Atatürk'ün Fotoğraflarını kaldıran zihniyetler kendi kimliklerinde ki "T.C" ibaresini kaldırsalar nasıl olur ?

Arkadaslar Bakıyorum da İktidarın ve Bır cok alt sorumluların uzunca bir zamandır Atatürkümüze ve Atatürkümüzün bıraktıgı milli değerlere kasıtları var. Önce Gençliğe Hitabe'nın Kaldırılmak istenmesi sonrasında Bazı Valilik ve Kaymakamlık İnternet sitelerinden Atatürk'ün Fotoğraflarının kaldırılması vs vs.. Düşünüyorum da bu kişiler kalkıp kendi kimliklerinde ki "T.C" ibaresini sildirse ne olur ? Zaten yakındır Bu tarz seylerle karsılasmak. Hala susan Mılletimiz Böyle bir durumla karsı karsıya kalabilir mi ?

0|0
10|33

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Cumhurbaşkanı olur olmaz tüm türk paralarının üzerinden Mustafa Kemal'in resimlerini kaldırıp kendi resimlerini bastıran ve üstüne tüm devlet dairelerinden yine mustafa kemal'in tablolarını kaldırıp kendi tablolarını koyan ve bunlara rağmen hala kemalist geçinen CHP'nin onursal başkanı sıfatını taşıyan İsmet İnönü hakkında ne düşünüyorsun peki

7|6
    1|2
  • Amerika'daki imam öyle diyorsa kaldırmışlardır. Kendi beyinleri ile düşünecek kapasitede insanlar değiller bunlar.

Atatürk'ü cemaatten önce biz kaldırdık belki de. Atatürk'ün en büyük özelliği devrimciliğiydi. Devrim kelimesini küfürmüş gibi sakladık. Onun inşa etmek istediği modern ülkenin inşaatına tek bir tuğla koymadık. Devrimlerine tek bir devrim eklemedik. Elimizden tutan adam gibi bir önder bulamayınca emperyalist devletlerin kucağına oturup kanla terle katettiğimiz yokuştan rahatla geri indik. O da hepimiz gibi bir faniydi sonuçta toprak oldu. Yaşatılacak ve büyütülecek devrimler yalan olduktan sonra Atatürk'ün fotoğrafının duvarda durması da sadece sembolikti. Başbakanı dindar gençlik istiyorum diyen bir ülkenin duvarında Atatürk resmi durması Atatürk'e yapılan bir hakarettir bence.

3|3
    2|4
  • öncelikle atatürk vatanı kurtardı diyoruz.tek başına kurtarmadı bu vatanı,yalnız değildi.bunu unutmamak lazım.atatürk büyük adamdır,aydındır ama en nihayetinde insandır.hataları olmuştur.o ve silah arkadaşları vatanımızı kurtarıp çağdaş bir ülke haline getirmek için çalıştılar.yapılan devrimler bu yönde yapılmıştır.arap alfabesini kullanırken ülkenin kaçta kaçı okuma yazma biliyomuş? şu an kullandığımız alfabeye geçince ülkenin kaçta kaçı okuma yazma öğrendi?kılık kıyafet,şapka devrimine ''başı götü açma'' denmiş.insanımız kara çarşaftan kurtulup modern bi görünüme kavuştu.fena mı oldu?kutsal kitabımız kuranı kerim türkçeye çevrildi,ezan türkçe okutuldu,hutbeler türkçe okutuldu.insanımız kitapta ne yazdığını öğrenme şansını elde etti.öğrenmedi o ayrı.osmanlı döneminde sanayileşme oranı neydi?cumhuriyet döneminde bu oran ne oldu?gençliğe hitabe,atatürk'ün fotoğrafı falan artık eskidi denmiş.her ülkenin bir kurucu kahramanı olur.bizim için mustafa kemal atatürk'tür o kişi amerikalılar için george washington olması gibi.nasıl ki amerikada o adam öğretiliyosa bizde de atatürk öğretilir.eskimişlik,çürümüşlük falan yoktur.kimlikteki t.c ibaresine gelirsek,başımızdaki iktidar en baştan beri milliyetçilik kavramına karşıydı zaten.onlar ümmetçi bir yaklaşım izliyolar.böyle adamlardan beklenmicek bi hareket değildir bu.

