Feminizme bakış açınız nedir?

Eşitlik diye iddia edilir. Sizce gerekli midir? Yoksa roller dağıtılmış suyu bulandırmanın manası yok diyemi düşünülmeli? Erkekler; bugüne kadar hiç kadın olmanın zorluğunu düşündünüz mü? Kadınlar; hiç bugüne kadar erkeklere biçilen güçlü olma, sorumluluk alma gibi zorunlulukların ağırlığını düşündünüz mü? Sizce bu roller biçilmeden herkes kendi hissettiği gibi yaşasa hayat daha kolay mı olurdu, yoksa keşmekeşe mi yol açardı?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Seksist bir şizofrenidir feminizm

Ben sosyalist insanım, bütün ezilenlerin sınıf temelinde örgütlü bir mücadelesini savunurum. Feminizm ise "sol içi truva atı" gibidir, bir arada dursa güçlü olacak olan bloğu dağıtırlar, erkek-kadın diye ayrıştırırlar, erkeklerin komple ezici - kadınların komple ezilen olduğunu söylerler, "kadın sorunu" diye bir şey icat ederler, sanki emekçi kadınla sosyetik kadın aynı sorunları paylaşıyormuş gibi

Gerçek kadın-erkek eşitliği, sadece sınıfsız bir toplumda olur. Sınıfsız toplumu yaratmak için de sosyalist bir ekonomi modeli kurmak zorundasınız. Feminizm burjuva masalıdır, geçiniz

2|0
    0|0
    • Bunun en seçilmesini beklemezdim, şaşırdığımı belirtmeliyim

• En zekice, sorgulayıcı ve öğretici cevap oldu bence. Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 13

• Kadınların çok büyük bir yüzdesinden daha feminist olduğumu düşünüyorum; ancak gerçekçi olmak adına bunun da şu anlık imkansıza yakın olduğunu biliyorum.

1|0
    0|0
  • bence kadına eşitlik degil adalet gerekli

feninzmde bunun ustune gitseydi desteklerim ama sadece erkek nefreti üzerine kurulu bişi oda kocayı bulunca bitiyo zaten

eşitlik ve adalet arasındaki farkıda söyliyim ne demek istedigimi anların

ikimizde bir yerde calısıyoruz 2 tane 50 kglik kasa verildi ve ikimize bun taşıyın aşagı denildi

evet orda bir eşitlik var ama adalet var mıorda onu sorgulamak lazım kadınla erkegin bedeni aynı degil ondandır ki kadına eşitlik degil adalet isteyenlerdenim

1|1
    0|0
    • Doğru ama yetersiz bence femizmi savunmuyorum zaten, herangi bir izm'i savunmuyorum.Eşitlik ve adalet arası farkı anlatma inceliğini gösterdiğin için teşekkürler minnettarım. İşte ben buna tav oluyorum mesela. Bir kadının sizin bileceğiniz, düşüneceğinizden fazlasını yapamayacağını bilinçaltınıza yerleştirmişsiniz. Genelleme yapmak yanlış fakat burada yazılanlar zeka parıltıları açısından hi iç açıcı olmadığı gibi yüksek aşağılama barındırıyor. Yazdıklarımın çoğuna cevap yok anlaşılamamış bile.

• kadın bu gun hic bir erkegin cekemeyecegi 57 del dogum acısını cekiyor

kadını aşagılamak veya gücsüz olarak görmüyorum ama toplum olarak her kesime belli bir rol biçiliyo

hükümetin devlettlik devletinde hükümetlik yaptıgını bir düşün hic olur mu? darbe denir adına kısaca

düzen olarak bile roller belirgindir,evet bu gun bayan kamyon şoforü var güzel bir durum ama saglıklı bişi degil onu demeye calısıyodum yani herkez üstüne düşeni yapsa daha iyi olmazmı?

• Kadın erkek eşitliğiyse desteklerim. Erkek düşmanlığı , cinsiyet ırkçılığıysa karşısındayım. Her iki cinsinde üstün yanları var bence. Ama her insan eşittir bence ...

