Metrobüs için düşünceleriniz neler?

ben bugün size Metrobüs denen canavarla olan maceramdan bahsetmek istiyorum.Ben her akşam 7 de işten çıkıp metrobüse binerek evine gitmeye çalışan herhangi bir İstanbul yorgunu insanım. Binerek diyorum ama bir kere o binme kısmı

başlı başına bir macera konusu.Hele bir de kadınsan bu kısım

olimpiyatlarda 100mt koşusunu kazanmak kadar zor.Neyse diyelim ki itiş kakışta olsa binmeyi başardım, asıl macera ondan sonra başlıyor zaten.Öncelikle İsviçreli bilim adamlarına insanlığın kaç çeşit koku salgılayabildiğiyle ilgili bir araştırma yapması için bulunmaz bir fırsat öneriyorum. Ve İstanbul’a metrobüse binmeleri için onları davet etmek istiyorum.Emin olsunlar bu onların yıllarca uğraşıp durmalarına gerek kalmadan kesin sonuç alabilecekleri bulunmaz bir nimet.Be arkadaş bir insan evladı nasıl bu kadar kötü kokuyu bir arada salgılayabilir? Ya bu insanlar yanlış evrimleştiler ya da ben insan falan değilim benim evrimimde bir sorun var.Ha bu durumun zayıflamak isteyen kadınlar için bir faydası olabilir.Zira mide bulantısından akşam eve gidince yemek yemeği aklına bile getirmediğin için kilo bile verebilirsin.Ama asıl beceri bir otobüs dolusu erkeğin arasında ,üstelikte en sıkı fıkı şekildeyken taciz edilmeden yolculuk edebilmekte.Yaaa arkadaş ben anlayamıyorum otobüsün içinde bir adım atmaktansa kapının önünde kucak kucağa yolculuk etmenin neresi zevkli?Hiç mi kimsenin aklına gelmiyor biraz ilerlesem hem ben rahat yolculuk edeceğim hem de benden başka insanlar da binebilecek.Bencilliğimiz ve ‘benden sonra tufan’anlayışımız her yer de olduğu gibi burada da iş başında tabii ki.Bu arada gençlerimizin yaşlılara,hamilelere ve hastalara yer vermemek için cep telefonlarıyla uğraşmak ve müzik dinlemek suretiyle nasıl da yırttığını gözlemlerken içimin nasıl da isyanla dolduğunu anlatmama gerek yok sanırım.Nasıl da empatiden yoksun bir hale geldiğimizi daha iyi hiçbir şey anlatamaz bu durumu seyretmek.Hazır hızımı almışken bütün psikolog ve psikiyatristlerimizi de göreve çağırmak istiyorum müsaadenle.Niye dersen (ki diyeceğini pek sanmıyorum) ?Memlekette kaç çeşit ilişki çeşidi var?

gelin kaynana sorunu neden bitmez?hiç mi iyi patron yok bu dünya da?sevgililer incir çekirdeğini doldurmaz konular yüzünden nasıl kavga ederler?karı kocaların bitmez tükenmez sorunları,çocukların yemesi,içmesi,sıçması,okulu zartı zurtu hepsini metrobüste öğrenebilirler. Nasıl yani ? dediğini duyar gibiyim.Şöyle ki elinde son model akıllı telefonu olan her Türk vatandaşı bütün kişisel ve mahrem konularını sanki hiç başka yer yokmuş ya da başka zaman yokmuş gibi metrobüste konuşmaya bayılıyor arkadaş.E be kardeşim mecburmuyuz biz senin özel hayatının en yüzü açılmamış konularını naklen dinlemeye? Tabii metrobüsümüzün demirbaşı olan nöbetçi sinirli amcaları da huzurunuzda anmadan geçmek olmaz.Onlar o kadar kavga etmeye programlanmışlar ki ‘pardon bir müsaade edermisiniz inicem’ deseniz ‘pardon sana denir,nereye iniyorsun? offfffffffffffffff

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Metrobüsü severim en azından hızlı vs ama özellikle ilk duraklardan avcılar veya zincirlikuyu civarlarından binmeye kalkınca cidden işkence gibi olabiliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...