Doğru adamı bulamıyorsan, doğru kadın olmayı dene !

Aslında hepimizin yaşadığı ve yakındığı konulardan bir tanesi, insanların kişiliklerindeki dengesizlikler. Bu konuyu ele almak istedim çünkü yakın bir zaman tanıştığım birine aşık oldum ve oda mutlu olmayı istiyordu. Daha aşkımı itiraf ettim ve biz mutlu olamayız, seninle olmaz dedi. Mutlu olmayı isterken iyiydi ve güzelde anlaşıyorduk, şimdi ne oldu da böyle geri adım attı ve bütünü ile beni sildi.

Evet arkadaşlar insanların yaptığı dengesiz ve tutarsız davranışları siz nasıl değerlendiriyorsunuz? İnsanlar nasıl dengeye gelecek?

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

• Muhtemele aradığı kişinin sen olmadığı anladı. Bu bir suç değil neticede. İnsanlar bir ilişikiye başlarken birbirini tanımadan başlar ve zaman içinde tanıdıkça o ilişkinin yürüyüp yürümeyeceğine karar verir.

Başlarda her şey güzeldir ve kusurlar, olmazlar zamanla ortaya çıkar. Burada asıl sorun senin ona sevgin devam ederken onun vazgeçmiş olması. Ya da sen her şeyin harika gittiğini düşündüğün bir anda karşı tarafın yürümüyor demesi. Bu da ilişiklerin ve aşkın en bencilce yanıdır. İki insanın aşkı aynı anda başlamaz aynı anda bitmez...

Örnekleri senin üstünden verdim ama asıl hedef sen değilsin bu bir genelleme...

Doğru adam ya da doğru kadın olmak da görecelidir. Birine benzemek, onun kurallarıyla yaşamak ya da ilişkiyi onun istediği yere taşımak bizi doğru yapmaz, kendimizden ve kişiliğimizden ödün verdiğimiz sürece yine mutlu olamayız. O halde yapılması gereken doğruları bizimle örtüşen insanlarla birlikte olmaktır diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Öncelikle yorumun için gerçekten teşekkür ederim. Demek ki bu zamana kadar doğruları benimle örtüşen insanı bulamamış olmamdan kaynaklanıyor bütün bunlar, hayatıma giren bu tür insanlar yüzünden inancım biraz daha azalıyordu ama yaptığın yorumdan anlaşılıyor ki daha zamanı gelmedi ve o insan daha karşıma çıkmadı.

• Üstünde uzun konuşulabilecek bir konu fakat bugün site çok yoruyor beni yavaşlıktan dolayı. Aynen senin de teşhis ettiğin gibi durum. Aynı doğrulara sahip olmak ve birbirimizin için doğru insan olmak ileriye taşıyor ilişkileri. Umarım doğru insanı bulursun

• Evet uzun bir konu ama yinede sağol, bu yorum bile bakış açımı değiştirmeye yetti. İnşallah doğru insanı da bulurum ve bende mutlu olurum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...