Düşünceniz??Teklif kabul edilirse artık erkekler de...

Kanun teklifi uyarınca kadın evlendikten sonra, isterse kendi soyadını, isterse eşinin soyadını ve dilerse de hem kendi hem de eşinin soyadını birlikte kullanabilecek. ERKEK de aynı hakka sahip olacak. Kendi soyadı ile birlikte eşinin soyadını, ya da sadece eşinin soyadını kullanabilecek.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• hangısının soyadı guzelse o kullanılsın bence ama guzel olur bazı yerlerde hala soyu buyutmek adına erkek cocuk ıstenıyor kabul edılırse bundan boyle soyu kız cocuklarıda buyutebılır.. Ama yıne de evlenecegım adamın soyadını tasımak ısterdım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• peki çöocuk doğunca o annesinin mi babasının mı soyadını alıcak onuda düşünmek lazım. bu arada bende çift soyadı kullananlardanım.

0|0
    0|0
  • türk erkeği ve eşinin soyadını alması. hadi ama biraz gerçekçi olun

0|0
    0|0
  • herkes kendi soyadını kullansın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• gereksiz bir yasa bence..

0|0
    0|0
  • Bu kanun zaten vardı nesi değişmiş anlamadım.

0|1
    0|0
    • Tekrar oku

• evet aynen bu kanun vardı. hem erkek hem kadın istediği soyadını kullanabiliyordu

• Araştırdım biraz haklıymışsın. Benim bildiğim örnekler mahkeme kararı ile yapmışlar demek ki. İki arkadaşım evlendikten sonra da kendi soyadlarını kullanıyorlardı. Aile mahkemesi kararı ile oluyormuş. Gereksiz işler. Ben evlendim diye karımın soyadını almak istemem o zaman o da benim soyadımı almak zorunda olmasın. En güzeli evlenenler kendileri için yeni bir soyadı belirlesinler. Ya da iki taraf ta çift soyadı kullansın ama çocuklara nasıl yansır Meksikalı ismi gibi isimlerimiz mi olur bilemem

• Ben alabilirim eşimin soyadını

0|0
    0|0
Yükleniyor...