Atatürk neden sadece Galatasaray ı ziyaret etmiş?

Atatürk diğer hiçbir kulübe bu ilgiyi göstermemişken Galatasaray Lisesini tam 3 kez ziyaret etmiş ve üstünde Galatasaray'a yazan imzalı fotoğrafını bırakmış sizce bu ilgiyi neden diğer kulüplere göstermemiş?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ü bir kulübün taraftarı yapma çabalarına sinir oluyorum,ne olmuş liseyi ziyaret ettiyse kaldı ki alt tarafı liseyi ziyaret etmiş.Atanın kulüp ilişkilerine bakacak olursan gerçekten ziyaret ettiği 2 kulüp olduğunu görürsün birisi fenerbahçe diğeri ise altayır.

altayı ziyaretinden sonra ziyaret defterine;

"Altay Spor Kulübünde tanıdığım gençlik iftihara şayandır. Bu gençlik müvacehesinde istikbalin kuvveti ve saadeti en bariz görülmektedir."

Gazi Mustafa Kemal - 14 Tesrinievvel 1925

yazmıştır.

yine fenerbahçe ziyaretinden sonra da ;

"Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmis ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim."

3.5.1918 - Ordu Kumandanı - Mustafa Kemal

ve son olarak da kurtuluş savaşını resmen başlatmak için Samsuna hareket etmeden önce annesini beşiktaş kulübüne emanet etmiştir.

bu kadar açıklama yeterli sanırım.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• hayır fenerbahçeyi beşiktaşıda ziyaret etmiş senin yanlışın var hatta fenerbahçe kulubü her yıl atatürk fenerbahçeyi ziyaret etti diye kutluyor

0|1
    0|0
    • Valla ben okuduğumu söylüyorum gsyi tam 3 kez ziyaret etmiş hatta Kılıçdaroğlu gsyi ziyaret ettiğinde ünal aysal ile Kılıçdaroğlu Atatürk ün gsye ziyaretini konuşuyordu

• Müzede daha neler neler var..İçtiği fincandan tut bardağa kadar..

Mektupları falan da var..

0|0
    0|0
  • galatasaray hasta olmuş

0|1
    0|0
  • şanlı olduğu için

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Atatürk ileri görüşlü bir insandı gelecekte Türk sporunu en güzel şekilde temsil edecek kulubün Galatasaray olduğunu da görmüş bilmiş o yüzden sadece Galatasarayı ziyaret etmiştir :D hacı liseyi ziyaret etmiş la ne var bunda bizim kurucular arasında Tevfik Fikret de vardı sanırım ve Atatürk de Tevfik Fikret i çok severdi benim bildiğim onla alakalı olabilir Atatürk ün Galatasaraylılığı ya da diğer kulüplere olan sempatisi ile ilglil olduğunu düşünmüyorum o zamanlar daha yeni bu kulupler sportif anlamda pek bişey yok Atatürk'ün ziyaretleri bence teşvik etme ilerlemeyi sağlama bir lider olarak bu kulüplerin arkasında olduğunu gösterme amaçlıdır

0|1
    0|2
  • Atatürk fransızların son kalesi olan gs lisesini iyi tanıyan biriydi. kurtulus savasını kazanması konusunda kendısıne hiç şans vermeyen ermenilerin yenı kurulacak osmanlı cumhuriyetinde devletin hangi kadrolarına atanacaklarına karar verecek fransızları burada ağırlayıp anlaştıkları yer olduğunu biliyordu. Bu noktayı denetlediğini devlet arşivlerinden öğreniyoruz eğer istedğim şekilde eğitim vermezlerse kapatırım dediği yer kendisi öldükten sonra eski düzenini tekrar almış fransız sempatizanlığı hat safaya yükseltilmiştir.

0|0
    0|1
    • İyi sallam�şsın adam sadece gs lisesini ziyaret etmemiş gslileride ziyaret etmiş çünkü gs laiklik demek gs batıya açılmak demek

• gs nın diğer takımlardan tek farkı uefa kupasını alması bu kupa olsada olmasada gs yine gs olur bu kulubu buyuk yapan kupaları değil, ismidir. Avrupada gs lısesi yakın tarihin manastırları gibidir. Bir islam ulkesinde modern avrupanın kurduğu bir manastır gibidir.

• Gs türkiyede en çok kupa kaldırmış takımdır senin mantığına giderdek ts ile bjk aynı seviyede takım

• Mustafa Kemal Atatürk´e Galatasarayı en çok sevdiren şey Galatasarayın kuruluş sloganı olan "Galatasarayın hedefi Türk olmayan takımları yenmek" sözüdür Atatürk bugün hayatta olsa Galatasarayla gurur duyardı

1|0
    0|0
  • yanlışın var...

hangi kulübü kim ziyaret etmiş bu fotoğrafta gözüküyor. link

0|0
    0|1
    • Atatürkün gsye ait imzaladığı fotoğraf bile var youtubea Atatürk galatasaray yaz çıkan videoyu izle

• Sen izle ben neden izleyim. Sen fenerbahçe sitesine gir orada bak atatürkün ziyaret yazısını görürsün

• 0|0
    0|0
  • mektebi sultani gibi işgalci fransızlara kucak atmış mektebin takımını niye tutsun ?

0|0
    0|0
  • Ama Fenerbahçeli ?

0|1
    0|1
    • Valla hangi takımlı bilemem bununla ilgili herkes birşey söylüyor ama Atatürk ün gsye çok büyük bir ilgisi varmış

• Atatürk fenerli diye siz kendinizi kandırmaya devam edin. En başta kendisine suikast düzenlemeye çalışan kaldi ki bu kişi fenerbahçe başkanlığı yaptıysa hiç tutmaz. Ayrıca o dönem ülke içinde en fazla birlik beraberlik gerektiren dönemde ülke birliğini bozucak birşey söylemez.

• Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi Kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan beş kişinin önünde aynen şunları söyledi: "Burada üçe üçüz... Çünkü ben de Fenerbahçeliyim!"

Yükleniyor...