Atatürk'ten nefret ettiğini tv de itiraf eden kadın hakkında ne düşünüyorsunuz?

link

40. saniyeden sonra ifade ediyor. Chp den nefret edebilirsin, zihniyetinden de nefret edebilirsin ama bunu bahane ederek dünyanın kabul ettiği ve saygı duyduğu ve aynı zamanda onun sayesinde bir kadın olarak kendini ifade etme hürriyeti ve özgürlüğünü sana veren veren bir lider hakkında nasıl nefretini kusabiliyorsun?

O zaman bizde sizin gibiler yüzündenbizde Dinden, İslam'dan mı soğuyalım nefret edelim? Bu nasıl bir mantıktır?

Güncellemeler:
Bakın bazı arkadaşlar bu sadece kendisini ilgilendirir sana ne bize ne gibi yorumlarda bulunmuş. Benim eleştirdiğim nokta Atatürk'ün yaptıklarını eleştirmiyor, onu sevmeme nedenini sadece chp ye bağlıyor, bende tekrar ederek diyorum ki yobaz insanların dini yaşama şekillerini görüp nasıl dinden soğumak mantıksızsa, sadece chp yi eleştirip Atatürk'ten soğumakta o derece mantıksız. Örnek veriyorum süleman demirel de muhafazar sağcı bir siyasi liderdi, chp ye muhalif biriydi ama Atütürkçüydü mesela

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ü sevmeyebilirsiniz.Ama saygı göstermek zorundasınız.Bugün bu devlette kadın hakları varsa bu Atatürk sayesindedir.Onca zorluklara karşı bu milletin çarkına Türk kadınlarınıda sokmayı başarmıştır.Bu millette bu kadar yobaz kafa varken, kadın erkek eşitliği söz konusu bile olamazdı eğer Atatürk olmasaydı.Bunları bir erkek derse bir nebze anlarım ama kadınlar diyince anlamıyorum...

0|1
    0|0
    • zaten bende bunu anlayamıyorum bir türlü, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren tabiri caizse onları mal olmaktan çıkartıp erkekle aynı statüde insan sınıfına sokan bir kadın mantık çerçevesinde nasıl sevmediğini söyleyebiliyor anlayamıyorum. Demekki bir erkeğin arkasında kara çarşaflı olarak yürümeyi kendilerine layık görebiliyor bu zihniyet

• O çok sevdikleri Arap ülkelerine gitsinler yaşasınlar birkaç yıl.Orada kadına verilen değeri sözde biliyorlar ama hiç yaşamamışlar.Okulda İran'dan okumak için gelen bayan arkadaşlar var çok imreniyorlar buradaki kadınların özgür olmalarına.İşte bunların kıymetini yaşayanlar biliyor.

Kızlar Ne Diyor 7

• Atatürk o kadın gibilerin töreyeceğini sonradan ona hakaret sitem sevmek zorunda mıyım diye laflar ettiğini duysa benim yaptığıma bak bunların ettiğine bak derdi tabi sevmez Atam baş örtüyü kaldırmıştı çünkü

0|2
    1|0
    • yahu müslüman bir ülkede baş örtüsü olan birisi neyi var nedir sizdeki bu zihniyet halen anlamış değilim illa saç rengini görmek ne olyor

• saçla erkek tahrik olur mu allah aşkına ya önemli olan namus oda bana yeter.. Tamam ülkemizde her insana eşit özgürlük sağlanmalı bende 12 13 yaşındayken şortla dışarı çıktığım zaten ayıplar gibi bakıyorlardı ve kınıyorlar gerçekten kapanınca namuslu mu olunuyor onlar namus abidesi biz değiliz yani ona bakarsan açığında kapalınında iyisi kötüsü var

• önce söyleyim ben atatürkü severim ama kadın naparsa yapsın,kimseyi sen niye böyle düşünüyosun diye yargılamaya hakkımız yok ama şöyledir ama böyle amalar hep gider.sevmek zorunda değil,kimse allahıda sevmek zorunda değil benide sevmek zorunda değil,bu yüzden eleştirmek mantıklı gelmiyor bana

0|0
    0|0
    • ya tv de fikrini söylesin ona bişey demiyoruz ama sırf bir pire yüzünden yorgan yakmanın mantığının saçma olduğunu eleştiriyoruz, o pire örneğinide chp olarak söylüyorum.

• ondan dolayı olduğunu sanmıyorum ben,cumhuriyet tarihi bir çok farklı şekilde yorumlanıyor,sen bir yorumuna katılıosun o başka bir yorumuna.Atatürkin kendisini kkurtardığına falan inanmıyor inandığı tarih yüzünden chp ile alakalı değil

• tipe bak , zerre nur yok .

0|1
    1|0
  • yok o kadının olay chp yüzünden değil işte,o toptan tarihi farklı yorumluyor

0|0
    0|0
  • sadece kendisini ilgilendirir.