1|3
    2|2
  • Ancak bir vatan hainini yapabileceği davranışlar sergileniyor. Şanlı geçmişini inkar etmek için nasılda çabalıyor insanlar. Atatürk gibi dünyanın hürmet erttiği ve önünde diz çöktüğü bir lideri övüp yücelteceklerine gerçek dışı iftira kampanyalarıyla karalama çalışmaları çok üzücü.

2|2
    1|3
  • Kaldırırlar...

İnternet kahramanları facebookta, twitterda, forumlarda asar, keser unutulur gider.

Biz böyle tepkisiz bir toplum olduğumuz sürece herşey olur bu memlekette.

Almanya'da cumhurbaşkanı yolsuzluk yaptı anında istifa etti. Bizim bürokratların her saati yolsuzluk şu yaşıma kadar memlekette istifa eden bir bürokrat tanımıyorum.

Böyle işlere cesaret edilememesi için toplumsal tepkinin güçlü olması gerekir.

Cnntürkte 28şubat belgeselini izliyorum. Bakıyorum da o zamanlar ne kadar güçlü bir toplummuşuz. Toplum tepki koyuyor soruşturma açılıyor, kanun tasarısı geri çekiliyor, yapılan işlerden geri dönülüyor.

Şimdi 29ekim, 19mayıs kutlamaları iptal ediliyor, Gençliğe hitabe kaldırılıyor, muhalif sesler kısılıyor, özel yetkili savcılar ülkede terör estiriyor, hukukun üstünlüğü değil hükümetin üstünlüğü hüküm sürüyor ve biz hâlâ susuyoruz.

Bize herşey MÜSTAHAK!

3|0
    2|1
    • Aynen öyle... Toplum gittikçe cahilleşiyor 3e 5e tamah ediyor ne denilirse onu yapmaya baslıyor. Yazık kendi kendimizi bitiriyoruz. Bunun için hazırlanan yollarda resmen at koşturuyoruz.

• Atatürk adını duvardan kaldırabilirsiniz. Ama kalbimizden söküp alamazlar.

"Beni görmek demek, behemehâl yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir." ( Atatürk, 1929)

sözüyle bile kendini putlaştırma çabalarına karşı çıkmış, gösterdiği çağdaş medeniyet hedefine bizlerin her türlü zorluğa rağmen azim ve kararlılıkla yürümemizi söylemişti.

Varsın fotoğrafları olmasın. Hedefe şartlanmış milyonları olsaydı keşke...

Not: Ellerine geçen her fırsatı Atatürk'e, CHP'ye, İsmet İnönü'ye laf sokma, sokak tabiriyle geçirmeye çalışan zavallılar sizlere sesleniyorum. Önce ülkenize adı geçenlerin yüzde biri kadar menfaat sağlamadan o temiz insanların hatıralarını siyasi rant ve çirkin emellerinize alet etmeyin. Atatürk ne CHP ne MHP ne de AKP tekelindedir. Her ülkenin milli değerleri ve ulusal kavramları vardır ve bunlar partiler siyasetler üstüdür.

Ben bunları yazarken Atatürk'ün Türk Milli Kültürünü yok etmeye çalıştığını bile iddia edebilen bir zavallı yazabilmiş. İşte sorun burada arkadaşlar. Bu zavallı kayıp nesli, cahiller ordusunu, kendi yalanlarına kendi inanan iftiracıları ADAM ETMEYİ Atatürk'ün fotoğraflarının kaldırılmasına 1000 defa tercih ederdim.

3|1
    1|5
  • sakin ol şampiyon..

o kadarda olmaz bence..

2|2
    0|1
    • Bunca sey olurken onun olmayacağı garantisi verilemez. Her an her durumla karsılasabiliriz.

