Vucut geliştirme ve boy

Arkadaşlar merhaba ben vucut geliştirmeye başladım,2 haftadır falan ancak benim sinir kankam bu konuda hep bana karşı çıkıyor,boy uzaman durur falan filan çok uyarıyor işte ama takmıyorum.[Kavga bile edecekti bu yüzden :D ] sizce ergenlikte vucut çalıştırmak boy gelişimini durdururmu görüşleriniz neler acaba ?

Bide erkeklerin boyu 22 yaşına kadar uzayabiliyormuş.

Güncellemeler:
Hepinize teşekkürler.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Git ve ağzını burnunu dağıt yalan söylüyor bence kıskanıyor.Bende 16 yaşındayım vücut geliştirme yapıyorum ve atletizm Bu yüzden boyum daha hızlı uzuyor.Ama beslenmeyi unutmamak gerekir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ağırlığa bağlı çok ağırsa evet durdurur..

0|0
    0|0
  • ergenlikte boy uzamasında olumsuz etkileri var.

0|0
    0|0
  • kol kası yap bir şey olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• vucut geliştirmenin omurgayı zorlayan haraketler dışında (squat vs.) boy uzamasına herhangi bir etkisi olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. sen kafanı yorma uzuycağın varsa uzarsın.

0|0
    0|0
  • Boyun kısaysa bırak ağırlık kaldırmak kemik uçlarını sertleştirir yani uzamasını yavaşlatır, durdurur.

0|0
    0|0
  • dostum 18 e geldiysen pekte kayda değer boy uzaması olmaz insan en çok 12-16 yaş arası uzar 16-18 arası azalmış olur 18 den sonra çok çok az genetige baglı olarak uzayabilirsin

0|0
    0|0
    • Ergenliğe 16 yaşında girdim,ağabeyimde o civarlar da girmişti 23 yaşına kadar boyu uzadı.

• hacı adamın genlerinde var bn 177cm gram kadar oynamam gibi snce oynar mı

• Valla bilmem ama o yüzücü.

• Leg press ve barbell curl yapma fazla.

0|0
    0|0
  • Kardeş Leg Press Ve Squat Çalışma Hiçbir Sorun Olmaz Enseye Press. Dumbel Press Gibi Hareketleri Oturarark Yap Hiçbir Sorun Olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...