytan, cennet vs. gibi.

Şunu da belirtmek doğru olacaktır. Müslüman olup da çok zeki olanlar mevcut ya da ateist olup da salak olanlar. Bu kesin bir yargı değil. Yani bilim insanlarının çoğu ateist, bilim insanları zeki o halde ateistlerde zeki diye bir mantık yürütemeyiz. Ateistleri zeki gibi gösteren şey şudur. "ŞÜPHECİLİK" ateistler diğer insanlardan zeki değiller bence, farkındalar. Bütün mesele bu. Diğer insanlarda bazı korkularının ötesine geçip, bazı şeylerin farkına vardıklarında bunu anlayabilecekler.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• elbette yanılıyorlar. yüzlerce tarihe adını yazdıran bilim adamları dururken 4 kişiyi ileri sürerek bunların doğru düşündüğüne inanılmaz elbette. hıristiyan bilim adamları malum biliniyor. bizlerde de bir sürü bilim adamı var. hatta halen sırları çözülemeyen bilim adamlarımızdan ikisini örnek vereyim. mimar sinan, piri reis. her ikisi de bu günün bilim adamlarının hala kafasını karıştırıyor. ahmet çelebi ise bizlerin sahip çıkmaması nedeni ile bilim adamları arasında görünmüyor. ilk uçan bir osmanlı evladı iken kayıtlarda iki amerikalı geçiyor...

4 tane inançsız kesinlikle yanılıyor. haaa şunu da belirteyim. einstein en zekalı adam değil. en zekalı adam yabancılar içinde Nicola Tesladır. atom projesi einsteine ait değil Leo Slizard a aittir. akıllı adam dediğiniz kirli işlerin adamı olup projeye sahiplendi. almanyadaki yahudilere çok yardımı olduğundan ona şükran olarak en akıllı adam ilan ettiler

0|3
    0|0
  • Herkes yanılabilir. Zeki insan yanılmaz diye bir şey yok. Bu sitedeki en saçma ikinci soruyu da sen sordun demin.

"Mevlana neyi icat etti?"

İşte Tanrı'nın olmadığının en büyük ispatı.

1|0
    1|0
  • Jackerin yanıtı objektif ve soruyu iyi karşılamış en iyi cevap bence.

0|0
    0|0
  • neyin ne olduğunun farkında oldukları için ya da zeki oldukları için saçmalıkların gerçektende ne kadar saçmalık olduklarını görebildikleri için olabilir mi

1|0
    0|0
  • bu saydıklarının öyle olduğunu mu iddia ediyorsun :)) nice zekiler vardı ama hepsi ölümlü olarak gittiler.

0|0
    0|0
  • Öncelikle zeki insanlar ateist,agnostik olabildiği gibi dindarda olabilir bunda bir zorunluluk yok.Ancak insanoğlu içinden çıkamadığı soruları Tanrıya bağlar.Bu bazılarında tembellik yaratır.Ancak bir ateist sonunun tanrı olmadığını bildiği veyahut bizim tabirimizle düşündüğü için daima sormaya sorgulamaya çalışır.Bu da tatminsizlik derecesinde bilimsel araştırmayı ve başarıyı getirir.

0|0
    0|0
  • valla bende biraz ateistim ama ben daha bir halt yiyemedim icat yönünden :D sen sadece bildiklerini saymışsın :)) özelden genele gidersen sorunun cevabını bulursun :))

0|0
    0|0
  • Tesla Hristiyandı ateist oldugunu ileri sürenler çıksada yanlış her sene sırp ortodosk kilisesi yortusunu yapar...

