Sporun fazlası zararlı mı?

sporun fazlası zararlı dye duyumlar alıym ya zaralı mı gercekten hıp:S hangı sıklıkla spor yapılmalı, kas değil de zayıflatan sporlar hangileri, tempolu yürüyüş ne işe yarıyor mesela ?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Uzmanlar sporun fazlası zararlı derler hatta sporun fazlasını bırak.sporu sadece profesyoneller yapmalı,normal insanlar egzersiz yapmalı diyen doktorlar bile var yani olimpiyatlara felan hazırlanmıyorsan normal sporcu gibi spor yapmana gerek yok.aşırı yüklenme kalp krizi riskini tetikleyebilir.Yürüyüş özellikle kalbe yararlı diye biliyorum.kalp hastalarına belirli bir tempoda yürüyüş tavsiye ederler.kalbin ritmini düzene sokuyor.bir de fazla kiloların oluşmaması için insanın bir günde harcaması gereken belli bir kalori vardır.günde belli bir km yürümek o kaloriyi harcamayı sağlar.başka yararları da vardır sanırım ama şimdililik aklıma gelenler bunlar.Kas değilde zayıflatan spor olarak plates diye biliyorum ama hiç yapmadım çok bi fikrim yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Tabiki zararlı sporun fazlası.Tempolu yürüyüş benim bildiğim kolestrolün yükselmesini engelliyor.Kilo almamak içinde iyi.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • 1gün yap 1gün dinlen. 3-4 ay sonra 2 gün yap bi gün dinlen. mutalaka haftada en az 3 gün ara ver

0|0
    0|0
  • fazlası derkenn yanlıs spor zararlıdır...

0|0
    0|0
  • ınsan bedenı birbuçuk saati kaldırır ama fazlası yorar.

0|0
    0|0
  • Herşeyin fazlası zarar

0|0
    0|0
  • Spor Her gün belirli Bi Miktar Vicudu FazlaZorlamicak Şekilde Yapılmalı .

0|0
    0|0
  • Evet, zararlı.Plates yap.

0|0
    0|0
  • çok zararlı fazlası

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Herşeyin fazlası zararlı.Sporun, yemeğin, içmenin, konuşmanın, susmanın.

Vücudunu dinleyip tanıyıp bilinçli spor yapılmalı.

0|0
    0|0
  • Herşeyin fazlası zarar.

0|0
    0|0
  • Dengeli beslenmezsen enerji eksıklıgı zararlı olabilir..

0|0
    0|0
  • bolgesel hareketler zayıflamaya yardımcı olur profosyonelsen haftada 5 gunde yapsan sorun olmaz ama normal bırıysen spor konusunda haftada 3 yeterlı bence

0|0
    0|0
  • kardio çalış. nabız artışı sağlayan egzersizler kas yapmadan kilo verdirir.

0|0
    0|0
  • birden yüklenme kaslarına zarar verir.

0|0
    0|0
  • vardır zararı elbet.

0|0
    0|0
Yükleniyor...