Aynaların doğaüstü özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar, ben de dahil olmak üzere hepimiz aynaları süslenmek, bakım ya da makyaj yapmak için yahut elimizi yüzümüzü yıkarken kullanıyoruz. Ancak dün ben bir yazı okudum ve aynaların sanıldığı kadar masum olmadıklarını öğrendim. Geceleri ilerleyen saatlerde aynaya uzun süreli bakmak boyut değiştirmeye ve cinler, periler, şeytanlar gibi bazı doğaüstü varlıkların görünmesine sebep oluyor. Bir de aynalar "gizemli eşyalar" olaran tanımlanıyor ve büyücülükte medyumculukta adı sıkça geçiyor... Sizce aynaların bu gizemi nedir ve neye dayanmaktadır? Geceleri niçin aynaya bakılmaz? Bu konuda beni bilgilendirir misiniz arkadaşlar? Teşekkürler...

(Not: Mantıklı cevaplar istiyorum. Saçma cevap yazacaklar lütfen yazmasın.)

1|0
37

En İyi Erkek Görüşü

• Korkuta korkuta bir hal olmuslar sizi:) Böyle şeylere inanıyor musunuz cidden.İnsan yapımı bir eşya mı korkutuyor sizi.Biraz o aklınızı kullanırsanız bunların saçmalık oldugunu anlarsınız

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• aklıma sine 5 şifresini aynaya parfüm sıkarak denediğimiz pırogramdan öğrendiğimiz saçmasapan yöntem geldi

şok diye bir pırogram vardı çok eskiden bilenler bilir.

adam çok yedi diye patlıyordu falan falan

0|0
    0|0
  • Uzun süre bir noktaya bakışlarını ayırmadan da baktığında objeler şekil değiştiriyor . Ben mesela avizeye uzun süre gözlerimi ayırmadan baktığımda avize tavanla aynı rengi alıyor kayboluyor . Bir nevi beyinin insana oynadığı oyun yani . Ben inanmıyorum .

0|0
    0|0
  • Mantıklı cevap istiyorsun, SAÇMASAPAN soruya hem de... Aynalar camın arkasına dökülen metalik karışımla yansıtma özelliği verilmiş aletlerdir. O kadar. "Bi yerde okumuştum" dediğin kaynağın da bilimsel TEK yönü yok. Muhtemelen bir forumda falan okudun, yazan kimmiş? İsyankar47 mi?

0|1
    0|0
    • Hep filmlerden oluyor bunlar:) Bir de küçükken sağda solda gezmesinler diye öyle yapma şu fırtlar aynadan diyolar sonra böyle oluyor :)

• İsyankar kırk yediiiii... İsyanın kimeee... Kekeee... :)))

• Rahmetli Müslüm Gürsesin Ayna da gördüğüm yüze küskünüm diye bir şarkısı vardı.. onu anımsadım birden...( Bu kadar saçma soruya ancak bu cevabı verebiliyorum arkadaşım kusura bakma )

0|0
    0|0
  • inanmıyorum cine periye gider casper izlerim daha iyi

onun için saçmalık hepsi diyorum

cayırt

0|0
    0|0
  • okuduğun yazısın linkini koysaydın keşke

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Breakfast of Champions'u bir kere izlemeni öneririm. Hoş, izledikten sonra aynaya bakarken neler düşünerek karşına alacağın da muamma.

Öte yandan bu tür omenler doğru. Yani var fakat saat konusunda gerekli bilginin yanlış olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • gece aynaya uzun bakma derdi annem neden bilmem oyle denir iste :D

0|0
    0|0
  • ben küçüklüğümden beri tırsarım böyle şeylerden ayna meditasyonu diye bişey vardı aynaya bakıp karsındaki başka biriymiş gibi düşünüyosun sen aynaya diilde aynadaki sana bakıyomuş gibi hissetmeye çalışıyosun böyle şeyler var ama uzak durmalı bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...