Anı mı yaşamalı insan? Yoksa bir ömür yarınını düşünürek kendini unutmasımı doğru?

Bence Anı yaşayarak daha mutlu olacağına inanıyorum ama bir de sizi dinleyelim ...

• Anı yaşamalı
    67% (8)71% (10)69% (18)Oy Ver
  • Yarınını düşünmeli
    33% (4)29% (4)31% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|10

En İyi Kız Görüşü

• Hayat hem bugün hem yarın hem de dün bunlardan birisini görmezden gelirsek hata ederiz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• o yaşayacağımız anın güzelliğne bağlı göreceli bir durum bazen öyle bir an oluyo ki insan ya şimdi zaman dursaydı ne yapardım diye düşünmüyor değil !

0|1
    0|0
  • Sonra vah ben ne yaptım vah zalım felek.

Bugünün yarını da var demeli kişi, en nihayetinde insan en büyük kötülüğü kendi kendine yapar.

Ya da buna benzer bir sözdü bu her neyse işte anlaşıldığımı umuyorum..

2|0
    1|1
  • biz yarını düsündükte noldu bugunu kacırdık

0|1
    0|0
    • bende senin gibi düşünenlerdenim ama yanlış mı yapıyoruz ki anlamadım bir türlü..

• Bu yaşıma kadar anı yaşadım ve savundum..

Lakin anı yaşamak pekte iyi bir fikir değil..:))

1|1
    0|0
    • ewet kayıplar oluyor ama stresten uzak kalmıyomusun ?

• Stres.. Heycan.. Adrenalin tavan yapıyorda nereye kadar arkadaş..

Alta ki arkadaşın da dediği gibi.. Sonra ahlar vahlar..:)

• ahlara vahlara vakit ayıracak kadar zengin değilim ;)

• ikisi de yerine göre olmalı bence.

0|0
    0|0
  • Anı yaşamak tabıkı ama boş vermemekde lazımm

geleceğide yarınıda düşünmek lazım...

0|1
    0|0
  • anı yaşamalıyız

0|1
    0|0
  • Anı yaşamalıyız güzelce ama yarına az da olsa hazırlık gerekir. Sonuçta bugünümüz yarınlarımızın oluşmasına bir sebep.

0|0
    0|0
  • tabikide anı yaşamalı ama ben ne kadar uğraşsamda geçmişi ve yarını düşünmeden hatta hayal kurmadan 1 saniye bile duramıyorum balık burcu olmama veriyorum artık :)

0|0
    0|0
  • Anı yaşamak hep en cazip geleni olmuştur. Ama en büyük hayal kırıklıklarıda o anlar sayesinde yaşanır. Kısacası anı yaşarken ne kadar çok mutluysan, hayal kırıklıklarında o kadar gürültülü olur.

0|0
    0|0
  • Anı yaşamalı.

0|0
    0|0
  • yarını düşünerek kendini unutmaz insan şu anı unutur..zaten kendi için yarını düşünür.

0|0
    0|0
  • : Anı yaşamalı

0|0
    0|0
  • Anı yaşamalı ama yarından,gelecekten kopmamalı...

0|0
    0|0
  • Her an ölecekmis gibi doya doya yasamali. Yarini yarin dusunuruz.

0|0
    0|0
  • yapabiliyorsa anı yaşamalı

0|0
    0|0
  • Carpe diem! Kesinlikle anı yaşamalı. Yanlış yapılan şeylerin pişmanlığı gün gelir geçer, ama yapılmayan şeylerin pişmanlığı hayat boyu devam eder.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Hayata bakışım, Carpe Diem -anı yaşa- anlayışıyla olmuştur her zaman...

''Geleceği de düşünmeli insan.'' diyen, basmakalıp düşünen, başkalarından duyduklarını ezberlemiş, kollektif bilinçaltının etkisinden kurtulamamış, özgür ve yaratıcı düşünemeyen papağan arkadaşlara soruyorum:

Hangimizin, yarın sabaha uyanacağının garantisi var?

Hiçbirimizin böyle bir garantisi yokken, hangi gelecekten söz ediyoruz?

Anı yaşamak, en güzelidir, çünkü geçmiş, geçti gitti, gelecek de daha gelmedi...

Tek gerçek, içinde bulunduğumuz ANdır...

Herkese saygılar, sevgiler...

0|0
    0|0
  • Bu çok karışık olmuş , elimden geldiği kadar anlatiyim. Bence gelecegi planlama her insanda olmali. Olmalı ki , 3 gün sonrasında ne hale geldim dememeli. Ama bu da şu demek degil. Her an tribe girmeye hazir olup ben ne yapicam diye düşünmek degil. Yani bu planlama korkuya , kaygıya dönüşmemeli. O an eğlenmenizi sağlayacak bir durum varsa bunu kaçırmamali bence insan. Zaten hayat kısa. Kaygıya düşüp ilerliyeyim derken kendinden geri kalmamali . Bu sayede anıda yaşayabiliriz bence. Tabi hepimizinde sınırları olmalı. Anı yaşicam derken hayatınızı b*ka sürükleyecek hatalarada bir sınır koymaliyiz :)

0|0
    0|0
  • Eger yarını düşünürsen kafayı yersin ben şimdi sivil havacılık mı daha iyi iç mimarlıkmı iki haftadır beynim kazan gibi

0|1
    0|0
  • iki şeyide düşünerek yaşamalı

0|1
    0|0
  • Önünü arkasını düşünmeli insan.

0|1
    0|0
  • carpediem diem de o kadar da demiem <3

0|0
    0|0
  • anı yaşamakda güzel ama yarındıda düşünmek lazım dostummm