• Sor
  • Bence

Spor sırasında sırt ve boyun ağrısı neden olabilir?

Benim sorum şu.Bayyadır spor yapmadım,hamlamış olabilirim bugün biraz evde mekik çekeyim,spor yapayım dedim ama yapamadım bu ağrılar yüzünden yarım... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Karın kasların zayıf olduğu için boynundan güç alarak mekik çekiyorsun ama bu kadar ağrıya neden olmaması gerek. Fıtık ya da fıtık başlangıcından şüphe ettim. Doktora bir görün.

• Sırtım ve boynum normalde masa başında çok çalıştığım zamanda ağrı yapıyor sadece birde aradan sonra mekik çekmeye çalışınca yeterlide ısınmayınca dahada bir ağrı yaptı ama fıtık düşünmemiştim.

• Öncekileri Göster
    • Merci :))

• Ne demek efendim.

Erkekler Ne Diyor 13

• Öncelikle kültür fizik hareketleri ile ısınmalısın.Bir de mekik yaparken ellerinle boynuna baskı uygulama boynuna zarar verebilirsin.

• her ikisi de

• hareketi yanlış yapıorsun

• Netten bilen kişilerin videolarını izleyerek yaptığım hareketler ama olabilirde dalgınlığıma gelip atladığım şeylerde olabilir.

• mekik çekerken tam kalkma yoksa sırtın ve belin incinir

• Yok yarım mekikle başladım zaten ama onu bile yapamadım ağrıdan

• Isınmadan yapıyorsan önceki hamlamanın da etkisiyle ağrı yapıyodur.

• hamlasmıs oldugun ıcın zamansız yuklenmıssındır vucuduna ...

• yenı baslamıs olabılırsın ıyıce ısınmadan ters hareketlerı hızla yapmıs denemıs olabılırsınn ya da bı rahatsızlıgın olabılır...

• kiloya bağlı olarak gelişen kalp yetmezliği olabilir doktora git

• Kalple ilgili gelen 2. cevap :/

• Hamlamaktan Ya Kalp Krizi Falan Değil Bakma Sen Kenini Zorlamadan Düzenli Olarak Spora Devam Mayk .

• Dimi dimi bencede hamlamaktandır tırstım bir an.

• kalp krizi belirtisi olabilir

• :S Kalp krizi mii

• kalp hastalığı da olabilir bence bende de olur bazen bir kardiyoloğa görün bence sakata gelebilirsin

• vücudunu gereğinden fazla zorlamış olabilirsin. eğer bu zorlamayı düzenli hale getirirsen bellibir süre sonra hiç bir yerin ağrımaz. ama düzensiz olarak sporuna devam edersen, her defasında daha fazla ağrı olur.

• Yok aslında bugün işte başladım kolay hareketlerle ama baktım ki hareketler sırasında çok acı çekiyorum bıraktım.

• Öncekileri Göster
    • Haklısınız sanırım peki öyle yapıcam.Teşekkürler cevabınız için.

• mersi .)

• yeterince ısınmadığın için olur

• Sanırım bu da olabilir.

• Bence kilodan.

Kızlar Ne Diyor 7

• Ani ve zamansız hareketler söz konusu olduğu için.

• evet büyük ihtimal hamlamak.uzun zamandır çalıştırmadığın kaslara birden yüklendiğinde bir ağrı olur.alışınca geçer.spora başlamadan önce ufak ısınma hareketleri yapmalısın.başını öne-arkaya-sağa-sola döndürmek,ayaklarını omuz hizasında açıp yana ve öne esnemek.omuzlarını önce öne sonra arkaya doğru çevirmek gibi.. işe yaradığını göreceksin.

• Çooook teşekkür ederim :) Dikkate alıcam söylediklerinizi.

• rica ederim geçmiş olsun:)

• hamlanmışsın tabii spora ara verip birden yüklendiysen kasların gevşiyordur e buda sana ağrı yapar yavaş yavaş devam et fazla yüklenme derim

• Teşekkür ederim cevabın için hamlamaktan sanırım çünkü önceden çok rahat bir şekilde mekik çekerken şimdi 5 kere anca çekebiliyorum.

• Hamlamıs ve kılo almıs olabilirsin.

• hamlamissin spor yapmadan önce 10 dk isinma yap yoksa spor yaparken ciddi sakatlanma yasaybilirsin

• Teşekkürler cevap için :) Isınma süresini uzatıcam.

• rice ederim :)

• Uzun zamandır spor yapmadığın için.

• Hamlanmak dıye dusunuyorum yada tam olarak ısınmamıstır kasların yanı gevsememıssındır.

• Teşekkürler cevap için sanırım yeteri kadar ısınmadım ve aradan sonra birden yüklendim.

Yükleniyor...