Dış görünüşünüzle takıntılı mısınız?

'Önemli olan iç güzelliktir!' laflarına artık kim inanıyor dersiniz?

Dış görünüşün, karakter kadar önemli olduğu bir çağda yaşadığımızı reddetmek mümkün değil. Peki siz bu dış görünüş olayına ne kadar takılıyorsunuz acaba?

Teşekkürler.

0|0
14|31

En İyi Erkek Görüşü

• Dış görünüş sadece görsel beğenimi etkiler...

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 30

• Belki birçok kişiden ayrılıyorum bu konuda. Ciddi anlamda diyorum, kendimi övme gibi aptalca bir egoya sahip değilim.

Birçok kişi karşılaştığı ilk insanı görünüşüyle süzüyor. Çürük çıkarsa " Hadi yallah" diyor. Sonra da iç görünüşüne bakmıyor, bakmak istemiyor falan fişman.

İlk noktaya kadar bende de geçerli bu durum. İster istemez ilk olarak karşımızdaki kişiyi gözlerimizle süzüyoruz, ilk beğeniyi/nefreti orada tartıyoruz. İlk kez bakar bakmaz kişiliğini veya duygularını görme gibi bir marifetimiz yok doğal olarak.

Kendimi diğerlerinden şu yüzden soyutluyorum, çünkü gerçekten de iç güzelliğe aşırı derecede bir eğilimim var. Yani gerçekten bu bende sapkınlık derecesinde belki de..

Sonuçta sen onun bedeniyle konuşmuyorsun, sen onun saçlarıyla fikir alış-verişinde bulunmuyorsun, veya sen onun bacaklarıyla duygunu paylaşmıyorsun.

Sen onun kişiliğiyle haşır neşir oluyorsun. Sadece hayvansal arzularını açığa çıkartman gerektiğinde 2 3 saniyelik ucuz bir zevk için bedenine ihtiyaç duyuyorsun. Gerisinde paso kişiliğine göre hareket ediyorsun.

Düşüncelerin uyuşuyorsa senin ahbabın falan oluyor, vücut ölçüleriniz aynı olduğu için veya yakışıklı/güzel olduğu için onu yanında taşımıyorsun.

Karakteri için onu yanında taşımaya layik görüyorsun.

Her neyse.

Çocuksa yazdım yine ve yine soruya cevap veremedim. Yine saptım başka yerlere.

Özür dilerim.

5|2
    0|1
  • Dış görünüş artık karakterin önüne geçti şimdi ki nesil giyim kuşamdan başka bir şey düşünmüyor-- yok ben karaktere bakarım lafları var hala hepsi fasa fiso tamam çoban gibide olmayacak ama o kadar da dış görünüşede bakılmayacak kızlarda erkeklerde artık işleri güçleri para,giyim,kariyer ama en çok kızlar işleri hep 3 şey böylelerine lanet okumak isterdim ama oda günah işte Allah a havale etmek lazım böyle insanları önemli olan karakter,ahlak.görgü, bunlar işe yarıyor ama bu nesilde değil yazık yazık böyle insanlardan Allah bizi korusun

2|0
    0|0
  • Takıntılı değilim. Kendimle barışığım. Kelim ve kelimi seviyorum. :D

Diyelim ki ortamda bir hatun var ve Angelina Jolie'nin ikizi adeta...

Ama davranışları böyle... link

Demek ki neymiş, iç güzellik önemliymiş... :)

2|0
    0|0
  • evet giyimime önem gösteririm her ne kadar maddi durumum iyi olmasa da temiz olur ne biliyim elimdekileri uydururum bir şekilde şık olurum saçlarımı fönledikten sonra waxlarım 2 tane parfüm fix kullanırım havaya göre güneş gözlüğü buff falan yani şekilim ya hıamına sevgilimin de bakımlı olmasını beklerim :)

2|0
    0|0
  • dış görünüş önemli degil demek yürek ister bence ya o kadar basit degil o iş kızlar erkeklerin çogunlukla tipine giyimine bakarak muhabbet ediyor veya hiç konusmuyor bile bu bir gerçek yani he şu da var brad pitt gibi olmayada gerek yok tabi ortahalli olsun iyi giyinsin iki kelimeyi bir araya getirebilsin ve samimi olduktan sonrada tam bir öküze dönüşsün yeter diyor genelde kızlarımız :D

2|0
    0|1
  • karakterim Allaha şükür 10 numara 5 yıldız ama tip yok tip .D

2|0
    0|1
  • Çok güzel çekici ve seksi bir bayan olsun, bakan birdaha baksın ama bu kişide karakter olmayınca hiç bir şeyin önemi kalmıyor, çirkin bir bayan nekadar çirkin olursa olsun altın gibi bir kalbi varsa bu onu belkide dünyanın en güzel kadını yapar. Bir yerde kalp güzelliği daha önde geliyor.

2|1
    0|1
  • Şahsen dış görünüse bakmıyorum

3|1
    0|1
  • dış görünüşe önem vermem. kişiliğe ve ahlaka önem veririm. ama bayanlar genelde dış görünüşe önem veriyor.yakışıklı, evi, arabası. bir bayanın, erkekte aradığı en çekici özellikler.çünkü karşıma çıkan bayanların %90 ında bunu yaşadım.

1|0
    0|0
  • Uc noktada olmadığı sürece dış görünüşe takılmam. Zira kişinin fikri düşüncesi inancı davası ister istemez giyimine yansır.

2|0
    0|1
  • Kendi dış görünüşüme her daim takılmışımdır..

Genelde dış görünüşe ise çok takılmıyorum dersem yalan olur. ama bir dış görünüşten ziyade bir kişilik beni kendine çekebiliyorsa o dış görünüş bana güzel görünür...

