Muhafazakar ama geri kafalı olmayan bir kızın koyduğu sınırlar hakkında ne düşünürsünüz?

LUTFEN YORUM YAPIN! Ben kitap okuyan , siyasetle müzile ilgilenen bir insanım bunu niye söylüyorum tabuları olan kabuğunu kıramamıs bırı değilim yani ama öpüşmek , bir erkeğe cok yaklasmak bana asırı ters gelıyor . Evlenene kadar olmaması gerekir bana kalırsa. Bir kız bu konuda cüretkar olmamalı. Bir kisiye aıt olmalı , özel olmalı bence. Erkekler ne düşünüyor? Bu onlar ıcın ıtıcı bı durum mu?

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yaşın vermiş olduğu bir düşünce de olabilir? Ablacım sonuçta ergenlikten çıkıyorsun yeni yeni. Çelişkilerin var ok. Yani , çıkıp burada biri dese Çok gördük öyle diyenleri... kimse çok bişey diyemez sanırım. Ama sen kendini zorunda hissetme sıkıntısı çekmeden bunu yaşıyorsan, elbette buna önem versin ya da vermesin hiçbir erkeğin (ciddi olduğu müddetçe) bunu negatif algılayacağını düşünmüyorum.

Ama sen dediğim gibi bunu erkek için değil bir kadın/birey olarak kendin için olması gereken hissediyor güdüsünü taşıyorsan. Yoksa çakma duruyor üstünüzde, biz de Allah hayırlı bir koca nasip etsin diyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Saygı duymak gerek, lakin kitap okumak,sinema,müzik ya da diğer güncel ve sosyallikler dizisi ile benliğin derinlikleri arasında fark vardır..

0|0
    0|0
  • Kendini Saklamam

1-Din açısından; zinaya yaklaşmamış olursun, olması gereken

2-Karakter açısından; Karakterinin, Kişiliğin güçlü olduğunu gösterir

3-Erkek açısından; kafasında soru işareti ve güvensizlik olmaz

4-Yalan açısından; kimseye, ailene ve evlendiğin kişiye karşı yalan söyleyecek duruma düşmezsin

5-Gelceğin açısından; zor duruma düşme tehliken olmaz (cocuk gibi kürtaj gibi, kullanılıp atılma gibi)

Ayrıca bir çok erkek temiz el değmemiş kızla evlenmek ister, benimiçin önemli değil diyenler evlendikten sonra kesin bu konu karşısına çıkar geçmişteki ilişkilerinin boyutu burda yazılanlardan çok gördüm

0|0
    0|0
  • Karşısında ki insanlara da dayatma yapmaya,başkalarının özgürlük alanlarını kısıtlamaya çalışmadığı sürece her fikre her düşünceye saygım var. Muhafazakarlık da bunlardan biri. Her insanın kendisi için çizdiği sınırlar,limitler vardır..Üniversitedeki bir hocamın sınıfta sarf ettiği ^^ Gençler öpüşüryosunuz sarılıyorsunuz el ele tutuşuyorsunuz bunları bir yere kadar tolere edebilirim ama rica ederim bo..unu çıkarmayın ^^ şeklinde ki cümlesi benim bu konuya bakış açımı net olarak özetliyor.

1|0
    0|0
  • Bravo derim, daha çok saygı duyarım. Erkeklere dikkat edin

0|0
    0|0
  • bende seninle aynı düşüncedeyim tersi olan da var tabi kişiden kişiye değişiyo

0|0
    0|0
  • Ne güzel düşünüyosun.Senin gibilere denk geleblcez mi acaba

0|0
    0|0
  • Kalite diyorum delikanlı namuslu AR ve HAYA yönünden on numara kız... daha ne diyeyim

1|0
    0|0
  • doğrusu senin düşüncelerin. ancak toplum artık yadırgamıyor evlilik dışı yakınlaşmaları. ama yine dediğim gibi doğru olan senin düşüncen,çünkü dini çerçeveden baktığımızdada din bize bunu emrediyor,zina yapmayın diyor.

