Marmaray'a yüksek gerilim yerine şebeke elektriği verilirse

2008'de vicdanı kaldırmadığı için projeden ayrılan mühendis Rıza Akcan'ın 15 uyarısından biri daha ilk günden yaşandı. Millet tüneli yürüyerek geçmek zorunda kaldı.

Hat henüz tamamlanmadığı için "geçici bir çözüm" olarak" 34,5 Kw'lık şebeke elektiriği ile idare ediliyordu.

İlk gün, gün boyu defalarca tren seferleri durdu.

Bence Marmaray sistemi tamamlanana kadar bundan uzak durun.

Sizce insanların hayatlarının söz konusu olduğu bir konuda, mühendisler mi karar vermeli, yoksa şov yapmak isteyen siyasiler mi?

link

Güncellemeler:
Cumhuriyetin ilk 20 yılında, son 20 yılından daha fazla demir yolu yapıldı, ahan da bakın:

link

link
Marmaray'da seferler bir kere daha durdu:

link

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dua edelim Kaza olmadı herşey beklenir

0|1
    0|0
    • Kaza olma olasılığı çok zayıf değil. Proje tamamlanana kadar sinyalizasyon sistemi çalışamıyor. Bahsettikleri 15 milyon dolarlık ek bütçe ile hazırlanacak geçici sinyalizasyon sisteminden ise haber yok, malum seferler de zaten başladı.

Yani bir tren arıza yapınca, kimsenin bundan haberi olmayacak, ve maazallah kuvvette muhtemel arkadan gelen tren öncekine özetle toslayacak.

• Yani siyasi şov her zaman pirim yapar bu memlekette.

• Yandaş medya : )

Kızlar Ne Diyor 2

• panpa artik cumhiriyetin kurulusu degil marmarayin acilisi kutlanacagi icin farketmez hüloooggg.

1|1
    0|2
    • güncelleme : suclu halkmis panpa aciklama geldi. yogunluk yüzünden seferler yapilamiyormus. sayiyla binersiniz artik.

• Nerdeyse çaça şahinciler gibi yanlayarak giden marmaraya şahit oalcağız

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Olsun tarihte bir ilki gerçekleştirdik. Asya'dan Avrupa'ya boğazın altından yürüyen ilk insanlar olduk.

0|1
    0|0
  • Valla şahsi fikrimi söylicektim ama önceki yorumların birinde Abdülhamit han için söylediklerini okuyunca, bu bağnazlıkta birini beslemek istemedim. 3 kişi yanyana yürüyemiyomuş öyle mi:) Azalarak değil hızlı hızlı bitseniz, biz de görsek o günleri...

0|0
    0|2
    • İstibdat dönemi nedir, biraz kitap oku, araştır, sonra gel buraya.

• Ama durum böyle. Özellikle son bir kaç senedir tarih yeniden yazılmaya çalışılıyor. Misal Erdoğan Abdülhamit'i Atatürk'ten daha fazla telavuz ediyor. Hemen aşağıda da böyle bir yorum yazılmış "cumuhireyi ne karıstırıyorsun ya" ile başlayan. Yani niyet ortada.

• Tayyibin de Allah belasını versin beni ilgilendirmez o herif , ben abülhamit için gösterdim tepkimi.

• Marmaray oldu tabanvay

0|1
    0|1
  • Burası Türkiye birgün çanak çömlek denilir birgün şov yapılır, yüce rabbim bu gariban mileti korusun.

0|1
    0|1
    • O da yalan. Adamlar banliyö hatlarının yenilenmesi için ihaleyi daha geçen sene verebildi. Bunu mümkün mertebe rant koparmak için bu kadar oyalamasalardı Marmaray bitmeye çok yakın bir projeydi bugün.

• Olay sadece tüp geçit değil yani.

• ya vicdanı bu saate kadar nerdeymiş acaba o muhendıs arkadasın.. bugune kadar bir piyasda yok son anda şov yapmak ve birilerini karalamak için cıkıyor ve vıcdanm rahat degıl dıyor... tabi önce parasını kazanıyor sonra bunları yapıyor arkadai.. bu kadar basit düşünmeyin ya.. bunu siyasi bir objeye cevırmyın bu vatan ıcın onemlı bırsy... 10. yıl marsında gururla bahsedrz demır aglarla orduk diye ama smd buna devam edılınce bastaklerden dolayı herks acık arıyor.. hatalar olabılır bıze dusen bunların ustesınden gelnmesı ıcın guc vermemzken hep nasıl cukur acarda tokezletrz dıye dusnyrz...

0|0
    1|3
    • Adam zaten işi dellenip 2008'de bırakmış. Marmaray Projesi güzel bir proje, projelendirilmesi ve kredilendirilmesi Nurettin Sözen döneminde başladı. İstanbul metrosu inşaatına da Sözen döneminde başladı. Aksaray hafif raylı sistem de Sözen zamanın da tamamlandı. Buradaki sıkıntı Marmaray değil, siyasilerin pirim kazanmak için mühendisleri takmayıp hadi açalım demesi ve kimsenin buna birşey dememesi, ayrıca her bir halkı tek başıma ben yaptım diye artislenmesi.

• Ayrıca zamanında içsavaşın yaşandığı Ruanda'dan, Etopya'dan ve halen çatışmaların devam ettiği Sudan'dan daha iyi durumdayız, buna da şükür öyle mi?

• beğenmeyen binmesin ama yhaa .s.s

0|1
    0|1
    • İyi ki millet panik yapıp evmedi birbirini. Diyanet işleri başkanının duaları sağolsun :)

• cumuhireyi ne karıstırıyorsun ya

2 abdulhamit zamanında 100 de 90 ı yapıldı ona bakılacak olursa?

0|0
    0|1
    • Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında Türk mühendisleri ve işçileri son yıllarından daha fazla demiryolu yaptı.

Abdülhamit döneminde de demiryolları yapıldı bu doğru. Ama tren yolu projesi Abdülhamit'in değil, Avrupa devletlerinindi (doğal kaynaklara daha rahat ulaşabilmeleri için), demiryolllarını Almanlar yaptı, işletmesini İngilizler, Fransızlar ve Almanlar yaptı. Daha çok doğal kaynağa ulaşabilmek için demir yolları dolana dolana gitti.

• Gönderdiğim linkte yazanları oku bir daha yaz bunları.

• I*neler utanmasa 2 kalem pil ile çalıştıracaklar Marmaray'ı.

1|0
    0|0
  • birazdan bir grup (o gruba isim takmak istiyorum ama söylemeyim) şiddetli bir şekilde hüloğğğğğğğ çeker burada hindi gibi

0|2
    0|0
Yükleniyor...