Ne kadar araştırmacıyız ?

Andımızın yazarının ismini ve mesleğinin ne dolduğunu biliyor musunuz? googleye bakmadan cevap verin fırtınılar koparan çoğu insan bunu bilmmiyordur bence hatta andımızın kaldırılmasını protesto edecekken kendi rezil olanlar var bkz: ÇYDD Şube Başkanı andımızı unutunca uydurdu

link

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Bir insana ne kadar çok bir şeyi yapma konusunda diretirsen o insan o kadar çok soğur o işi yapmaktan. Ben ilkokulda hava buz gibiyken bile o andımızı okutup öyle içeri girmemize izin veriyorlardı. Bu yüzden bu işkenceden öteye gitmedi . Yani aklıma gelince hep kötü hatırladım o yaklaşımları. o yüzden insanları sıkmadan okutturulması taraftarıyım. ha ama Bu sadece bu Konu için değil başka konular içinde böyle . Mesela bir insana sürekli ödev yap ödev yap dersen o insan yapmaktan soğur. Şu an böyle bir eğitim içersindeyiz. Zaten okullarda Atatürk her gün ders konusu , her gün bununla ilgili ödevler , projeler veriliyor. Pzt. Cuma Marşımız okunuyor. Bu kadar diretilmesi bence yanlış. İnsanlara zorla birşey veremezsin. kendisi o bilgiyi almak isterse alır. Yani içinde bu aşkı bulundurmayan birine istediğin kadar andını okut o kişi , çocuk yine sevmez..

Son olarak Reşit Galip .)

0|1
    1|0
    • tebrik ediyorum seni :) soruyu cevaplamaya değer bulduğun için de teşekkür ederim

• bilemem arttık :D

• emin ol ben de bilmiyorum :-)

Kızlar Ne Diyor 1

• sadece Türk biri olmadığını biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Andımızın yazarının hayatı çok mu önemli? X kişisi yazsa ne olur, Y kişisi yazsa ne olur? Andımızın içeriği nedir ve ne görevi üstlenir? Asıl sorular bunlar. Andımız, topluma zorla aşılanmaya çalışılan uyduruk bir "Türklük bilinci"nin ayaklarından biriydi. Kaldı ki o toplum 2 milyon Ermeni 2 milyon Yunanlının zorla çıkartıldığı, çok karışık bir etnik yapının geride kalanlarıydı

5-6 yaşındaki çocuğa sırf Türk olduğu için (ki Türk de değildir hepsi, Kürt Arap Çingene de var bu ülkede) otomatikman "doğru, çalışkan" olduğunu ezberletmeye kalkmayı savunamam

1|1
    0|0
    • ya yazarı önemli değil ama bir bardak suda fırtınalar koparanlar biliyor mu diye sordum bol keseden atmak kolay bu ülkede

Yükleniyor...