Spor sırasında sırt ve boyun ağrısı neden olabilir?

Benim sorum şu.Bayyadır spor yapmadım,hamlamış olabilirim bugün biraz evde mekik çekeyim,spor yapayım dedim ama yapamadım bu ağrılar yüzünden yarım mekik çekerken bile 5 e kadar gelince acayip bir boyun ağrısı ve sırt ağrısı çekiyorum,önceden böyle değildi hareketide yanlış yapmıyorum sizce bu ağrıların nedeni nedir?Hamlamak ya da kilo aldığım için olabilir mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Karın kasların zayıf olduğu için boynundan güç alarak mekik çekiyorsun ama bu kadar ağrıya neden olmaması gerek. Fıtık ya da fıtık başlangıcından şüphe ettim. Doktora bir görün.

• Ne demek efendim.

• Merci :))

• Tamam seni seçtim courvoisier :))

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 12

• her ikisi de

• hamlasmıs oldugun ıcın zamansız yuklenmıssındır vucuduna ...

• Bence kilodan.

• Öncelikle kültür fizik hareketleri ile ısınmalısın.Bir de mekik yaparken ellerinle boynuna baskı uygulama boynuna zarar verebilirsin.

• yenı baslamıs olabılırsın ıyıce ısınmadan ters hareketlerı hızla yapmıs denemıs olabılırsınn ya da bı rahatsızlıgın olabılır...

• kiloya bağlı olarak gelişen kalp yetmezliği olabilir doktora git

• Kalple ilgili gelen 2. cevap :/

• Hamlamaktan Ya Kalp Krizi Falan Değil Bakma Sen Kenini Zorlamadan Düzenli Olarak Spora Devam Mayk .

• Dimi dimi bencede hamlamaktandır tırstım bir an.

• kalp krizi belirtisi olabilir

• kalp hastalığı da olabilir bence bende de olur bazen bir kardiyoloğa görün bence sakata gelebilirsin

• :S Kalp krizi mii

• vücudunu gereğinden fazla zorlamış olabilirsin. eğer bu zorlamayı düzenli hale getirirsen bellibir süre sonra hiç bir yerin ağrımaz. ama düzensiz olarak sporuna devam edersen, her defasında daha fazla ağrı olur.

• mersi .)

• Haklısınız sanırım peki öyle yapıcam.Teşekkürler cevabınız için.

• zorlamanın anlamı yok. yapabildiğiniz kadar yapın. gün geçtikçe arttırın. mesela bugün 10 mekik çekerken, yarın 13, diğer gün 15, 20 gibi devam edin. 1 ay sonra 100'ün üzerine çıkarsınız. ben 50 mekik çekiyordum spor yapmadan önce, yapmaya başladıktan sonra 200 çekebilecek konuma gelmiştim.

• Öncekileri Göster
  • Isınmadan yapıyorsan önceki hamlamanın da etkisiyle ağrı yapıyodur.

• yeterince ısınmadığın için olur

• Sanırım bu da olabilir.

• hareketi yanlış yapıorsun

• Yok yarım mekikle başladım zaten ama onu bile yapamadım ağrıdan

• mekik çekerken tam kalkma yoksa sırtın ve belin incinir

• Netten bilen kişilerin videolarını izleyerek yaptığım hareketler ama olabilirde dalgınlığıma gelip atladığım şeylerde olabilir.

Kızlar Ne Diyor 7

• Hamlamıs ve kılo almıs olabilirsin.

• Ani ve zamansız hareketler söz konusu olduğu için.

• Uzun zamandır spor yapmadığın için.

• evet büyük ihtimal hamlamak.uzun zamandır çalıştırmadığın kaslara birden yüklendiğinde bir ağrı olur.alışınca geçer.spora başlamadan önce ufak ısınma hareketleri yapmalısın.başını öne-arkaya-sağa-sola döndürmek,ayaklarını omuz hizasında açıp yana ve öne esnemek.omuzlarını önce öne sonra arkaya doğru çevirmek gibi.. işe yaradığını göreceksin.

• rica ederim geçmiş olsun:)

• Çooook teşekkür ederim :) Dikkate alıcam söylediklerinizi.

• hamlamissin spor yapmadan önce 10 dk isinma yap yoksa spor yaparken ciddi sakatlanma yasaybilirsin

• rice ederim :)

• Teşekkürler cevap için :) Isınma süresini uzatıcam.

• Hamlanmak dıye dusunuyorum yada tam olarak ısınmamıstır kasların yanı gevsememıssındır.

• Teşekkürler cevap için sanırım yeteri kadar ısınmadım ve aradan sonra birden yüklendim.

• hamlanmışsın tabii spora ara verip birden yüklendiysen kasların gevşiyordur e buda sana ağrı yapar yavaş yavaş devam et fazla yüklenme derim

• Teşekkür ederim cevabın için hamlamaktan sanırım çünkü önceden çok rahat bir şekilde mekik çekerken şimdi 5 kere anca çekebiliyorum.

Yükleniyor...