İyi de bu hayvanların suçu ne?

İnsanların suçunu neden hep hayvanlardan çıkarıyoruz ki?

Biz insanlarda bilimum kötü özellikler toplaşmışken ne istiyoruz biz insanlar o duygu yüklü merhametli varlıklardan?

-Aç ayı oynamaz diyoruz.

-Besle kargayı oysun gözünü diyoruz.

-Eşek ne anlar hoşaftan diyoruz.

-Yılanın başı küçükken ezilmeli diyoruz.

Diyoruz da diyoruz...

O hayvanların yarısı kadar empati yoksunu olan 'insan' o büyüklüğün altında ezilmiyor mu aslında?

İnsanlar çok acımasız değil mi?

En basitinden bebeğini bırakıp tatile giden o öğretmen...

Gibi gibi gibi...

Daha neler var neler...

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bir hayvansever olarak hayvan sevgisini bu boyutta üşünmemiştim daha önce. İlginç bir düşünce, dikkatimi çekti açıkçası. Bence hayvanların hepsine aynı karekteri yükleyerek bu tarz şeyler söylenmiş olabilir. Oysa hayvanlar da insanlar gibidir. Bebekken nasıl öğretilirse onlar da öyle oluyorlar. Ama doğayı ve içgüdüleri de inkar edemeyiz. Bu nedenle her ne kadar genelleme yapmak yanlış olsa da bazı hayvanların insanlara karşı zararlı olduğunu kabul etmeliiyz. Soruya dönrsek evet hayvanları kalına sokarak onlara göre yorum yapmak doğru değil ancak bu atasözleinin hepsindeki hayvan yerine de insanları koyuyoruz. Bir de bu açıdan düşün.

1|0
    0|0
    • Bakış açın çok güzel. Yalnız, insanların mı hayvanlara zarar verdiği yoksa hayvanların mı insana bakış açısında % 80 oranında insan hayvana diyebilirim maalesef... İnsan da bir nevi düşünen hayvandır diyor cevabına teşekkürlerimi sunuyorum ;)

• :)) Rica ederim. Bu konuda sana katılıyorum. Bazı insanlar keşke içgüdüleri harcinde başka şeylerle doğmasaydı.

Erkekler Ne Diyor 2

• "Eşek hoş laftan ne anlar." Soruna gelirsek hak veriyorum sana. İnsan olarak nitelendirilmemiz "insan" olduğumuz anlamına gelmiyor.

1|0
    0|0
    • Maalesef. Teşekkür ederim (:

• Sağolasın. Maksat sormak işte. Bazen bizim de cebimizden çıkıyor böyle şeyler... Sorum pek ilgi görmese de. :)

• Önemli olan ilgi görmesi değil. Çünkü burada şu an ne yapıyorsunuz de, daha fazla ilgi görür. Buradaki insanların ilgi düzeyleri ile sorunu bir tutma. Bence çok kaliteli bir soru. Bir de kaliteli sorulara kaliteli cevap yazma istediği oluşuyor genel olarak insanlar. Kaliteli cevap yazamayınca da sadece soruyu okumak ile kalıyorlar. ;)

• herşey insanlar için :)

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bebeğini bırakıp tatile giden öğretmene çok yüklenildiğini düşünüyorum. Evlilik dışı bir çocuğu kabullenmeyen toplumun, ölen bebek için iki damla döktüğü gözyaşı timsah gözyaşıdır bana göre. O kadını en başından o hale getiren o gözyaşı dökenler.

1|0
    0|0
    • Evet o kadının psikolojisini normal görmek, aaa nasıl anne demekten öte hangi psikoloji içinde onu yaptığını öğrenmek lazım...

Yükleniyor...