• :) Seneye gorucez neler olucak

• pek bişe değişmicek..

akp oyları artarak tavan yapacak..

bi gün herkes akpli olacak.. :D:D:DD:

• Atatürk ülkeimizi kuran ve bugün özgür yaşamamızı borçlu olduğumuz kişidir.ama Atatürkçülüğün arkasına sığınıp laiklik elden gidiyo diye yaygara yapanlar sırf başı kapalı diye okuma hakkını elinden almaya çalışan insanların bizi savunmasını istemiyorum.Ayrıca üniverstelerde sınıflarda Atatürk resmi asıldır fakat Türk bayrağı yoktur asılmaz bnde bunu anlamıyorum

2|0
    0|0
  • Mesele Atatürk'ü ordan burdan kaldırmak değil ki. Bizimkisi sembolik Atatürkçülük aslında. Kafamıza işlemediyse onun görüşleri,hareketleri vs... Duvarda dursa ne olacak durmasa ne oılacak.

Önemli olan onun bize anlatmak istediklerini anlayabilmek ve yaşayabilmek.

2|2
    0|0
  • Şu adamı öldüğünden beri mezarında bi rahat bırakmadınız hatasıyla doğrusuyla iyisiyle kötüsüyle görevini tamamladı ve öldü insan nihayetinde sev an ne yaparsanız yapın ama milletin başına seveceksin diye kakmayın siz kaktıkça düşmanı çoğaldı siz kaktınız düşmanları arttı.korkmayın bişey olmaz silinmez bu ülkeden onun izi silmeye çalışanda yok zaten.atatürkü sevmemeyi suç saydınız hainlik saydınız onun dışında ne kadar geçmişte atalar varsa onlarıda hain ilan ettiniz onun için peygamber diyeniniz dahi çıktı atatürk ekber atatürk ekber diye şiirler yazdınız mezarından kalkıp gelecek diye bekleyeniniz dahi var.yapmayın yapmayınki yerini ve sıfatını korusun.ve bir insanın sevenide olur sevmeyenide bunu anlayın artık kimse kimseyi sevmek zorunda değil

2|1
    0|1
    • Benim kimseyi kimseye zorla sevdirme gibi bir niyetim yok. olamazda. Merak ettiğim neden bunca zaman sonra bunlar yaşanıyor ?

• Alakasız olmuş.

1|0
    0|0
  • Herkes hak ettiğini bulur.Bu millet gerçekten değerlerine sahip çıksaydı ve bu değerlere gerekli önemi verselerdi emin ol istediklerini bu hükümete yaptırırlardı.Sadece sloganlarla,gazete köşelerinde yazmakla, internette haykırmakla bu vatanı sevdiğini ispatlamaya çalışan boş vatanseverler ve boş atatürkçü-cumhuriyetçi tipler ancak bunlarla yetinirler ve ötesine geçip somut adımlar atamazlar.

İmralıdaki bir şerefsiz ve haysiyetsiz değerler için sokağa dökülenler kadar olamıyoruz.Sorun değerlerimize olan bağlılığımız ve inancımızda.Ben burada bu tür şeyleri yazmaktan bıkma noktasına geliyorum çoğu zaman.

3|1
    2|2
    • İmralıda ki Şerefsiz ve haysiyetsiz için sokağa dökülenlerden korkuluyor cunku. İçlerinden biri gelip Yuksek merciide ki polisimize tokat atıyor. Sadece uyarılıyor. Herseyın basında onun yandasları alınıp Meclise sokulup tepemize bindiriliyor. Böyle ayrımcılık böyle taraflılık böyle bir yalakalık oldugu sürece biz bir kesim sesimizi asla duyuramayacağız ki.

• Sadece konustugumuzla kalıyoruz. Düşündüğümüzle. Onlara tanınan söz hakkı bizlere tanınmıyor ki. Konusmaya kalktıgımızda boğazımıza tıkılıyor hersey. Özgürce sesimizi çıkarabiliyormuyuz sence ? Savunabiliyormuyuz haklarımızı ? Bu aksam tv de basbakanın resmi dil hakkında söylediği bir sözü okudum tam olarak hatırlamasam da birçok dil olabilir gibisinden bir cumleydi yalan-yanlıs olmasın da.. Bu bir tek isviçre de vardır. Hayır anlamıyorum bu kadar can mı sıkıyor Atatürk'ün bıraktıgı değerler

• Ben kendimi aşşa görmüyorum. Nerde oldugumu da biliyorum.. sorun bunlar değil bizi engellemeye çalısmaları. Yoksa ben heryerde gayette iyi milli değerlerimizi haklarımı ve bana verilen herseyı en ıyı sekılde korumasını gerektıgınde savunmasını biliyorum.. Bizi öldürmeye yoketmeye çalısanlara sadece tepki gösterıyorum. Yoksa kalkıp 3ün5in beni gecmısımden ,bugunumden ve yarınımdan etmesine musade etmem hiçbir şekilde.. Kitap önerin için tesekkur ederim. Elbette okumak isterim;)

• Bu kadar paniğe gerek yok.