Sarhoşluk gibi :)

cut.

2|0
    0|1
  • önemli olan iç güzellik diyede mağara adamı gibi gezmeye gerek yok.dikkat ediyoruz tabi üstümüze başımıza.fiziğime takıntılıyım dikkat ederim yediğime içtiğime.

2|0
    0|1
  • Efenim sporumu her zaman yapar fiziğimi hoş tutmaya çalışırım. imkanlar el verdikçe iyi giyinmeye çalışırım. hepsi bu. bu durumda takmış oluyor muyum?

1|0
    0|0
  • domates alırken lezzetinin değil, görüntüsünün peşindeysen bilmem. ama bir kere olsun leziz,mis gibi kokan harika bir köy domatesi yediysen bir daha marketteki dandik şeylerin ışıltısına,süsüne kanmazsın.

2|0
    0|0
  • burnumun kanca olması bayağı sinirimi bozuyor bazen. estetik düşünüyorum iş sahibi olunca elime para geçince ama iş işten geçebilir beğnecek olan çoktan kaçar o zaman kadar

2|0
    0|0
  • Insan görünüşüyle karşılanır, düşünceleriyle uğurlanır..

4|1
    0|1
  • Karakterimle uygun bir dış görünüşte olmak isterim her zaman. Sakin sessiz birisiyim ve bu yüzden havalı saçlar, dikkat çekici kıyafetler bana göre değil.

2|0
    0|1
  • kim değil ki ?

2|0
    0|0
  • Dış görünüşümle pek barışık olduğum söylenemez. Karşı cinste de çok önemlidir. Özellikle bir kadında olmazsa olmaz dediğim balık et , beyaz ten , kadınsı duruş . Bunlar olmadan istediği kadar güzel olsun karakteri ilgimi çekmez. :)

2|0
    0|0
  • Güzel olmazsa olmaz..

2|0
    0|1
  • Ergenlikte kaldı bu tarz düşünceler.

2|0
    0|1
  • Hic takilmiyorum desem?

Kendimde ya da bir baskasinda...

2|0
    0|1
  • Kesinlikle.Diyelim ki süslendin püslendin bir erkekle dışarı çıktın yanına yakışmasını istemezmisin ?Paspal giyinse hoşuna gider mi ? Tabikide dış görüşünte önemli fakat iç görünüş kadar değil .

1|0
    0|0
  • Dışı güzel olsun karakteriyle ben ilgilenirim istediğim şekle sokarım.

2|0
    2|2
  • insanın dış güzelliği içini yansıtır.

1|0
    1|0
  • kızlar dış görünüşe bakmıyo para bakıyo

2|0
    0|0
  • dış görünüşe gidilecek yer ve ortama göre sürekli değişir o yüzden onlara ayak uydurursan süperdir

2|0
    0|1
  • Unisex kuaföre gidiyorum, giyimime dikkat ediyorum.

1|0
    0|0
  • Tipsiz sayılmam, giderim var sanırım.

2|0
    0|1
  • benm için iç güzellik onemli zaten çirkin kız yoktur bakımsız kız vardır

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 14

• takılıyorum

dış görünüş ilk önce kendine özgüven, saygıdır.

Bugün çok güzelsin ayna size söylüyorsa gün da güzel başlar.

İç güzellik sonradan önem taşıyor, ama önce herkes ambalaja bakar. Bence ikisi geliştirmek gerekiyor aynı arada hem iç güzelliği hem diş. Sürekli i phoneda asıllı kızlardan, alış veriş sürekli yapan ama kitapçi uğramayan ve sürekli bu i phone ile kendini çeken kızlardan ama kendi ana dili zar zor kullanan kızlardan nefret ederim

2|2
    0|1
  • Dıştan ilgimi çekmeyen birinin içinide pek merak etmiyorum açıkçası

3|0
    1|1
  • Kendimi olduğum gibi seviyorum, çok takılmam

2|0
    0|1
  • ne kadar önemli değil denilsede önemli. gönül kadar gözde güzel görmek istiyor

3|0
    0|1
  • olduğum gibiyim dış görünüşümden bir şikayetim yok

1|0
    0|0
  • Evet takintiliyim cok aynays bakip herzaman guzel olmaya calisiyorum birde makyaj yapmayinca dhahada zor oluyor zaten birsey yok iyi gorunmek lazim :))

2|0
    0|1
    • boyun çok ta kısa degil topukluyla 1.80 işte ideal

• ama o topukluyla o zaman 1.57 dekide uzun gozukebiliyor onemli olani zaten topuksuz 1.68 biraz kisa ama cok sukur diyorum ama istedigim boy 1.75 birde benim yasadagim ulkede baya uzunlar azdan kisa kaliyorum :p

• Karakterim cok suku 1. numara

takintili yerlerimde

burnum

dislerim

yoksa herseyimden Allahima cok sukurler olsun raziyim

birde sansimdan yana rahatsizim hic mi sans bir kula gulmez :((((((((((

2|0
    0|2
  • Boyuma cok takigim ya 1.76 :0 :(

2|0
    0|1
  • Sanırım gereğinden fazla takıntılıyım :c

1|0
    0|0
  • fazla takılıyorum

2|0
    0|1
  • Maalesef. Keske sadece disla bitseydi...

2|0
    0|0
  • Hiç takık değilim dış görünüşüme .

2|0
    0|1
  • cok sukur bı takıntım yok

2|0
    0|1
  • hiç değilim ve zaten çok dikkat çeken bir fiziğim var dışarda yicek gibi bakıyorlar :(

2|0
    1|1
    • Kendini begenme buna disaridaki insanlar karar verir he o bakanlarda abaza tayfasi herkese bakarlar yani senle alakali degil kasma cok;)

Yükleniyor...