Facebook insanı mutsuz ediyormuş sizce doğrumu?

Amerikanın utah valley üniveristesi facebookun insanları neden mutsuz ettğine dair yeni bir araştırma gerçekleştirmiş şöyle;

facebookta ne kadar çok zaman geçirirseniz mutsuz olma olasılığınız okadar yüksek zira facebookta sık zaman geçiren kişiler diğer arkadaşlarının kendilerinden çok daha iyi bir hayata sahip olduğunu düşünerek mutsuz oluyor hayatın adil olmadığını ve diğerlerinin kendilerinden çok daha mutlu olduğuna inanıyor ve facebookta sosyallaşmektense gerçek arkadaşlarıyla yüzyüze sosyalleşen kişilerin daha mutlu ve hayata daha olumlu baktığı gerçeği..

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• hayatları sanalda yasayan bı nesıl ıcın gayet normal. pc basında oturan kısı arkadaslarının paylastıgı fotoları gorup kendını asosyal hıssedıyor.her yaptıgı aktıvıteyı ve bulusmayı sanalda paylasmayı bı maharet ve ustunluk goren bu mılletın bıraz sonradan gorem ve sımarıklıgı ıle de alakalı

1|0
    0|0
  • bence çok doğru geçmişteki arkadaşlarımı görünce daha da mutsuzlaşıyorum.

1|0
    0|0
  • Bence facebook değil, Mesaj bölümü, görüldü yazısı ile depresyona girenler var :/

0|0
    0|1
  • eskidendi o facebooklar kullanamıorm. zaten okeyplusta vakit gecırıyordum.

0|0
    0|0
  • Hiç facebook kullanmadım.

0|0
    0|0
    • en güzeli sanki olmayınca seni garipsiyorlar

• Bilmiyorum ilk başta üye olmuştum ama ne olduğunu çözemeyince bir daha girmedim .

• illa amerikanın arastırmasına gerek yok tu .

bunu bilmek için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• doğru bir teori. örneğin, face te sürekli dolaşanların 'herkes sevgilisiyle resim koymuş benim yok hepinizi babanız görür inşallah' vs dediğini gördüm. sanıyor ki çok mutlular benim yok, onlar gezerken ben pc başındayım diyip moral bozuklugu yaşıyorlar. oysa kimsenin hayatı dışardan göründüğü kadar mükemmel değil

2|1
    0|0
    • ouüzden çok vakit geçirmemek orayı kaide almamak hayatın oraya sınırlı olmadığını bilmek gerekir arkadaşlarımıza sık vakit ayırarak dışarda görüşerek birşeyler paylaşmamız lazım yoksa yalnızlaşıyor ve mutsuzlaşıyoruz giderek..

Yükleniyor...