3|2
    0|3
    • İster istemez panikliyor insan.

• Bu konuda güçlü olmakta yetmıyor ki... Biri geliyor zaten sesini kesiyor haksızmıyım ?

• Demokrasi var çoğunluk ne istiyorsa o, saygı göstermek lazım. yapabilcek bir şey yok.

• kimlikleri ayırsınlar. Hatta istemeyenler vatandaşlıktan çıkartılıp. Türk vatandaşının ayrıcalıklarından yararlanmasın. Arkadaşım böyle başlık açıyorsunuz. Bizim ruh sağlığımızla oynuyorsunuz. Nasıl küfretmek geliyor içimden nasıl anlatamam. Takacaksın arabanın üstüne megafonu kocaman böyle. Basbas söveceksin. Atatürk karşıtlarına Türkiye Cumhuriyeti karşıtlarına. Ama seni ilk önce indirecek olan gene senin kendi vatandaşın olacak.

2|2
    1|2
  • kaldıracaklar, daha önce kimsenin dile getiremeyeceği şeyleride yapacaklar, çünkü milleti yavaş yavaş alıştırdılar, kendilerine karşı gelebilecek "hayır olamaz" diyecek kişileride içeri attılar susturdular, istediğini yapar şimdi, yok olmaz derlerse referandum yapar yine koyar istediğini

2|1
    3|2
  • içler acısı bir hale geldik..bölücü örgüt yandaşları eylem yaptıgında taksimdeki atatürk büstüne çıkıp bayraklarını sallıyorlar..bunu öldürsen sen haksız olacaksın...yada etrafında birisi terörün propagandasını yapsa kavga etsen haksızsın..susacaksın görmeyeceksin konuşmayacaksın artık bu hale geldikçççhaksızlıgın karşısında susan dilsiz şeytandır...bizler şeytan misali susar olduk susturulduk..

1|1
    0|1
    • onlar kadar toplanıp Türkiye Vatandaşı olarak sokaklara çıkıp grup olamazsın. Ancak askerim şehit düştüğünde toplanır bu millet. Adamlar 500 kişi olup otobüslere saldırdığında dükkanlara saldırdığında ancak evden ya polisi ararız ya da onu bile yapamayan insanlar var. Ancak bakarız. Ben anlamıyorum. Pkk yanlısı mı cok Türkiye yanlısı mı çok..

• hesabı sorulur elbet atatürk olmayan içinde içi boştur bana göre vatan hainidir

3|1
    1|4
    • Al benden de o kadar... Milli değerlerimizin Hiçbir önemi kalmadı. Yok 19 Mayıs kutlanmasın yok o olmasın bu olmasın... Kendi içimizde bizi birbirimize düşürmeye çalısıyo askere el uzatıyo Milli birlik ve beraberliği resmen parçalamaya çalısıyorlar.

• böyle giderse daha kötüye gidecek asker dedik onuda yalan ettiler tek kişi millet kaldı eline molotofu alan taksime yakında öyle olacak şmdi bni terör diye almasalar iyi

1|0
    1|1
  • lokum gibi olur. çok güzel bi soru :)

+1

2|0
    1|0
  • inşallah öyle bir durum olmaz...

1|3
    0|0
  • Ben Müslüman'ım , ve Dinimin gerektirdiklerini biliyorum diyen bir insan Atatürk'ü Se-ve-mez.

Burada siyaset tartışmaya gerek yok.Biraz araştırmacı olan zaten neyin ne oldugunu bilir.

4|3
    4|7
    • Tartısmıyoruz ki.. Yarın öbür gün sevemeyenlerin de zorda kalıcağı gunler olabilir.