0|0
    0|0
  • On numara bes yildizsin itici degil aksine cekici geldin

0|0
    0|0
  • bencede, senin gibi kişilerin soyu tükeniyor lütfen böyle kal insanlara aldırma

1|0
    0|0
  • aslında ilginç bir soru cevap için düşünmek lazım

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum

0|0
    0|0
  • yüce Allah senin gibi bir kızla evlenmeyi nasip etsin. hatta gel evlenelim :D

1|0
    0|0
  • Erkekleri bırak kendini düşün.Hormonların depreştiği zaman bir erkekten uzak durmak zordu dürtü adı üstüne sen elinden geleni yap.Sabret erkeğin kocan olsun.Bu düşüncede haklısın ben de aynı görüşteyim ama büyük bir yürek,sabır ve dua ister.Allah yolunu açık etsin.Amin

0|0
    0|0
  • o sana kalmıyor işte yetiştiğin çevrenin senin üzerinde bıraktığı etki bu öyle bir etki ki bu sen kendi tercihin sanıyorsun ha bu tercih doğru yanlış orası tartışılır

0|0
    0|0
    • Ama benim yasadıgım cevrede yasayıp öpüsen o kadar cok kısı var kı!

Kızlar Ne Diyor 6

• Ablacım kitap okumakla, siyaset ve müzikle ilgilenmekle kişinin kendine has çizgilerinin olması ne alaka?

O yapıyla alakalı bir durum, sonradan kitapla, bilimle kazanılacak bir durum değil.

Sen moderinteyi açılmak, saçılmak ve muhafazakarlık olarak algılamışsın sanırım. Önce yanlış aldığımız bilgilerin doğrusunu öğrenelim. Akabinde duruma göre bi' sual getiririz netice olarak.

0|1
    0|0
  • hiiç de itici değil canım bende sen gibiyimm kendimi hep eşime sakladım ben özelimi her şeyimi sade sadece eşimle yaşamak isterimm

0|1
    0|0
  • Bence o duruşunu hiç bozma batı ya benzicez diye her türlü pisliği normal göstermek istiyolar ve normal görenler o kadar çokki her önüne gelen erkekle bişey yaşamış bir kız istediği kadar benim içim temiz kalbim temiz cart curt desin içi temiz olanın güzelliği dışada vurur içteki ne ise dışa yansıyan odur sen doğru yoldasın

0|0
    0|0
  • Aynı şekilde düşünüyorum gerçi toplum bunu farklı karşılıyor ama birkaç ucuz zevk için niye kendime olan saygımı kaybediyim bunları sevdiğim ve benim olan insanla paylaşmak isterim

0|0
    0|0
  • Seninle bir akrabalıgmız var mı acaba :/

0|1
    1|0
  • Tabuyla, dinle, inançla, aile korkusuyla vs. ilgili sanıyorlar.

Zerre alakası yok. İnaçsızım. Sağolsunlar, her konuda anlayışlı bir ailem var. Büyük bir şehirde yaşıyorum. Gelir durumumuz iyi, çok şükür. El alemin dedikodusunu yapan, ona buna çamur atan tipleri yakınıma yanaştırmıyorum. Mahremimi tamamıyla gizli tutarım zaten.

Tamamen özgür bir kadınım.

Ben de senin gibiyim. Tenimi çok değerli buluyorum ve herhangi biriyle/ birileriyle onu paylaşamam.

Kendimden bahsediyorum. Bir diğer kişi, tenini çok değer bulup bunu sevdikleriyle paylaşmak da isteyebilir.

Ben de bunu istiyorum. Ama çok zor sevebiliyorum.

Ama bir başkası, benden çok daha kolay sevebiliyordur.

Aynı kişi değiliz ya. Farklı olacağız elbet. Saldırmayın cevabıma, diye söyledim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...