1|0
    0|0
  • bir bu eksikti

0|0
    1|0
  • kadını feminizmi kocayı,erkeğin kominizmi parayı bula kadar :-D

0|1
    1|0
  • Evet düşündüm...

Ama bu düşüncelerin henüz bir öneminin oluşmadıgı düşüncesindeyim, bunun sebebi de kadındır. Kadın çünkü bazen haddi olmayan kişilere taviz vermektedir...

Feminizmi isteyen yaşasın, eşitlikle alakası oldugunu düşünmüyorum.

cut.

0|0
    0|0
  • Feministin biri facebookta erkek bebeklerin emzirilmemesi gerektiğini, zaten kızlardan daha iri ve güçlü doğdukları için buna ihtiyaçları olmadığını yazmış. Artık daha ben ne diyim.

0|0
    0|0
  • dominant teyzemısın kızım sen

0|0
    0|0
  • Saçmalık bence geberin pislik feministler! :D

0|0
    0|0
  • Ben bir tek FEMEN seviyorum diğer tüm gruplara karşıyım feminizm ile ilgili :D

0|0
    0|0
  • ne eşitliği yahu hadi eşitlik olsun görelim

olimpiyatlarda yarışsın erkekler ve kadınlar ne olacak

ya da hadi görelim kadınlar bir savaş çıktığında onca kişi ölürken yanında devam etsin savaşmaya

bu öyle böcek görünce çığlık atmaya benzemiyor.eşit falan yaratılmadık herkesin bir rolü var

doğum deniyor da doğumun mükafatı anne olarak veriliyor.anne ile çok özel bir bağı oluyor çocuğun

bunu derken de kadınlar köle olsun demiyorum tabi ama bıktım artık şu ben kadınım ben herşeyi yaparım erkekle bana dokunamaz bile söylemlerinden

0|0
    1|0
  • Fenimizm mi kaldı ya?

kendi tuzagına düşen bir sürü feminist var

0|0
    0|0
  • hiç hoş değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ne kadını savunup erkek düşmanlığı yapılmalı, ne de erkeği savunup kadın düşmanlığı yapılmalı

farklar kabul edilsin, kimsenin kimseden üstün ve aşağı olmadığı kabul edilsin

biri bir tarafa hükmetmeye çalışmasın, ezmeye, kullanmaya çalışmasın isterim

ben erkeğim her şeyi yapmaya hakkım var dendi mi sinirleniyorum

bir kadın da erkekleri aşağılar hallere girince onlara da kızıyorum

1|0
    0|0
  • Bu tür akımlar batının, İslam düşmanlarının, bölücülerin uydurduğu yemlerdir.

Allah erkeğe de kadına da sorumluluklar vermiştir. Bunu kabul etmek gerekir.

Çocuk doğurma gibi olağan üstü bir güzellik erkeğe nasıl verilmemiş kadına verilmiş ise, bilek gücü gibi gerekli olan bir özelliği de kadına değil erkeğe verilmiştir.

Kadın ve erkek asla eşit değildir. Birbirlerini tamamlayan üstünlükler verilmiştir.

Kapıyı çalan feminizmi buyur edersek, müslüman kimliğimiz yırtılır.

Feminizm, erkeği bastırıp çağdaş kadın portresi yaratmaya çalışan İslam düşmanlığıdır.

Ve bu islam düşmanlığı sadece bununla bitmemektedir ne yazıkki.

0|1
    1|0
    • Belki de senin yaptığın doğrudur, kabullenmek ve sorgulamamak bu ülkede akıl sağlığı açısından daha doğru. Damızlıktan ibaret olmanın kutsallığıyla dayak yeyip susup sorgulamamaya devam!

• Bu ön yargılarını ancak Kuran okuyarak yenebilirsin.

Umarım önüne hakiki müslümanlar çıkar da, ne kadar yanıldığını görürsün.

Vessel�m!

• nikimle en çok karıştırılan konudur bu:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...