0|1
    0|0
  • einstein yahudiydi diye biliyorum yav saçmalayıp kendinizce tribe girmeyin, Fatih Sultan Mehmet, Mevlana, Ali Kuşçu, mimar Sinan, belki bazılarınızın ateist olduğunu düşündüğü Atatürk te üstün zekalı

1|0
    0|0
    • Fatih Sultan Mehmetin,Mevlana nin üstün zekalı oldugunu nerden çıkardın? Ayrica Einstein ateistti arastir istersen

• Havantopunun ne olduğunu biliyorum.Onu icat eden Fatih Sultan Mehmet değildir.Onun benzeri bir silah Avrupa'da daha önce icat edilmis ve kullanılmıstır.Türkler de bu silahı gelistirip daha sonra kendi lehinde kullanmıstır.Ayrıca yapılan işi küçük görmüyorum.Yapana helal olsun ama onu yapan Fatih Sultan Mehmet degil, sacmaladin cidden :D :D

• kaynak var mıkim bulmuş havan topunu bende merak ettim, umarım bildiğin savaş topundan bahsetmiyorsundur link , sezarın hakkını sezara vermek gerekir fatihin üstün zekalı olduğunu müslüman diye kabul edemiyorsun bence objektif olduğunu düşünmüyorum

• para onları o yöne çekiyor ben bir çöpçünün ateist olduğunu hiç görmedim

1|1
    0|0
  • olabilir dee olamayabilir de

0|0
    0|0
  • Kaynak ver.

0|1
    0|0
  • zeki insan evrende mutlak bir gücün olduğunu anlayandır. bunlara zeki demek yerine bazı konularda daha dirayetli olmaları şeklinde bakmamız daha akıllıca olur.. ayrıca da saydığın bazı isimler ateist değil.

0|0
    0|0
  • Demek ki çok da akıllı değillermiş . :)

0|0
    0|0
  • sende çok zekisin

bence özeniyorsan onların yolundan git

0|1
    0|1
  • % de 1.000.000 yanılıyorlar. desem. akıllı değiller bence kader, şans.

1|0
    1|1
  • Bilmiyorum bu konu derin.

0|0
    0|0
  • olabilir.

0|0
    0|0
  • bi mevlana cahildi o zaman zekanın bunlarla alakası olduğuna inanmıyorum

1|0
    1|0
    • Mevlana neyi icat etti?

• düşünen insan zeki değilmiydi

• Düşüncenin niteliği de önemli..

• Tabiki yanılıyor olabilirler ama konu bu değil. Mesele; inanmayanların, inananlardan daha fazla tarihe geçmesi.

Fark şu, birisi yapılana şükrediyor, birisi yapıyor.

1|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Günümüz dünya düzeninde masonluk diye bir şey var,senin dediğinde bunla alakalı.Din bu politikalarla hep cahillik üzerinde yayıldı.Bu dediğin kişileri araştırırsan teslayı bilmitorum gerci geri kalanının bu guruplar icinde olduklarını görürsün.Özellikle einstein oo yürümüş gitmiştir bu konuda:D zeki dindarlar yokmu?var ama bizlere bu kişiler öğretilmiyor araştırırsan şok olursun eminim.Birde başka yandan bakarsak,bir insan kendini bilime adarsa onla yatıp kalkarsa dünyevilik olayına girer ve ateist olur.Ki şuanda allahın varlığını kanıtlayan yüzlerce bilimsel kanıt var ama ben bu kanıtları bilen bir müslümanla karşılaşmadım henüz.Zki kişiler işte bu kanıtları biliyor

0|1
    2|0
    • Bence sadece masal okuma, çok yönlü oku. Okurken beynini de çalıştırmalısın. Verilen lop alıp yutma, düşüncelerinle çiğne.

• ben objektif bakış açımla kazandım bu düşüncelerimi,ateistken öğrendim bütün bunları şimdi bana maval okuma

• SINIRSIZ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE KENDİNİ AÇAN HERKES KENDİNİ BIGÜN BU VARSAYIM İÇİNDE BULABİLİR BENCE

0|0
    0|0
  • Hepimiz geri zekalıyız, dağılın.

0|1
    0|0
  • bende ateistim ve onaylıyorum hepsi bizden çıkıyor!

0|0
    1|1
Yükleniyor...