Bireysel ve ruhsatsız silahlanma hakkındaki düşünceleriniz nelerdir..?

Öncelikle herkese iyi akşamlar

Bireysel silahlanmaya bakış açınz nedir, benım şahsı düşüncem belırlı meslek grupları dışında, sivil ve breysel silah kullanımına karşıyım ve 2006 yılında Emniyet Genel Müdürlüğünün, ülke genelinde polis bölgesinde suçların işlenmesinde, silahın kullanılması ile amaçsız silah kullanılmasına yönelik yapılan çalışmada Suça karışan ruhsatsız silah oranının %90 olduğu ve

2013 yılı itibariyle suç işlemekte kullanılan ruhsatsız silahların %95 oranına ulaştığı tahmin ediliyor. link

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Bireysel silahlanmaya kesinlikle karşıyım..Polis,gardiyan,güvenlik görevlisi vs gibi belirli meslek grupları dışındakilere ruhsat verilmesi,silah satılması yasaklanmalı..Adam şehrin göbeğinde yaşıyor evinde pompalı tüfek..sokağa çıkıyor belinde silah..Silaha o kadar meraklıysan git poligona yap ne yapacaksan!

Düğün dernek olur,silah atılır..Askere uğurlanır silah atılır..Kutlama yapılır silah atılır..Arabalar tokuşur,kavga biraz uzar , koltuk altından silahlar çıkar..Yeniyetme 18-20 lik ergen bile silah almak istiyor..Silahı olmayan adam neredeyse adam sayılmıyor ülkede..Ben de silahı olanlara adam gözüyle bakmıyorum..Kendini başka türlü savunamayan korkan insan işidir silah..

İngiltere'de polis dışındakilere ruhsat ve silah verilmesi yasak..Yok ama bu ülke yapamaz...Yapmak istemez..Çünkü o satılan silahlardan,verilen ruhsatlardan alınan harçlar kimbilir hangi ümmetçinin cebini dolduruyor...İğrenç bir ülke oldu burası..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Amerikada bireysel silahlanma var, orda bile bu kadar cinayet, istasyon market soygunu oluyorken, türkiyede olsa soyulmadık yer, vurulmadık insan kalmaz heralde.Bireysel silahlanma bence iyi bişey ama önce yargı sistemini düzeltmek gerek, ondan sonra sicil kaydı ve yaptığı mesleğe göre ruhsatlandırmak en uygunu olur.Bizim memlekette yatakta yatan adamın silahı olsa sinirinden duvardaki sineğe bile anlık sinirle ateş edebilir.O yüzden bunlar ince işler biraz da, türkiyede henüz olamayacak şeyler.

1|0
    0|1
  • Devletin güvenliği sağlayamadığı ortamda bireysel silahlanma olağandır.

Olması, olmaması bir yana.

Devlet, kendi milletine düşman gibi saldırırken insanların savunma içgüdüsünü kırmak hayalidir.

Elbette silahsız bir dünya ancak gerçekler pek buna müsait değil.

Millet, Devletin adaletine güvenmezse kendi adaletini sağlamaya başlar.

0|0
    2|1
  • onun için ruhsat vermiyorlar işte

1|0
    0|0
  • resmi iş candır

1|0
    0|0
  • bu işin ruhsatla alakası yok. yapacak adam her türlü yapar ruhsat alınca vurmucakmı yani.

0|0
    0|0
    • o kadar çok alakası varkiii..

ruhsat kolay kolay herkese verilmez, verildiği takdırde'de şahsa ait bir çok bilgi kayda alınır.

• Çok sığ düşünuyorsun bıraz daha geniş çaplı düşün ;)

• açarmısın biraz daha ben esnek bir insanım ama nasıl böyle bir sonuca vardın anlamadım :s

• Olumlu buluyorum, özellikle de etrafta bu kadar dangalak ruhsatsız silahla gezerken...

0|0
    0|0
  • bencede gerek yok.kimsede silah olmasın huzur olsun

1|0
    0|0
  • Bireysel silahlanmaya karşıyım. Ama anti-militarizme de karşıyım.

0|0
    0|0
  • Adalet olmayan ülkede bu veriler normal.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 3

• tv de haber izlerken bakıyorum da aile bireylerini kurşuna dizenler, ev basanlar, kendini vuranlar... Bu psikopatların silahları hep ruhsatsız. Evlerinde pompalı tüfek bulunduranlar bile var.

Bireysel silahlanmaya karşıyım. 5*

1|0
    0|0
    • Kesınlılle canım, silahı belıne koyan kendını bır halt sanıyor malesefkii...

• Trafikte bile adamlar sen hatalı solladın deyip silah çıkarıyor. Toplum olarak silahı ve şiddeti seviyoruz ne acı

• Bireysel silahlanmaya karşıyım.

1|0
    0|0
  • dom dom kurşunlu bir silahımın olmasını istiyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...