0|0
    0|0
  • ya niye biliyo musun valla ne kadar doğrudur yanlışdır bilmiyorm sen biliyorsan beni de bilgilendir çünkü hep bu iki kesimin arasında kaldım. Bi kesim sevmiyoruz diyorlar bir kesim atatürkçü iki tarafın lafları düşündüğümde orta yolu bulamayan ama saygı duyduğum iyi bir lider diyebileceğim kişidir Atatürk. Cidden bilgilendir.. Mesela dün cumhuriyeti kutlamayan arkadaşlarım şöyle bir açıklama yaptı kopyalıycam hemen. Kopyaladığım nedenden dolayı sevmiyorlarmış...

29 EKİMDE NEYİ KUTLUYORUZ? Hilafetin yıkılışını mı? Tekke ve Zaviyelerin Kapatılmasını mı? Padişah ve halifenin ülkeden kovulmasını mı? Her tarafa bir meyhane ve kerhane açılmasını mı? Ezanın Türkçeye çevrilmesini mi? Medreselerin kapatılmasını mı? İslam harflerinin kaldırılıp Latin harflerinin getirilmesini mi? Hacca gitmenin yasaklanışını mı? Camilerin depo, ahır haline getirilmesini mi? İslam takviminin kaldırılmasını mı? Padişahların ve din büyüklerinin irticacı yobaz olarak görülmesini mi? Kabe Arab'ın olsun bize Çankaya yeter denilmesini mi? Avrupaya güzellik yarışması için Türk kızların gönderilmesini mi? Cuma tatilinin Hristiyanlar gibi Pazar gününe çevrilmesini mi? Çocukları sünnet etmeyi yasaklamalarını mı? Askeriyeden alay müftülerinin kaldırılmasını mı? Her köşeye faiz kurumu bankaların açılmasını mi? Kanuni'nin yasakladığı dansın çağdaşlık diye gösterilmesini mi? Sarık, Çarşaf gibi İslami kıyafetlerin yasaklanmasını mı? Okumak isteyen kız çocuklarının başını açmak zorunda kalmasını mı? Kız erkek karma eğitimin getirilmesini mi? Flörtün, gayri meşru ilişkinin normal gösterilmesini mi? İskilipli Atıf Hoca'nın idam edilmesini mi? Yoksa Kemahlı Ebu Hocanın Mezarından çıkarılıp asılmasınımı? İbrahim Hakkı Hoca'nın asılmasını mı? 500.000 İslam büyüğünün idam edilmesini mi?

Bunalrın hepsini atatrk yapmış ve bu nedendenmiş. Duyduğum...

0|1
    0|1
    • Yazını okudum ve arkadaşlarının yazdıklarının yarısı yalandan ibaret.Diğer yarısına gelincede kimisi Atatürk döneminde kimiside Atatürk'ün ölümünden sonraki dönemde yapılmış şeyler.Öncelikle şunu söyleyeyim Atatürk dinleri pek sevmezdi.Hatta Şam'da Subaylık yaptığı dönemde İslamdan nefret etme noktasına bile geldiği söylenir.Yıkılmış ve işgal edilmiş bir imparatorluktan yeni modern bir devlet yapılmaya çalışılmış.İster istemez iyi veya kötü birçok şey denendi.Bu yasaklarmalar falanda yalan.

• Rica ederim.Bende sana teşekkür ederim saygı duyduğun ve olaya tek taraflı bakmadığın için.

• Bende rica ederim .

• aslında tam olarak anlatmak istediğini anlatamamış bu kadın ama şahsi meselesidir Atatürk'ten nefret etmesi bizleri ilgilendirmez. Vurguları hatalı kullanarak tepki almış ve doğaldır da.. Sizin ilahi dinlerin peygamberlerini sevmek gibi bir mecburiyetiniz yoksa onların da yok demektir. Bir insanı tüm dünyanın sevmesini bekleyemeyiz. Ancak şu gerçek var ki; chp gibi bir parti Atatürk sevgisine, Atatürk gençliğine, ülkenin geleceğine vurulmuş bir darbedir. chp aldığı oyları alternatifi olmadığı için alıyor. alternatifi yaratıldığında barajı bile geçemez zira silik kimlikler ordusu..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bunların gündem yaratmak istediğini ve bizimde bu tuzağa düştüğümüzü düşünüyorum

0|1
    0|0
  • adı üstünde kaltak işte :D

0|1
    2|0
  • Bu sevmesin zaten amk

0|1
    1|0
  • fikrini söyleyebildiği için twbrik ediyorum

zihniyetini skeyim onun ama

0|1
    1|0
  • sanane ister sever ister sevmez

0|0
    0|1
    • sevmemesini sadece chp ye bağlamasını eleştiriyorum, Atatürk'ün yaptıklarını eleştirsin ondan sevmediği söylesin daha mantıklı olur, eee benim de bunu eleştirmeye hakkım var öyle değil mi?

• önce sinirlendim , sonra normal karşıladım. herkesin düşüncesi kendine

0|0
    0|0
Yükleniyor...