• Sizde aynen devam edin arkadaşım. Müslüman olanın Atatürk düşmanı olması gerektiğini aklında nasıl kurmuşsan sende bu kurguya inanmaya devam et. Fatih, Kanuni, Abdülhamit, Mustafa Kemal, İsmet İnönü, Kazım Karabekir ve isimini sayamadığım birçok insan. Bu milletin geleceği aydınlık olsun diye çalışmış insanlara yaptıklarına rağmen nankörlük etmek ne kadar doğrudur? Yaptıkları uygulamaları yanlış anlayıp onları dikte etmeye çalışan kraldan çok kralcılar yüzünden devrimler yanlış anlaşılmış olabilir. Ama sana ne söylesem boş. Gözünü kin bürümüş, sana insanları etiketlemek kolay geliyor. Emin ol senin kadar cahil değilim. Eyvallah!

• Müslümanım ve Atatürk'ü çok seviyorum..var mı diyeceğin ? Geri kafalı, yobaz!

• abartma gardaş.

4|3
    0|2
  • durmak yok yola devam ,beter olucaz beter iran'dan beter olucaz.

2|1
    1|4
  • ...

Kimsenin sustuğu yok,sadece boş boş konuşmak istemiyor !

2|0
    7|2
  • Allah'ın ne dediği umrunuzda mı sizin ?

Kalmışsınız bir resme bir laik rejime... inşaAllah iran gibi olmaz bilemmne siz açıp kuranı okuduğuınuz var mı ? Okumuş olsanız ebedi hayatınızın kitabını anlardınız böyle olmazdık şimdiye.

0|0
    0|0
    • Bana kalkıp dini bütün insanmış gibi konusma lütfen... ;)) Biz Atatürk ' e tapmıyoruz saptırma... Ve sen benim Allah ile olan iletişimime karışamazsın.. Herkes kendi inancından kendi dininden mesuldür..

• Tc yi ataturk degil ingilizler kurdu

0|0
    0|0
  • T.C ibaresi kişiyi sadece bu ülke vatandaşı yapıyor.Yani sildirse birşey olmaz.

2|0
    0|2
  • Gerzek, İnönü kaldırdı ya Atatürk'ü paralardan111 orantısız zeka

0|0
    0|0
  • Güzel olurda o delikanlılık yok onlarda.

1|0
    1|3
  • bak, atatürk büyük bir kişidir, ama herşey değildir. şimdi 28 şubat sürecinden sonra birileri atatürk üzerinden siyasi rant sağlamaya, onun kişiliğini propaganda malzemesi yapmaya başladılar. Bayrak atatürkten önce de vardı, vatan da, milli değerler de... atatürkün sömürülmesine ve kullanılmasına hayır. Atatürk sömürücülerine hayır.

1|1
    1|1
    • Darbe, Cunta yanlısı, Halk Düşmanı, Demokrasi Düşmanı kesimler, partiler, azınlıklar Yüce Atatürk'ün adını sömürerek kendi kirli emellerine alet ediyorlar. Buna dur diyen yine milletin kendisi olmuş, Atatürk'e gösterilmesi gereken saygıyı Demokrasiyi yücelterek ve Halk Düşmanı Darbeci Zihniyeti ve geçmişi diktatörlük, katliamlarla ve idamlarla anılan karanlık CHP yi alaşağı ederek göstermiştir.

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 10

• Iktidar da sorun yok, sorun olan belli kesim Ataturkun arkasina siginip ulkeyi geriletmek ve uzun zamandir Ataturkun arkasina siginanlar şu an Medya araciligiyla etrafa yaygara ediyor. Ataturkun mantigi ileriye gitmek, ama senelerdir Ataturkun arkasina siginan belli kesimin şu an hortumlari kesildigi icin etrafa bu sekilde " ulkemiz elden gidiyor" zart zurt palavra saciyor.

resimi olsa ne olur olmazsa ne olur? benim ulkemin insanlari kafasini yok resim kaldiriyorlar yok ulke elden gidiyorla ugrasmak yerine, oturup nasil gelisiriz, nasil en iyi ulke oluruz, teknolojide, ekonomide, sanayi de vs bunlarla ugrasmak lazim. Ataturkun resmini korumak kicimizi kurtarmaz, ama buyumek le beynimizi yorarsak ulkemiz elden gitmez.

