Hayatınızı dini kurallar mı yoksa kişisel kararlarınız mı belirliyor?

Hayatınızı dini kurallar mı yoksa kişisel kararlarınız mı belirliyor?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• ikisi uyumlu olacak şekilde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• kişisel kararlarım belirler..

0|1
    0|1
  • dini kurallara da uyarım fakat bir dine kurala mantığım ters düşerse kişisel kararlarım önde gelir.

0|0
    0|0
  • İkisinin kesişimi

0|0
    0|1
  • İkisi diyelim ben aslinda dini kurallarina uymak cabasindayim cunku faydalli ama zorlaniyorum amaortasini bulmak isterim hem benim istedigim sekilde ve hem dine uyma benim istedigim tek sey hem bu dunyada eglenip mutlu olmak hem obur dunyada mutlu olmak bir ara oyleydim ama sonra yine yolumu sasirdim ins bulurum

0|0
    0|0
  • egom belirler

0|1
    0|0
  • iki çember bunlar benim kararlarım küçük çember dini çemberde benm çemberimi içine alan büyük çember

0|0
    0|0
  • her ikiside

0|0
    0|0
  • Kişisel kararlarım belirliyor .

0|2
    0|2
  • dini ben yaşayış biçimi olarak benimseyen biriyim...kendi kararlarımda hep dine paralel oluyor...

0|1
    0|1
  • ikiside dini kurallar üst sınır alt sınır kişisel

0|0
    0|0
  • Her ikisi de öncelikle inançlarım tabii ki. inancıma ters olan şeyi kişisel olarak seçmem mümkün değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Mutlak suretle kendim belirlerim... Başkalarının inanç dünyalarındaki "sözü dinlenilmesi" gerektiğini düşündükleri kişilerin ve hayal ürünü varlıkların ne söylediğini hayat amacı edinmiyorum...

0|0
    0|2
    • o dini kurallar hayal ürünü ya da uydurulmuş şeyler değil ki

• bana göre gerçek sana göre hayali ürün olabilir. inanıp inanmama konusunda herkes özgür

• inkar ettin demedim zaten aksine doğru şey söylediğini belirttim inanıp inanmama konusunda. inancına saygım var

• din benim hayatımı çok değiştirdi. açıkcası o kurallar ve sorumluluk üzerinde yaşıyorum. mesela 22 yaşındayım Allah için şu ana kadar hiç zina etmedim değil bir kızın elini daha tutmadım. arkadaşlar geneleve çağırdı gitmedim. istesem yapardım sonuçta bunun dışında kişisel kararlarım dine göre de uygunsa yine kararlarım üzerinden de hareket ederim.

0|0
    0|0
    • Sizin için gerçek olabilirler... Varlığını sadece "o görünmez, varlığına akıl sır ermez" diyerek kabul etmem öngörülen birşey benim için bayağı bir şekilde hayal ürünüdür...

Ama dediğim gibi: Sizin için gerçeklik olabilir, beni ilgilendirmiyor...

• Bunun aksini iddia ettim mi? Sadece dediğim şeyi tekrar ettiniz...

• Peki... :)

• Ben ve keyfim :)

0|1
    0|1
  • keyfime göre yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Büyük ölçüde inancım belirliyor.

0|0
    0|0
  • Din bana kural koyamaz. Tutarlılık, doğruluk, öğreti ve ahlak adına hiç bir şey yok. İnsanlar bunları her şekilde kendi kendine edinebilir.

0|1
    0|2
  • Dinde kişisel bir karar olduguna gore hayati kişisel kurallarımız belirliyor diye dusnuyorum

0|2
    0|1
  • benim kurallarım tanrınınkinden daha güzel

onun için kişisel kararlarım tabi ki de

cayırt

0|0
    0|1
Yükleniyor...