Ataturk atamiz, artik bence adami rahat birakip onumuze bakmamiz lazim. Bukadar putlastirmayalim, herkes buyumeyi konsantre olsun, gelistirelim kendimizi...

2|2
    1|0
  • he. vatan millet toprak elden gidiyor. hep bu gerici zihniyet yüzünden.

gerici zihniyeti katagorilere ayirirsak:

1. din iman elden gitti diye atatürkden nefret edip onun yaptigi herseyi yikmaya calisan.

2. gecmiste takili kalip iki atatürk büstü bir hutbeye bel baglayip ''ben atatürkcüyüm'' diyen zihniyet.

atatürk bir insandi ve öldü, vatani icin elinden gelenin fazlasini yapti, eski pasalarin padisahlarin resimlerini eline alip ''ah pasam padisahim sen olaydin böyle olmazdi bak senin yapitini yikmaya calisiyorlar'' diye aglayip durmadi.

ne gerici ne yobaz ne mal insanlarsiniz ya.

6|2
    0|2
  • Buraya hak ettikleri bir sürü hakareti sıralamak istiyorum fakat öylesini hak ediyorlar ki siteden atılırım.Onlar kaldırsa biz yazarız Atamızın adını her yere.Sözde değil özde Atatürkçüyüz duvarlardan silseler kafamızdan kalbimizden silemezler.İran'dan beter olacağız hep dedim hep diyeceğim.Şeriat hükümlerine uymadık diye öldürmeye de başlarlar çok değil 20 yıl sonra..

Kimlikteki TC ibaresini de kaldırır bunlar.Yahu ne gerek var hali hazırda İran onları bekliyor İran özentisi bunlar gidin yerleşin işte ne istiyorlar anlamış değilim soysuzlar ya.

2|0
    1|0
  • Atatürkü unutturmaya çalıştırdıkları bariz bir gercek ama Türk milleti Atatürkü resimde heykelde değilde gönlünde tasısaydı onu gercekten anlasaydı sesini çıkartırdı demekki o resimler yıllardır orda bosuna duruyormus gençliğe hitabe hersey sadece bos seylermis onlar için ki kaldırılırken bu kadar sessizler ..yazık ama atatürkü anlayanlara bunlara sesini çıkaranlara yazık diğerleri herseyi hakediyor..

1|0
    0|0
  • T.C kalksın Türkiye Cumhuriyeti yazsın

2|0
    0|0
  • Çok iyi olurdu hatta daha fazlasını hakediyorlar ama neyse. Ahh ah Ata'm. Özlüyoruz seni...

1|1
    2|0
    • Ah arkadasım goruyorsun değil mi;) Söylenenleri yazılanları.. Biz milli değerlerden bahsederken yok etmeye çalısanlardan bahsederken neler okuyoruz. Söylenicek fazla birsey yok aslında ama atasözünü bu defa yanıltmalı. Kurunun yanında yaş ta yanmamalı.

• Evet:( üzülmemek için okumuyorum :( boşver kulak tıkamaktan ve destek vermekten başka çare yok sanırım:((

• Bişey derdim ama susmayı tercih ediyorum. Farketmez diyip geçicem ki buraya dökersem içimdekileri muhtamelen herkes üstüme gelir :)

1|0
    0|0
  • Ülke elden gidiyor ve bunu halk kendisi yapıyor.

1|2
    2|1
    • evet Hakimiyet kayıtsız ve şartsız milletindir demiş yüce Atatürk. Halk ne isterse o olur, demokrasinin şartı bu. Demokrasiyi içimize sindirmek zorundayız. yoksa cuntacılar iş başına geçmeye çalışır. ama ülke elden gitmiyor. bunu halk yapmaz, halk düşmanları ülkeyi halkın elinden almaya çalışıyorlar, gizli örgütlerle...

• hadi yaaaaaa

• evet ulkeden aptallar gidiyor huuu huuuuu

• beyinsiz hepsi

1|0
    1|0
  • atatürkü putlaştıran zihniyeti de kaldırsak ne güzel olur

3|7
    5|4
Yükleniyor...